export video z quick time na web

Věnujete se vývoji aplikací pro Mac OS X, iOS nebo třeba webových služeb spojených s Apple produkty. Nabízíme prostor pro sdílení zkušeností.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin

Odpovědět
lubosc
Příspěvky: 18
Registrován: 03 čer 2013 19:47

export video z quick time na web

Příspěvek od lubosc » 03 čer 2013 20:04

ahoj,
neporadil by nekdo s umistenim videa na www stranky? Nemelo by to jet pres youtube, atd., ale z vlastniho prostoru stranek.

Zkusil jsem export z quick time Soubor/Exportovat pro web .. ale kdyz zvolím širokopásmové připojení, tak se mi video krasne vyexportuje i s temi javatory a pod. .. ale bezi to jen na macku, iphone, linux. Bohuzel ne na windowsech (coz me by neva .. ale :).

Problem tuším v tom ze stranky jsou v kodu win-1250 (to bohuzel nemuzu menit) a nazev souboru se zmeni cca na nazev-videa-pro-širokopásmové-připojení.mov .. a to uz asi ty hačky čárky nepobere.

Neni moznost nejak ten export "oblbnout" aby se to jmenovalo "normalnejc" ?? nikde se mi nepovedlo najit radu a ten vyexportovany soubor je nejaky normalne necitelny, ze bych prejmenoval a v textaku ten odkaz upravil.

Moc dekuju za pripadnou radu a pekny vecer
Lubos

Uživatelský avatar
lanny
Příspěvky: 1820
Registrován: 01 srp 2012 08:51
Kontaktovat uživatele:

Re: export video z quick time na web

Příspěvek od lanny » 03 čer 2013 20:38

Nemyslím, že to má něco společného s kodovací stránkou. Jde o to, že na windowsech není běžné mít quicktime plugin v browseru. Asi je nutné to překonvertovat to nějakého jiného formátu.

Jména souborů si můžete upravit podle libosti (kromě přípony) - vyskytují se, tuším jen dvakrát v generovaném index.html

Kód: Vybrat vše

<li><a href="jmeno%20%C5%A0irokop%C3%A1smov%C3%A9%20p%C5%99ipojen%C3%AD.m4v">jmeno Širokopásmové připojení.m4v</a></li>

KaldaJ
Příspěvky: 265
Registrován: 27 led 2013 21:03

Re: export video z quick time na web

Příspěvek od KaldaJ » 03 čer 2013 21:48

Hoďte to do MP4 (H.264) a dejte to do tagu video ( http://www.zdrojak.cz/clanky/video-canvas-magie/ ), až na Operu si nové verze prohlížečů s tímhle formátem poradí (viz. tabulka na http://en.wikipedia.org/wiki/HTML5_video ).

lubosc
Příspěvky: 18
Registrován: 03 čer 2013 19:47

Re: export video z quick time na web

Příspěvek od lubosc » 04 čer 2013 18:24

moc dekuju .. vybral sem si variantu s html 5 (moc pekny clanecek) a pridam alternativni odkaz na youtube verzi pro ie8
Diky Lubos

Uživatelský avatar
lanny
Příspěvky: 1820
Registrován: 01 srp 2012 08:51
Kontaktovat uživatele:

Re: export video z quick time na web

Příspěvek od lanny » 05 čer 2013 10:38

Bez jakýchkolic změn jsem to vuzkoušel zleva do prava Firefox, Safari, Chrome.
Obrázek

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: export video z quick time na web

Příspěvek od rony » 05 čer 2013 17:10

Odporucam toto

http://www.videojs.com/

Lahko to pouzijes a video je prehratelne "vsade". Samozrejme oplati sa vygenerovat video radsej v dvoch formatoch "pre istotu". m4v a cojaviem nejaky opensource
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Uživatelský avatar
lanny
Příspěvky: 1820
Registrován: 01 srp 2012 08:51
Kontaktovat uživatele:

Re: export video z quick time na web

Příspěvek od lanny » 08 čer 2013 16:30

Tak jsem to vyzkoušel dost podrobně. Video.js je vlastně pomovný kod v js :) k html5 video tagu. Jak správně píše rony, je potřeba aspoň dva formáty, aby to zahrnulo všechny browsery: Zkoušel jsem to pod windows s IE, Opera, FF, Safari a Chrome. Jako ten druhý formát je pravděpodobně vhodný webm.

Co video.js udělá je, že podle schopností browsera prezentuje ten format, kterého je dotyčný browser schopný.

Ta dvojitá konverze je přece jen vopruz Takže pro mě volba mezi dvěma "vopruzy" - toto, nebo vimeo/youtube upload.

Možná má ale někdo ješte třetí řešení (?)

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: export video z quick time na web

Příspěvek od rony » 08 čer 2013 18:38

pokial si neurobis skriptom automatiku, tak domacka vyroba a vlastny prehravac je vzdy neoperativny a instantne sluzby vimeo a yt daleko pruznejsie. No pokial chces postavitna webe aj videocast, tak nemas moc sancu. Celkom urcite by sa sem hodili skusenosti panov z digit.cz, robia to uz dlho.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Uživatelský avatar
lanny
Příspěvky: 1820
Registrován: 01 srp 2012 08:51
Kontaktovat uživatele:

Re: export video z quick time na web

Příspěvek od lanny » 08 čer 2013 18:43

rony píše:pokial si neurobis skriptom automatiku...
Zatím jsem nenašel command line konvertor na webm. Pro test jsem používal Miro, ale to se nejeví jako skriptovatelné.

Odpovědět