Instagram - všeobecně

Cestujete, sportujete, máte koníčky a našli jste nebo hledáte aplikace, které Vám pomohou strávit život aktivněji? Zde je místo pro takto zaměřené uživatele MacOS X a iOS.

Moderátoři: zmiy, dandas, Macforum_Admin, Unreed, bradka

Odpovědět
Uživatelský avatar
JirkaT
Příspěvky: 67
Registrován: 24 zář 2013 08:21

Instagram - všeobecně

Příspěvek od JirkaT » 04 pro 2018 06:31

Co říkáte na poslední aktualizaci aplikace Instagram pro iOS ? Na profilu se fotka přesunula doprava, překladatelé opět udělali chybu - Sledující a Sledované předhazují pod "jednotným názvem" - Sledující, viz. foto. Vlevo zapnutá čeština, vpravo Angličtina. :) :oops:
Chybu snad další aktualizace opraví, ale ukazuje to, jak "pečlivě" se tomu věnují. :)

Aplikace Instagram na iOSu jako celek začíná čím dál tím více připomínat - cirkus na kolečkách - omalovánky - blikající slepenec...
.
instagram_trans_upr.JPG

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: Instagram - všeobecně

Příspěvek od Mironet » 04 pro 2018 10:08

To je řekl bych obecný problém: musí se neustále inovovat a přidávat funkce a původní jednoduchost jde stranou. Pak se někdy představí strip-down verze aplikace po boku té hlavní, jako třeba u Messengeru. Pokud jde ale zrovna o Instagram, kde jde čistě o zábavu, a není to pracovní nástroj, tak je mi to upřímně jedno. Mimochodem, jsem jediný, kdo v češtině prostě necítí rozdíl mezi pojmy sledující a sledování? Nikdy jsem to nepobral, ani na Twitteru. Vždycky skončím u toho, že koukám na počet účtů pod tím pojmem a podle toho teprve poznám, o který vlastně jde. V angličtině je rozdíl mezi followers a following jasný.

Uživatelský avatar
JirkaT
Příspěvky: 67
Registrován: 24 zář 2013 08:21

Re: Instagram - všeobecně

Příspěvek od JirkaT » 04 pro 2018 11:14

Je to tak. Instagram používám hlavně jako časozběr událostí, tedy taky v podstatě zábava.
Ukázka, jak logicky jsou ty pojmy followers a following na Androidím Instagramu:
.
insta_android.JPG

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: Instagram - všeobecně

Příspěvek od Mironet » 04 pro 2018 13:11

No já bych si možná dokázal představit 1) Já sleduji + 2) Sledují mě. Pak bych měl jasno.

Uživatelský avatar
JirkaT
Příspěvky: 67
Registrován: 24 zář 2013 08:21

Re: Instagram - všeobecně

Příspěvek od JirkaT » 05 pro 2018 06:59

Ještě rarita, které jsem si včera nevšimnul u Instagramu v iOSu: ve svém i cizím profilu nevidím počet příspěvků. Tak jen tak dál a zakopou to úplně... :roll:

Uživatelský avatar
pekros
Příspěvky: 173
Registrován: 15 črc 2012 20:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Instagram - všeobecně

Příspěvek od pekros » 05 pro 2018 13:11

Instagram byla fajn síť, než to koupil facebook. Už to dávno neni o hezkých fotkách. Reklamy, instastories, firemní a produktové prifily... ta síť pro mě ztrácí význam stejně jako už jsem před dávnem pohřbil facebook.

Uživatelský avatar
JirkaT
Příspěvky: 67
Registrován: 24 zář 2013 08:21

Re: Instagram - všeobecně

Příspěvek od JirkaT » 18 led 2019 07:55

Po cca měsíci a půl: chyba českého překladu stále přetrvává. (viz. první příspěvek) a počet příspěvků stále také chybí. Co na to říct ? Aktualizace aplikace byly od té doby 2 nebo 3.

Uživatelský avatar
JirkaT
Příspěvky: 67
Registrován: 24 zář 2013 08:21

Re: Instagram - všeobecně

Příspěvek od JirkaT » 04 úno 2019 20:42

Tak dnešní aktualizace app Instagram opravila chybu českého překladu... :)
Ještě zobrazit ten počet příspěvků a bude to ok.

kami007
Příspěvky: 1
Registrován: 19 kvě 2019 00:08

Re: Instagram - všeobecně

Příspěvek od kami007 » 19 kvě 2019 00:12

Zdravím,
měla bych dotaz ohledně odstranění fotky z instagramu. Mám více fotek na jednom příspěvku a chtěla bych jednu z nich odstranit, jde to nějak?

Předem děkuju za radu.

Kamila

Odpovědět