Končím s Applem. Jak udělat z iMacu chytrou TV? Poradíte?

Chcete se zeptat na něco autorů serveru Jablíčkář.cz, případně jim navrhnout zlepšení jejich webu. Zde je pro to prostor

Moderátoři: terry, jablickar

Odpovědět
strnadson

Končím s Applem. Jak udělat z iMacu chytrou TV? Poradíte?

Příspěvek od strnadson » 11 črc 2012 09:30

Apple produkty mám cca 3 roky a prosel jsem si zrejme obvyklou cestou. tzn. nejdrive iPhone pro me, po okouzleni i pro manzelku.
Nasledoval novy iMac a letos novy MacBook Pro.
Bohuzel se zacaly objevovat problemy, kterym jsem drive neprikladal vahu (jako vetsina lidi jsem byl okouzlen skvelym designem, rychlosti, lehkosti). Kamarad, ktery me do macu na zacatku "uvrtal" rikal: na tohle nemusis sahnout, nemusis restartovat, nic resit atd kvalita.
tady je vysledek:

1. iPhone 3GS 32 GB:
Je jasne ze se dnes jedna o stary mobil, ale nechapu, proc i fotak, nebo vyhledavani v kontaktech trva podstatne dele nez na zacatku. Kdyz chci fotit, musim cekat. Evidentne je to zpusobeno prubeznou aktualizaci iOs ze strany Apple. Ale to nas meli varovat (vim ze napr. v USA uz nekdo Apple presne za tohle zaluze)

2. Druhy iPhone 3GS. Prestalo fungovat tlacitko zapinani. Coz pri tom kdyz obcas mobil vytuhne znamena ho nechat vybit a modlit se, ze se nahodi sam. Dle servisu Applu by stala oprava nekolik tisic

3. iMac - na zacatku skvely, bohuzel po ani ne pul roce zaznamenany problemy se zpomalovanim systemu. Comp dost castu zapisuje neco na disk (swapuje). Dokoupil jsem tedy pamet, ted mam 12 GB, zadne vyrazne zlepseni nepozorovano.
neustale vybijeni baterie v Magic mouse, obcas se comp sekne, Safari nestiha. atd. odesla interni DVD mechanika atd.

4. letos jsem zakoupil macbook Pro (lonska serie). je to lepsi nez iMac, navic jsem si tam nechal dat drahe SSD disky. nicmene i zde pocituji zpomaleni (ze by novy Lion?) a ted se podrzte.
Vcera jsem pracoval a najednou mi zustalo jedno tlacitko klavesnice v ruce, proste se zrejme ulomila takovy tan plastovy zlabek na klavese (velmi forove provedeny). Pozor nemam problem s compem, jen proste obycejna plastova klavesa. Rekl jsem si. ok, tak urcite se prodavaji nahradni klavesy (preci jen se to muze stat, nebo se muze casem napis na klavese ošoupat atd.). Ani nahodou. A zatim nechci kvuli tomu reklamovat cely notebook, kde mam data a nemuz pracovat kdyz bude v servisu i 30 dni kvuli teto blbosti.
Jinak se podrzte. V servisu mi rekli, ze Apple nedodava samotne klavesy, ale pouze nejaky cely set (case) a oprava se pohybuje mezi 3000-6000 tis Kc.
To byla posledni kapka.
Je mozne ze mam smulu jen ja. Ale zamerne jsem si koupil drahe produkty do kterych jsem investoval v souctu obrovske penize a ocekaval jsem, ze prave diky vyssi cene dostanu kvalitni produkt, se kterym se nebudu muset trapit. I stary DELL na WIN XP mi ted udela vice radosti protoze si muzu za tyhle penize koupit kazdy rok novy comp.
Mozna Apple tezi se sve image, ale myslim si, ze jejich obrovsky rust zpusobil masovou levnou produkci v Cine a kvalita sla hodne dolu. Toto mi potvrzuji bohuzel i moji znami, co jsou na starych macintostich odkojeni a nostalgicky na ne vzpominaji.

