Stránka 1 z 1

ios a macOS Synchronizace fotek

Napsal: 14 lis 2017 17:43
od Tabajda
Zdravím
chtěl jsem se zeptat jestli někdo nevíte jestli jde synchronizovat fotky ze dvou zařízení (2x appl ID) do jedné knihovny.
Jedná se mi o to, že bych potřeboval s dvou zařízení, (iphone) synchronizovat fotky do jedné knihovny na Icloud a tedy i do iMacu do appky fotky.
Na internetu jsem nic takového neviděl a proto se na vás obracím o radu, nemáte s tím někdo zkušenosti, neřešil to tu někdo?
Moc děkuji za případnou odpověď, rady, nebo nějaké řešení.

Re: ios a macOS Synchronizace fotek

Napsal: 15 lis 2017 08:16
od SteveJSF
První věta možná je, ale už ne ve spojitosti s druhou větou. Můžeš mít v Macu knihovnu fotek, kterou můžeš synchronizovat s dvěma různými zařízeními. Dokonce ta zařízení můžou používat různá Apple ID (ovšem je potřeba si uvědomit, co je to Apple ID). Pokud ale chceš používat knihovnu na iCloudu, tak s ní můžeš synchronizovat jen ta zařízení, která jsou k té knihovně přihlášena - pochopitelně odpovídajícím Apple ID. Pokud chceš synchronizovat fotky mezi zařízeními s různými účty, musíš použít sdílení.

Re: ios a macOS Synchronizace fotek

Napsal: 15 lis 2017 10:08
od Tabajda
Mužu se tedy prosím zeptat, jak by to šlo udělat? Myslím nahrávat a synchronizovat fotky do jedné knihovny ze dvvou iphonu? V nastavení jsem nic takového nenašel.
Teď to máme tak, že na dvou tel. máme jen jedno appl ID, ale nese to občasné problémy, tak bych to chtěl rozdělit, ale fotky chceme mít společné..

ios a macOS Synchronizace fotek

Napsal: 15 lis 2017 12:06
od SteveJSF
Např. na iPhonu vlezeš do aplikace Fotky, dole klikneš na Sdílené, vlevo nahoře by mělo být plusko. Pokud není, tak klikat na to co tam je, dokud tam nezůstane plusko. Kliknutím na něj začneš vytvářet sdílené album - pojmenuješ ho a přidáš tam Apple ID toho druhého iPhonu - pozveš ho do toho alba. Pak ho (to album) otevřeš, místo první fotky je tam čtverec s pluskem, tak na to klikneš a jdeš vybírat fotky, které do toho nastrkáš. Např. se hned dole přepneš do Alba, tam hned do prvního Všechny fotky, klepnutím na každou tím označíš a pak nahoře vpravo klikneš na Hotovo. Nemusíš k nim nic připisovat, jen zvol Zveřejnit.

Re: ios a macOS Synchronizace fotek

Napsal: 15 lis 2017 13:27
od casesik
Už jenom ten výběr 35000 fotek je fakt radost. tohle je celé nedomyšlené.

Re: ios a macOS Synchronizace fotek

Napsal: 15 lis 2017 13:33
od SteveJSF
No tak to bys asi nedělal takhle, to je jasný. Jen jsem popsal jednoduchý postup jak začít a na tom, co mám zrovna v ruce. Na Macu bude ta práce s více fotkami mnohem snazší.

Re: ios a macOS Synchronizace fotek

Napsal: 15 lis 2017 16:08
od Tabajda
Tohle již používáme nekolik let s přáteli a posíláme si nekolik fotek, tohle jsem na mysli neměl.
Šlo mi o to, automaticky stahovat nebo synchonizovat fotky ze dvou iphone na ruzných apple ID, do jedne knihovny kterou bych mel na iMacu, nebo i to klasicke sdílení složek, ale aby se nove fotografie a videa, automaticky přidávali do té sdílené složky..

Re: ios a macOS Synchronizace fotek

Napsal: 15 lis 2017 16:22
od SteveJSF
Třeba v rodinném sdílení jde taky jen o sdílené album, ne o celou knihovnu. Nejde sdílet celou knihovnu. A je jasné, že nemůžeš být současně přihlášený na dva iCloud účty, tedy ke dvěma knihovnám na iCloudu. Tohle prostě nejde. Můžeš zkusit nastavit odesílání fotek na jiný server, ale celou svoji iCloud knihovnu prostě sdílet nemůžeš. Každý máte svůj účet a jsou tedy dva.

Re: ios a macOS Synchronizace fotek

Napsal: 15 lis 2017 16:40
od Tabajda
Já to tušil, že to asi nepůjde, ale je to docela škoda, asi by to uvítalo více lidí.
Každopádně moc děkuji za snahu mi pomoc.

Re: ios a macOS Synchronizace fotek

Napsal: 09 bře 2018 07:30
od seinfeld
Můžeš mít v Macu knihovnu fotek, kterou můžeš synchronizovat s dvěma různými zařízeními

Re: ios a macOS Synchronizace fotek

Napsal: 09 bře 2018 08:58
od casesik
Můžeš to blíže rozepsat? Kde co jak nastavit. Děkuji.