[Aplikace] České svátky pro Apple Watch

Věnujete se vývoji aplikací pro Mac OS X, iOS nebo třeba webových služeb spojených s Apple produkty. Nabízíme prostor pro sdílení zkušeností.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin

Odpovědět
Uživatelský avatar
kecinzer
Příspěvky: 562
Registrován: 06 úno 2015 07:09
Bydliště: Děčín - perla severu

[Aplikace] České svátky pro Apple Watch

Příspěvek od kecinzer » 26 led 2017 13:47

Jelikož jsem si tady všiml reklamy na aplikaci „Zvednout to?”, rozhodl jsem se trochu upozornit i na svou - České svátky.
https://itunes.apple.com/cz/app/ceske-s ... ?l=cs&mt=8
Aplikace původně vznikla hlavně pro osobní účely, jelikož jsem byl na zobrazování svátku zvyklý z předchozích Pebble hodinek (kde jsem si ji také sám napsal). V době, kdy jsem si jí psal ještě v Appstore nebyly žádné alternativy. Aktuálně je možné vyzkoušet několik aplikací a řada z nich je i zdarma. Ani jedna však úplně nepokrývá mé požadavky.

Na začátku šlo především a komplikace do Apple Watch a iOS aplikace byla v podstatě prázdná. Protože jsem se ale rozhodl pořídit si vývojářský účet, musel jsem dát vzhled i iOS verzi. I tak se ale jedná o velice jednoduchou appku. Užitečnější věci pro iOS jsem přidal až časem. Především indexování do Spotlight, což umožňuje vyhledávat datumy podle konrétních jmen a naopak. Též jsem přidal widget. Aplikace i widget umí též zvýraznit státní svátky. Zde zatím fičůry iOS verze končí.
Pro Apple Watch jsou k dispozici zatím 2 druhy komplikací pro ciferníky Modular a Utility. Komplikace pro modular dokonce ukazuje 2 svátky - pro dnešní a zítřejší den. V případě, že je jméno dlouhé, zobrazuje se jen jedno. V poslední verzi jsem přidal označování státních svátků několika způsoby. V komplikaci je to řešeno speciálním tématickým smajlíkem, v aplikaci samotné pak změnou barvy písma.

Aplikace je na Appstoru za cenu 0,99 EUR. Tuto cenu jsem zvolil především kvůli pokrytí nákladů na vývojářský účet. Rozhodně na ní neplánuji nijak zbohatnout.

Přiznám se, že mě docela překvapilo, že i cena necelé jedno EURo je pro někoho nepřekonatelný problém. Věřím, že zde to problém nebude. Pokud máte Apple Watch aplikaci rozhodně vyzkoušejte.

Jsem připraven přidávat další vlastnosti. Proto bych byl rád za každé náměty a připomínky.
 MacBook Air 13.6" M2 8/10 512GB 24GB RAM + Keychron M3 Mini 4K/MacMouseFix + Samsung U28R550
 iPhone 14 Pro Max 128GB +  Watch Ultra LTE
 iPad 2021 64GB
 HomePod Mini  AirPodsPro

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: [Aplikace] České svátky pro Apple Watch

Příspěvek od rony » 26 led 2017 15:44

1. skoda, ze je to jednokrajinna appka, slusalo by jej multikrajinnost (aspon cela europa)

2. viac nez komplikacia ma na Watch zaujima premysleny sposob notifikacii - nemyslim iba hlupe ide sviatok, zapipam rano o siestej ale naozaj moznost mat v appke schopny nastroj pre customizaciu ake sviatky, kedy a pod.

3. no a potom samotna obrazovka appky - tu som videl, asi je v pohode (ziadna raketova veda, len zobrazit), tu snad len to, co je v bode 1., podobne ako pocasie - vyberiem si krajiny, a potom uz len supnem prstom dolava doprava.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Uživatelský avatar
kecinzer
Příspěvky: 562
Registrován: 06 úno 2015 07:09
Bydliště: Děčín - perla severu

Re: [Aplikace] České svátky pro Apple Watch

Příspěvek od kecinzer » 26 led 2017 19:11

Díky za reakci.