Takze koncim. Nechci iMac prodat, protoze za nej rozhodne nedostanu moc, takze jsem se rozhodl ze z neho udelam chytrou TV (preci jen diplay na iMacu je uzasny). Poradite mi jak toto provest? Jaky tunner a software, abych z neho mel cistou chytrou TV?

Moc diky
MIchal

kemo
Kontaktovat uživatele:

Re: Končím s Applem. Jak udělat z iMacu chytrou TV? Poradíte

Příspěvek od kemo » 18 črc 2012 17:45

Jen bych dodal jedno, nemuzes cekat ze par let stary telefon (HW) bude stale behat stejne na novem (o funkce rozsirejem iOS)...to je snad logicky krok, pokud chces zachovat stejnou rychlost - nechej si puvodni iOS, se kterym se ti zda tel. dostatecne rychly.
~ AKG k701 + Nuforce Icon HDP + NuForce USB
~ Proud Snow Leopard user!
~ http://tehkemo.com

MacUpgrades

Příspěvek od MacUpgrades » 23 kvě 2013 11:54

SW : mediacentral , XBMC , OSX+ Elgato
Tuner : Elgato, Equinux

ad problemy :
3GS : restore , promazat SMS , zakazant indexovani spotlight, downgradovat iOS ( pripada mi to , jako si stezovat, ze kdyz jsem misto Win 95 dal do pocitace Visty, tak se zpomalil , nebo ze zehlicka se musi pred pouzitim dat do zasuvky , obecne znama vec, system narusta , pridava featury, na starsim hw je pak jasne, ze se zpomali. Co treba si neco precist pred upgradem ? google ? )
3GS2 : opravit zapinaci tlacitko ( jeho obvod ), oprava max 1000-1200+ dph
iMac - SSD . misto magic mause bud bezdratovy logitech, trena MX 1000 , baterky vydrzi mesic nebo magic mouse misto baterek dat akumulatory s bezdratovym dobijenim na podlozce ( mobee) . V cem jsou baterky, to se vybiji . i fotak nebo vibrator :-) .
ad macbook : holt pockat , az se klavesna nekde objevi z nejake mrtvoly , jednotlive klavesy se objednat nedaji. za celou dobu pouzivani Applich klavesnic jsem v zivote nikdy klavesu neulomil a to jsem barbar . Ale , muze se stat .
... už 20 let s Macem

MarekSochor

Příspěvek od MarekSochor » 25 kvě 2013 11:20

ad macbook: jednotlivé klávesy se koupit dají - na Ebay za řádově jednotky dolarů

Hajnejch

Příspěvek od Hajnejch » 08 pro 2013 10:03

Tak nevím asi bych si taky už další počítač od Apple nekoupil Mám Macbook Pro bez retiny a už dvakrát byl v servisu. Jednou se rozpadla nabíječka a podruhé odešla celá základní deska. A to s ním zacházím jak v bavlnce nikde ho nenosím, takže žádné střídaní tepla a zimy nárazy při přenášení a podobně. 5 let stará Toshiba pracuje bez jediné vady neustále a to je pořád na cestách a o nějakém slušném zacházení nemůže být ani řeč, přesto to ten notebook vydržel. Používat takhle Macbook tak ho můžu po dvou letech odnést do výkupny jako hliníkový odpad. Jsem z toho nějak rozpačitý. Systém a jeho ovládání funguje velice pohodově ale dost často používám restart a nebo ho na tvrdo musím vypnout. To se mi u Win 7 nestávalo aby počítač tak často vytuhnul.

lanny
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lanny » 08 pro 2013 10:57

?

iMe1980
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od iMe1980 » 08 pro 2013 11:00

Divoke vlakenko :D
Jablecnysvet.cz je Apple WeBlog, který přináší
recenze, informace a zamyšlení o produktech a životě
společnosti Apple. My originální obsah tvoříme.

http://jablecnysvet.cz

lanny
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lanny » 08 pro 2013 11:27

Možná "good bye post"-

lulu

Příspěvek od lulu » 08 pro 2013 13:13

tak si kupte Toshibu a buďte spokojenej. Je to jen a jen vaše volba

Odpovědět