macbook trackpad scrollzone

Věnujete se vývoji aplikací pro Mac OS X, iOS nebo třeba webových služeb spojených s Apple produkty. Nabízíme prostor pro sdílení zkušeností.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin

Odpovědět
viitek
Příspěvky: 3
Registrován: 23 úno 2014 11:28

macbook trackpad scrollzone

Příspěvek od viitek » 23 úno 2014 12:06

Jsem na vozíku, mam ochrnuté i ruce, počitač ovládám 1 prstem, takže nezvládám ta slavná multitouch gesta. Dá se bez toho žít, ale strašně mi chybí scrollování. Ve woknech na mem Dell ntbooku jde v driveru k touchpadu nastavit tzv scrollzone - když přejedu po pravé hraně touchpadu, scrolluje to oknem/oblastí pod kurzorem. Sháním už děsně dlouho něco podobného pro Mac. Zkoušl jsem spoustu tunning aplikací, např ale žádná přesně tohle nedělá. Psal jsem i jejich autorum, někteří neopovídají, některí slíbili, že to zkusí, ale buď se jim to nedaří, nebo se na to vy... a už se neozývají. Zkoušel jsem oslovit pár firem a nechat si to napsal na zakázku, bez úspěchu.
Dostávám rady, jako "kup si MagicMouse, ta to umí", nebo "scrolluj šipkama" a podobně ;]] Díky nechci, jasně že to jde řešit i jinak, ale vím přesně co mi vyhovuje nejvíc a to je scrollzone.

Vůbec by mi nevadilo, kdyby se tím vyřadila všechna ostatní multitouch gesta, pro mě jsou na nic. Nevíte o někom, kdo by něco takového uměl napsat? Samozřejmě rád zaplatím.

Komě té základní fce scrollování by to mělo umět:
  • rozlišit podle prvního doteku, jakou funkci zrovna chci a dělat jen tu, dokud prst zas nezvednu. Aby když se dotknu na pravém okraji, aby aplikace věděla, že chci scrollovat a nehýbala mi přitom kurzorem, i když třeba ujedu prstem trochu víc vlevo. Nebo naopak když se dotknu někde vlevo a přejedu víc doprava, aby to místo posunu kurzoru nezačalo scrollovat. Prostě aby se dělo vždy jen jedno a ne oboje najednou.

    bezproblémově fungovat všude, některá z těch aplikací co jsem zkoušel fungovala jen v nativních osx aplikacich a třeba v Chromu už ne

    fajn by byla možnost základní konfigurace, klidně i bez GUI, jen úpravou nějakého config json/xml/ini souboru. Jde mi o rychlost scrollováni, šířku scrollzone, setrvačnost (true/false) - standardně to tak funguje, že když zaskroluješ rychleji, jakoby setrvačností se okno ještě chvíli posouvá samo

    nezobrazovat se v docku

    rád bych dostal i zdroják, aby kdyby se to třeba v příští verzi osx rozhodilo a autor nereagoval, moh jsem o úpravu poprosit někoho jiného
Nejsnažší cesta je udajně pres acessibility API, alespoň to mi napsal autor dnes uz nefungujiciho SideTracku,
http://www.ragingmenace.com/software/sidetrack/
prográmku, který přesně tohle dělal.
Díky moc, budu vděčný za jakékoliv rady nebo tipy na programátory, na které se obrátit.
Mějte se,
Viitek

Uživatelský avatar
Demonicus
Příspěvky: 1685
Registrován: 10 úno 2013 22:56
Bydliště: Morava

Re: macbook trackpad scrollzone

Příspěvek od Demonicus » 27 úno 2014 20:18

Napadá mě, co takhle použít myšku? Je to vzhledem k omezení pohyblivosti problém?
Apple Watch 2 42mm, iPhone 12 PRO Max, Time Capsule, Macbook Air 13"
Synology NAS -412+ -> nejlepší kamarád Apple hraček

Skupina uživatelů Apple Watch >> https://www.facebook.com/groups/582857818814445/ <<

viitek
Příspěvky: 3
Registrován: 23 úno 2014 11:28

Re: macbook trackpad scrollzone

Příspěvek od viitek » 27 úno 2014 20:52

Demonicus píše:Napadá mě, co takhle použít myšku? Je to vzhledem k omezení pohyblivosti problém?
díky za odpověd. Já vim že bych to moh řešit i takhle nějak jinak, ale to už je pro mě rychlejší nasměrovat trackpadem kurzor na scrollbar a párkrát kliknout. Ta "scrollzone" je pro mě prostě jednoznačně nejrychlejší a nejpohodlnější a nějak jsem si myslel, že když jsem ochotný zaplatit si vývoj takové fce, musí to jít. Zatím to vypadá, že to byla nivní představa ;]]

Uživatelský avatar
Demonicus
Příspěvky: 1685
Registrován: 10 úno 2013 22:56
Bydliště: Morava

Re: macbook trackpad scrollzone

Příspěvek od Demonicus » 27 úno 2014 21:11

Našel jsem aplikaci Beter touch tool http://mynewkangaroo.com/fifafu/btt0.967.zip a je zdarma. Mělo by v ní jít nastavit vlastní akce.
Apple Watch 2 42mm, iPhone 12 PRO Max, Time Capsule, Macbook Air 13"
Synology NAS -412+ -> nejlepší kamarád Apple hraček

Skupina uživatelů Apple Watch >> https://www.facebook.com/groups/582857818814445/ <<

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: macbook trackpad scrollzone

Příspěvek od tlacenka » 27 úno 2014 21:24

Tu on nasel take (to je ten boastr)
Spis se zeptam-nebude pro vas jednodussi si v tom napr bettertouchtoolu nastavit
Single dinger tap top right na akci page up
A single finger bottom tap right na akci page down
? Jen napad, nic lepsiho asi nevymyslime
Nebo potom hlasove ovladani macu (neumi cesky)

viitek
Příspěvky: 3
Registrován: 23 úno 2014 11:28

Re: macbook trackpad scrollzone

Příspěvek od viitek » 27 úno 2014 22:09

díky za oba tipy. Já BTT opravdu znám a zkoušel jsem. Sice nějakou starší verzi, tak jsem radši teď zkusil tu nejnovější. Scrollzone tam pořád není. Dobrá rada s tím PgUp/Down, to dřív nešlo, respektive ano, ale jen se současně stisknutou nějakou funkční klávesou, což zas nezvládám. Teď už to jde i bez, takže díky za tip. Nicméně scrollzone je pořád výrazně pohodlnější a rychlejší.

K tomu BTT a podobným aplikacím - já tomu už za ty roky věnoval fakt hodně času a zkoušel jsem snad všechny. Scrollzone prostě žádná neumí, proto teď sháním spíš nějakého ochotného vývojáře. Já psal i autorum, třeba zrovna i tohohle BTT, jestli by takovou fci nepřidali nebo mi ji nenapsali na zakázku. Pár odpovědí jsem dostal, ale nikam to nevedlo. Nejochotnější byl Marc, autor
http://www.marcmoini.com/sx_en.html
ten mi i něco naprograoval, ale nefunguje to úplně spolehlivě, scrolluje to, ale kurzor přitom lítá nevyzpytatelně po celém monitoru i když jen o pravou hranu trackpadu zavadím prstem. Na prosby o úpravy už Marc bohužel nereaguje.

Proto teď sháním programátory. Jestli si někdo troufnete, ozvěte se....

Odpovědět