1) S podporou více jazyků počítám. Model je na to připraven. Další jazyk přidám Slovenštinu.
2) Notifikace nejsou vůbec podporovány a ani to nemám bohužel v plánu. Osobně raději vidím jméno celý den na ciferníku než být jednou notifikován a pak na to zapomenout.
3) Zajímavý nápad. O tom popřemýšlím.
 MacBook Air 13.6" M2 8/10 512GB 24GB RAM + Keychron M3 Mini 4K/MacMouseFix + Samsung U28R550
 iPhone 14 Pro Max 128GB +  Watch Ultra LTE
 iPad 2021 64GB
 HomePod Mini  AirPodsPro

Uživatelský avatar
Jurasch
Příspěvky: 259
Registrován: 01 dub 2013 16:14

Re: [Aplikace] České svátky pro Apple Watch

Příspěvek od Jurasch » 26 led 2017 19:14

Prosím je velký problém přidat komplikaci k Mickeymu dolů? Stejně tak k Analogové aktivtě (nebo jak se ten cigerník jmenuje)?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Uživatelský avatar
kecinzer
Příspěvky: 562
Registrován: 06 úno 2015 07:09
Bydliště: Děčín - perla severu

Re: [Aplikace] České svátky pro Apple Watch

Příspěvek od kecinzer » 26 led 2017 19:27

Přidání komplikace není problém. Jestli jsem si to našel dobře, tak se jedná o Utilitarian large.
 MacBook Air 13.6" M2 8/10 512GB 24GB RAM + Keychron M3 Mini 4K/MacMouseFix + Samsung U28R550
 iPhone 14 Pro Max 128GB +  Watch Ultra LTE
 iPad 2021 64GB
 HomePod Mini  AirPodsPro

Uživatelský avatar
kecinzer
Příspěvky: 562
Registrován: 06 úno 2015 07:09
Bydliště: Děčín - perla severu

Re: [Aplikace] České svátky pro Apple Watch

Příspěvek od kecinzer » 28 led 2017 17:48

Jurasch píše:Prosím je velký problém přidat komplikaci k Mickeymu dolů? Stejně tak k Analogové aktivtě (nebo jak se ten cigerník jmenuje)?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Takto? Akorát posílám na review do Appstore :).
Přílohy
IMG_0432.PNG
IMG_0432.PNG (72.23 KiB) Zobrazeno 25987 x
 MacBook Air 13.6" M2 8/10 512GB 24GB RAM + Keychron M3 Mini 4K/MacMouseFix + Samsung U28R550
 iPhone 14 Pro Max 128GB +  Watch Ultra LTE
 iPad 2021 64GB
 HomePod Mini  AirPodsPro

Uživatelský avatar
Jurasch
Příspěvky: 259
Registrován: 01 dub 2013 16:14

Re: [Aplikace] České svátky pro Apple Watch

Příspěvek od Jurasch » 29 led 2017 02:48

Paráda


Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: [Aplikace] České svátky pro Apple Watch

Příspěvek od rony » 29 led 2017 10:14

kecinzer píše:Díky za reakci.


2) Notifikace nejsou vůbec podporovány a ani to nemám bohužel v plánu. Osobně raději vidím jméno celý den na ciferníku než být jednou notifikován a pak na to zapomenout.

v tom pripade je to mimo hru. naopak, zaplnat si komplikaciu udajom, ktory celorocne zobrazuje obcas nejaky sviatok...

mozno ak by to pekne zobrazovalo aj prehlady sviatkov...

pozri si www.calendar.sk to je web co dlhorocne vyuzivam na vsetky podobne veci
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Uživatelský avatar
Demonicus
Příspěvky: 1685
Registrován: 10 úno 2013 22:56
Bydliště: Morava

Re: [Aplikace] České svátky pro Apple Watch

Příspěvek od Demonicus » 29 led 2017 10:55

Výborná aplikace, vypadá to parádně. Přesně takhle si to představuji. Když už mám nastaveno zjednodušené zobrazení hodinek, stačí mi datum, čas, jméno z kalendáře a třeba teplota venku. Díky :!:
Apple Watch 2 42mm, iPhone 12 PRO Max, Time Capsule, Macbook Air 13"
Synology NAS -412+ -> nejlepší kamarád Apple hraček

Skupina uživatelů Apple Watch >> https://www.facebook.com/groups/582857818814445/ <<

Uživatelský avatar
kecinzer
Příspěvky: 562
Registrován: 06 úno 2015 07:09
Bydliště: Děčín - perla severu

Re: [Aplikace] České svátky pro Apple Watch

Příspěvek od kecinzer » 30 led 2017 19:53

Jurasch: Verze 1.4 prošla přes review a měla by být už v Appstore :).
 MacBook Air 13.6" M2 8/10 512GB 24GB RAM + Keychron M3 Mini 4K/MacMouseFix + Samsung U28R550
 iPhone 14 Pro Max 128GB +  Watch Ultra LTE
 iPad 2021 64GB
 HomePod Mini  AirPodsPro

Odpovědět