Interarchy (FTP, SSL, SSH, TLS)

Věnujete se vývoji aplikací pro Mac OS X, iOS nebo třeba webových služeb spojených s Apple produkty. Nabízíme prostor pro sdílení zkušeností.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin

Odpovědět
Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Interarchy (FTP, SSL, SSH, TLS)

Příspěvek od rony » 20 bře 2013 16:07

Máte priaznivé referencie na: http://nolobe.com/interarchy/ ?

Mám to teraz v triali a trošku mi vadí, že v prípade výpadku sťahovania, servra, spojenia je nutné otvoriť Transfers a tam pomerne nejasne je možnosť obnovy spojenia pričom on sa už nijako zvlášť nepokúša o obnovu downloadu.

Hľadám schopnejší FTP klient s podporou TLS, Transmit mi zlyhal na kľúčovom spojení práve cez TLS a jediný čo funguje je Cyberduck ale to je aplikácia, ktorú by mali odstrániť zo sveta :) no a väčšina čo i len trošku neamatérskych klientov je za desiatky dolárov...
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: Interarchy (FTP, SSL, SSH, TLS)

Příspěvek od tlacenka » 20 bře 2013 16:18

pouzivam yummy ftp http://www.yummysoftware.com nevim, jestli by vasim ucelum vyhovoval

posledni zaznam (asi release) je dle http://nolobe.com/blog/ z 2011 - takze budto je to super soft, a nebo vyvoj ustal...

Uživatelský avatar
lulu
Příspěvky: 2606
Registrován: 31 črc 2012 10:44

Re: Interarchy (FTP, SSL, SSH, TLS)

Příspěvek od lulu » 20 bře 2013 17:50

cyberduck je skvělej
nightly:
stáhnout zdarma zde http://cyberduck.ch/ a následně v nastaveních povolit nightly. Následně jen stable.

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Interarchy (FTP, SSL, SSH, TLS)

Příspěvek od rony » 20 bře 2013 22:11

no Interarchy zacal kdesi v 90tych a mimochodom vyzera skvele, zapadne do OS X, Cyberduck mam od zaciatku mojej ery s OS X ale nezapadne nikam, vyzera divne :-).

ide ale o to TLS, je fakt problem vydolovat ci to tito klienti vedia a ako. Ako som spominal, Transmit nakoniec zlyhal a funguje prave Interarchy a Cyberduck. Viac by mi vyhovovali klienti, ktori prilis neodbiehaju od obvykleho ovladania OS X. V Cyberduck raz neviem kam dat to okno s transfermi a ine drobnosti v ovladani, ktore su zbytocne ine :-)

Transmit by sa mi aj pacil, skoro podobny na ortodoxne filemanazery, len to TLS sklamalo... resp. netusim pricinu preco mi odrazu nefunguje :-)
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

KaldaJ
Příspěvky: 265
Registrován: 27 led 2013 21:03

Re: Interarchy (FTP, SSL, SSH, TLS)

Příspěvek od KaldaJ » 23 bře 2013 09:22

A neexistuje na Macu nějaký proxy server s podporou TLS?
Na Windows jsem měl s TLS docela problémy, až jsem objevil TLSWrap - nainstaluje se proxy server, v aplikaci se pak připojuji přes proxy a pro aplikaci to vypadá jako "obyčejné FTP", TLSWrap pak do komunikace přes net všechno šifruje...

Jinak - nemůže být něco nevhodného v nastavení TLSka na serveru? Používám Transmit naprosto bez problémů a všechno jedu právě přes TLS.

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Interarchy (FTP, SSL, SSH, TLS)

Příspěvek od rony » 23 bře 2013 09:51

Jasne, je mozne, ze ftp server ma exoticke nastavenie. Len s tym nehnem :-) Teraz ma skor zaujimalo, ci je Interarchy vseobecne znamy klient, lebo som si ho vygooglil a oni sami sa chvalia dlhorocnym posobenim.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: Interarchy (FTP, SSL, SSH, TLS)

Příspěvek od tlacenka » 23 bře 2013 10:04

prectete si komenty uzivatelu zde http://www.macupdate.com/app/mac/2747/interarchy

KaldaJ
Příspěvky: 265
Registrován: 27 led 2013 21:03

Re: Interarchy (FTP, SSL, SSH, TLS)

Příspěvek od KaldaJ » 23 bře 2013 10:54

A ještě mě napadá - co takhle nějaké IDE s podporou FTP/TLS?

Za mě jsem zkoušel Aptana studio 3 - ale tam jsem měl problém se self-signed certifikáty a i když jsem je opakovaně označoval za důvěryhodné, tak se mi to nepodařilo rozumně rozchodit...

Dále pak Coda 2 - umí jak právě FTP s TLS, tak ale i další věci jako GIT, spárovat k projektu ostrý server i lokál, přidat SSHčko ke konkrétnímu projektu - sice jsem si ještě po switchi na Maca 100% na toto IDE nezvykl a nevím, co je jen otázkou zvyku a co ne, ale obecně jsem spokojený ;-)
Jen ale - stejný vývojář jako Transmit, takže jestli Vám zlobí Transmit, tak si nejsem jistý funkčností :-(

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Interarchy (FTP, SSL, SSH, TLS)

Příspěvek od rony » 23 bře 2013 12:15

Len pozn. Coda je drahsia ako Transmit a to je drahsie ako Interarchy :-)

Zrovna nepotrebujem rozlozite komplikovane editory HTML s podporou FTP :-) dva zobaciky, co sa pisu v kode si pamatam :-)
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Odpovědět