ios a macOS Synchronizace fotek

Máte otázku na redaktory serveru Appliště? Chcete s nimi pokecat? Zde je jejich vlastní sekce.

Moderátoři: dandas, iamvosicky, zaviska

Odpovědět
Tabajda
Příspěvky: 7
Registrován: 14 lis 2017 17:30

ios a macOS Synchronizace fotek

Příspěvek od Tabajda » 14 lis 2017 17:43

Zdravím
chtěl jsem se zeptat jestli někdo nevíte jestli jde synchronizovat fotky ze dvou zařízení (2x appl ID) do jedné knihovny.
Jedná se mi o to, že bych potřeboval s dvou zařízení, (iphone) synchronizovat fotky do jedné knihovny na Icloud a tedy i do iMacu do appky fotky.
Na internetu jsem nic takového neviděl a proto se na vás obracím o radu, nemáte s tím někdo zkušenosti, neřešil to tu někdo?
Moc děkuji za případnou odpověď, rady, nebo nějaké řešení.

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

Re: ios a macOS Synchronizace fotek

Příspěvek od SteveJSF » 15 lis 2017 08:16

První věta možná je, ale už ne ve spojitosti s druhou větou. Můžeš mít v Macu knihovnu fotek, kterou můžeš synchronizovat s dvěma různými zařízeními. Dokonce ta zařízení můžou používat různá Apple ID (ovšem je potřeba si uvědomit, co je to Apple ID). Pokud ale chceš používat knihovnu na iCloudu, tak s ní můžeš synchronizovat jen ta zařízení, která jsou k té knihovně přihlášena - pochopitelně odpovídajícím Apple ID. Pokud chceš synchronizovat fotky mezi zařízeními s různými účty, musíš použít sdílení.

Tabajda
Příspěvky: 7
Registrován: 14 lis 2017 17:30

Re: ios a macOS Synchronizace fotek

Příspěvek od Tabajda » 15 lis 2017 10:08

Mužu se tedy prosím zeptat, jak by to šlo udělat? Myslím nahrávat a synchronizovat fotky do jedné knihovny ze dvvou iphonu? V nastavení jsem nic takového nenašel.
Teď to máme tak, že na dvou tel. máme jen jedno appl ID, ale nese to občasné problémy, tak bych to chtěl rozdělit, ale fotky chceme mít společné..

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

ios a macOS Synchronizace fotek

Příspěvek od SteveJSF » 15 lis 2017 12:06

Např. na iPhonu vlezeš do aplikace Fotky, dole klikneš na Sdílené, vlevo nahoře by mělo být plusko. Pokud není, tak klikat na to co tam je, dokud tam nezůstane plusko. Kliknutím na něj začneš vytvářet sdílené album - pojmenuješ ho a přidáš tam Apple ID toho druhého iPhonu - pozveš ho do toho alba. Pak ho (to album) otevřeš, místo první fotky je tam čtverec s pluskem, tak na to klikneš a jdeš vybírat fotky, které do toho nastrkáš. Např. se hned dole přepneš do Alba, tam hned do prvního Všechny fotky, klepnutím na každou tím označíš a pak nahoře vpravo klikneš na Hotovo. Nemusíš k nim nic připisovat, jen zvol Zveřejnit.

casesik
Příspěvky: 179
Registrován: 25 kvě 2015 09:41

Re: ios a macOS Synchronizace fotek

Příspěvek od casesik » 15 lis 2017 13:27

Už jenom ten výběr 35000 fotek je fakt radost. tohle je celé nedomyšlené.

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

Re: ios a macOS Synchronizace fotek

Příspěvek od SteveJSF » 15 lis 2017 13:33

No tak to bys asi nedělal takhle, to je jasný. Jen jsem popsal jednoduchý postup jak začít a na tom, co mám zrovna v ruce. Na Macu bude ta práce s více fotkami mnohem snazší.

Tabajda
Příspěvky: 7
Registrován: 14 lis 2017 17:30

Re: ios a macOS Synchronizace fotek

Příspěvek od Tabajda » 15 lis 2017 16:08

Tohle již používáme nekolik let s přáteli a posíláme si nekolik fotek, tohle jsem na mysli neměl.
Šlo mi o to, automaticky stahovat nebo synchonizovat fotky ze dvou iphone na ruzných apple ID, do jedne knihovny kterou bych mel na iMacu, nebo i to klasicke sdílení složek, ale aby se nove fotografie a videa, automaticky přidávali do té sdílené složky..

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

Re: ios a macOS Synchronizace fotek

Příspěvek od SteveJSF » 15 lis 2017 16:22

Třeba v rodinném sdílení jde taky jen o sdílené album, ne o celou knihovnu. Nejde sdílet celou knihovnu. A je jasné, že nemůžeš být současně přihlášený na dva iCloud účty, tedy ke dvěma knihovnám na iCloudu. Tohle prostě nejde. Můžeš zkusit nastavit odesílání fotek na jiný server, ale celou svoji iCloud knihovnu prostě sdílet nemůžeš. Každý máte svůj účet a jsou tedy dva.

Tabajda
Příspěvky: 7
Registrován: 14 lis 2017 17:30

Re: ios a macOS Synchronizace fotek

Příspěvek od Tabajda » 15 lis 2017 16:40

Já to tušil, že to asi nepůjde, ale je to docela škoda, asi by to uvítalo více lidí.
Každopádně moc děkuji za snahu mi pomoc.

seinfeld
Příspěvky: 1
Registrován: 09 bře 2018 07:28

Re: ios a macOS Synchronizace fotek

Příspěvek od seinfeld » 09 bře 2018 07:30

Můžeš mít v Macu knihovnu fotek, kterou můžeš synchronizovat s dvěma různými zařízeními
online JSON formatter tool , 192.168.0.1 login

casesik
Příspěvky: 179
Registrován: 25 kvě 2015 09:41

Re: ios a macOS Synchronizace fotek

Příspěvek od casesik » 09 bře 2018 08:58

Můžeš to blíže rozepsat? Kde co jak nastavit. Děkuji.

Odpovědět