Předpověď počasí

Cestujete, sportujete, máte koníčky a našli jste nebo hledáte aplikace, které Vám pomohou strávit život aktivněji? Zde je místo pro takto zaměřené uživatele MacOS X a iOS.

Moderátoři: zmiy, dandas, Macforum_Admin, Unreed, bradka

Odpovědět
Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Předpověď počasí

Příspěvek od Jirka_S » 24 úno 2017 13:46

Dokážete prosím někdo zhodnotit přesnost předpovědi počasí jednotlivých aplikací? Sám jich mám několik, ale nějak nedokážu říct, která se trefí častěji. Podotýkám, že mne zajímá spíš Severní Morava, předpověď v médiích platí obvykle spíš pro českou kotlinu. 😊

Uživatelský avatar
Honza.Mac
Příspěvky: 3016
Registrován: 11 kvě 2015 22:12

Re: Předpověď počasí

Příspěvek od Honza.Mac » 24 úno 2017 13:53

O jaké aplikace jde ?
Mám na iPadech a iPhonech Fizz a pokud porovnám hodnoty z aplikace a Meteo co mám doma, s Meteo stanicí na komíně v pràci a Meteo stanicí u nás na letišti tak to +- 1st. sedí a srážky a vítr taky ...
Honza.Mac
iPhone 8,8+,X 4dev
iPad Air 2 64 GB
Apple Watch Sport 42 mm
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/480GB SSD
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 4TB WD Red

Uživatelský avatar
casey
Příspěvky: 3156
Registrován: 30 črc 2012 16:56
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Předpověď počasí

Příspěvek od casey » 24 úno 2017 13:55

Pokud ti jde o krátkodobou předpověď, tak iRadar+
Tam vidíš, co se zrovna "žene" :-)

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: Předpověď počasí

Příspěvek od Jirka_S » 24 úno 2017 14:06

Mám iRadar CZ+ i Meteoradar na srážky, na předpověď pak nativní Počasí, WeatherPro, In-počasí, Yahoo počasí, Netatmo. Jde mě o to, jak se trefí forecast na den dva, tam je vysoká šance. :) Přiznám se, že jsem tu předpověď nikdy nekonfrontoval s následnou realitou.

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

Předpověď počasí

Příspěvek od SteveJSF » 24 úno 2017 14:16

Taky jsem jich posbíral pěknou řadu a musím říct, že není nad to, když si holt jednu vybereš, bereš jí orientačně a víc to neřešíš. Nedá se říct, že by některá byla nejlepší. Já jsem nakonec zůstal u In-počasí a protože mám hodně blízko k meteorologii, tak občas koukám na iRadar CZ+. Ještě je možnost mít nějakou aplikaci, která stahuje údaje z letišť, mám tady třeba StationWX, ale je jich taky hodně, jenže to se víc hodí na aktuální stav počasí pilotům (i když je tam i předpověď na několik hodin) a pro obyčejné lidi mi to nepřijde moc praktické. Leda by někdo chtěl sledovat přesné údaje, na něco je používat nebo někam zapisovat.

Ohledně té předpovědi - ta se dělá podle určitého předpovědního modelu a těch je několik. U aplikací v appstore často ani nepoznáš, který z těch modelů využívají. Někdy se víc trefí jedna aplikace, jindy druhá, nebo se netrefí žádná a přitom všechny ukazují stejně. :-) Nesmíš to moc řešit, je to holt jen předpověď a počasí konkrétně pro Kotěhůlky nepředpoví přesně žádná aplikace - různá místa mají různá specifika a tedy regionální předpověď je jen takový nějaký průměr. Který ani nemusí vyjít.

Uživatelský avatar
casey
Příspěvky: 3156
Registrován: 30 črc 2012 16:56
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Předpověď počasí

Příspěvek od casey » 24 úno 2017 14:33

Na den až dva dopředu koukám na https://www.windguru.cz a http://www.yr.no a obojí mi přijde OK.
Akorát to teda nejsou APP...

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

Re: Předpověď počasí

Příspěvek od SteveJSF » 24 úno 2017 15:24

Ale můžeš to mít i v aplikaci:
Yr.no od vývojáře NRK
https://appsto.re/cz/wA-qD.i

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: Předpověď počasí

Příspěvek od Mironet » 24 úno 2017 17:33

Souhlasím, že jednou je přesnější aplikace A, jindy aplikace B. Žádná nemá výrazně navrch. Také jsem zkoušel hodně různých a nakonec skončil u kombinace nativní Počasí + Meteoradar.

Jen poznámka: Pokud jde o přesnost, vyplatí se mít zapnuté polohové služby pro Počasí i pokud se pohybujete v jednom městě. Pokud si v počasí nastavím Brno, bere to data možná z nějaké "hlavní" stanice, což mohou být i vzdálené Tuřany. Mám vypozorované, že GPS mi dá opravdu přesné počasí pro místo, kde jsem. Někdy se ukáže i v názvu Brno + PSČ.

Odpovědět