Hledám appku na sledování běžných výdajů pro dva

Cestujete, sportujete, máte koníčky a našli jste nebo hledáte aplikace, které Vám pomohou strávit život aktivněji? Zde je místo pro takto zaměřené uživatele MacOS X a iOS.

Moderátoři: zmiy, dandas, Macforum_Admin, Unreed, bradka

Odpovědět
danluk
Příspěvky: 1
Registrován: 12 pro 2015 11:13

Hledám appku na sledování běžných výdajů pro dva

Příspěvek od danluk » 12 pro 2015 11:34

Dobrý den,
dostal jsem se do bodu, kdy nevím co...
Potřeboval bych appku, kde si budeme moci s manželkou nastavit měsíční obnos na útratu běžných věci a budeme tam průběžně zaznamenávat naši útratu a oba dva budeme vidět, kolik dohromady můžeme ještě utratit.
Ideální by bylo, aby to fungovalo jako nás sdíleny kalendář.... Během par sekund vidím, jaká tam byla provedena změna...
(nepotřebujeme tam dávat výdaje za fixní platby, ani aby to sledovalo termíny splatnosti aj.).

Z cele nabídky finančních Appek jsem trochu vedle a z jejich popisu mi není jasné, zda to bude fungovat tak, jak potřebuji. U appek je psáno Family sharing - ano. Ale já to potřebuji sharovat mezi 2 iCloud účty... Je to to samé nebo ne?

Díky moc za radu a pomoc. Hodně nám to s manželkou pomůže...

lipon
Příspěvky: 1617
Registrován: 03 srp 2012 21:35

Re: Hledám appku na sledování běžných výdajů pro dva

Příspěvek od lipon » 12 pro 2015 12:05

a nesplní to obyčejná xls tabulka?
do polí bude postupně zadávat výdaje, do dalšího pole dam základní vzorec typu =10000-SUM(Ax-Ay) kde 10000 je mesíční strop, x a y rozsah sčítaných polí včetně prázdných (které budou postupně doplňovány)

XLS dát do icloudu nebo dropboxu a nastavit sdílení - oba pak můžete odkudkoliv doplňovat
nemá to sice žádné extranóbl prostředí, je to především funkční, o což dle dotazu asi hlavně jde

Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 242
Registrován: 20 zář 2012 10:56
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Re: Hledám appku na sledování běžných výdajů pro dva

Příspěvek od Krtek » 12 pro 2015 14:18

Já jsem taky zastánce klasických tabulek. je to flexibilnější a do budoucna se daji dělat veletoče. Aplikace na míru pro mě asi neexistuje a pochybuju že bude něco extra univerzáního. Akorát místo .xls bych se přikláněl k .ods :-)
MacPro 5.1 s prokletym Yosemitem, iMac G3 Blue Dalmation, G4 17", G4 20", PowerMac G3 B&W, G4 AGP, G4 Cube, G4 QS, G4 MDD + párek Sonnetů.

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: Hledám appku na sledování běžných výdajů pro dva

Příspěvek od Hajnejch » 12 pro 2015 19:21

Vřele doporučuji Home Budget je na všechny platformy a nezávislá na iCloudu. Umí se ale na iCloud zálohovat. Funguje tak že jedno zařízení je primární a to odešle požadavek na ostatní zařízení vždy pro každé zařízení zvlášť. Když si to takto spárujete tak zadáte platbu a objeví se tam z jakého zařízení byla zadána a kdo jí tam zadal. Je to otázka pěti minut od zadání platby na jednom ze zařízení kdy se to objeví na všech. Podmínkou je mít povolená mobilní data pro danou aplikaci. Používám to už roky na iPadu dvou telefonech a Macu. Zařízení můžete mít ve skupině nekonečně. Od dětí až po prarodiče záleží jen na vás komu to chcete povolit.

Je jen čistě na vás jaké si nadefinujete kategorie, jak si pojmenujete účty a vše ostatní. Je tam možnost i grafického znázornění, přehled kdo kolik zaplatil. Umí to skvěle vyhledávat ze všech polí a mnoho dalšího.

Aplikace je možnost vyzkoušet zadarmo, má omezení asi na deset záznamů. To ale nevím přesně.

A co se sledování výdajů týče tak si nadefinujete své kategorie a na jak dlouho chcete já používal měsíc jak chcete vy ale letos jsem to změnil na rok a je to lepší. Pár snímků co vás budou zajímat
IMG_0309.jpg
IMG_0306.PNG
IMG_0310.jpg

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: Hledám appku na sledování běžných výdajů pro dva

Příspěvek od swenak » 14 pro 2015 01:24

U HomeBudget mně mrzí složitější zadávání. Money Pro ho má dle mého lépe vyřešené, ale zase nevím, jake jsou tam možnosti propojení více lidí a taky není verze pro Windows myslím.

Uživatelský avatar
casey
Příspěvky: 3156
Registrován: 30 črc 2012 16:56
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Hledám appku na sledování běžných výdajů pro dva

Příspěvek od casey » 14 pro 2015 19:19

Pokud máš většinu výdajů platbou z účtu, zkus tohle http://www.more-financi.cz/.
Já osobně "penězi" téměř neplatím, takže do toho jednou měsíčně hodím výpis z banky, upravím platby, které si to nezařadilo samo a je vymalováno.

appletom
Příspěvky: 128
Registrován: 23 zář 2012 22:04

Re: Hledám appku na sledování běžných výdajů pro dva

Příspěvek od appletom » 15 pro 2015 21:25

Používám Money Pro v jednouživatelském režimu na různých zařízeních (MacBook, iPad, iPhone, Apple Watch), vše se synchronizuje přes iCloud, pokud nemáte tajnosti, mohli byste sdílet stejný profil (může jich tam být víc), ale určitě to nebude fungovat přes dva iCloud účty.
 AppleWatch Series 4 Gold Aluminium Case
 iPhone X 256 GB Space Gray
 MacBook 12" Retina (2015)
 MacBook Pro 15" (Retina, Late 2013)
 iPad Air 128 GB Cellular Black
 Apple TV4 64 GB
 iPod Classic 160 GB (7th generation)

MICKI2701000
Příspěvky: 1771
Registrován: 11 čer 2013 10:43
Bydliště: Brno

Re: Hledám appku na sledování běžných výdajů pro dva

Příspěvek od MICKI2701000 » 29 pro 2015 16:07

Ja bych potreboval enco podobneho, aby kdyz pritelkyne zaplati napr. v Albertu zadala jen Albert 1300, ja pak zadal treba pojistnei 6000 aby videla, kolik se uz utratilo a ze treba tenhle emsic sme se moc rozezrali. Stacilo by mi to nen na IOS popr. macu xls bych ji musel ucit a to ji nebavi moc no, takze enco uz preddefinovane kde by byly kategorie jako clothes, food, insurance atd. predpokladam, ze u toho vetsinou sou I obrazky ne?
Mam apku kolegy, ale ta se nezdili, takze to tam musim zadavat ja a ja bych rad aby videla co vse platim, protoze dost casto se dohadujeme kolik kdo ceho zaplatil atd.
iPhone 5S 64 GB
Mobile JuicePack
MBA 13 1,7 I5, 8 GB ram 512 SSD
3 TB TimeCapsule
Airport Express
LifeProof Nuud
Aftershokz Sportz M2 Headphones
Plantronics Voyager Legend Bluetooth

Odpovědět