Mac OS vs Windows

Pokud si nevíte rady s operačním systémem MacOS X, jeho nastavením nebo aplikacemi týkajícími se právě práce s počítačem, tak zde můžete vznést svůj dotaz

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, AdamVyborny, yonah, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
lovelyl3
Příspěvky: 7
Registrován: 11 led 2014 15:55

Mac OS vs Windows

Příspěvek od lovelyl3 » 28 led 2014 15:34

Dobrý den,
mohl byste mě prosím někdo hodit odkaz, kde někdo porovnává windows s Mac OS... nevím jestli jít do Windowsu nebo do Macu... někdo říká, že Mac OS je uzavřený systém, tedy nikdy co na něm udělám neotevřu na Windowsu.. že flash disky a externí disky, které připojim k Mac OS a následně nakonfiguruju, tak při připojení do Windowsu nefungujou a další a další omezení Mac OS... tak chci se zeptat jaké máte zkušenosti s OS, jestli je to pravda například s těma flash diskama... popřípadě odkaz na forum či někde na Vašem webu či video na youtube, kde se někdo touto problematikou zabývá... fakt by mě zajímalo jestli Mac OS je tak špatný, jak mi lidi tvrdí... prý koupit si Mac jsou jen vyhozené peníze a že pak stejně koupím mašinu s Windows... DĚKUJU moc

Dali
Příspěvky: 393
Registrován: 23 říj 2012 09:07

Re: Mac OS vs Windows

Příspěvek od Dali » 28 led 2014 15:46

Popravdě netuším jako srovnání by jsi chtěl.
Spíš napiš na čem děláš teď (asi Linux, protože jiných variant moc už není) a co potřebuješ na systému dělat. Možná ti bude stačit i jen Chromebook nebo iPad. Kdo ví. Z tvého postu nelze nic poznat.

USB disky mi fungují jak pod Windows, tak pod Mac.

Nikdy nedej na to co jedna bába povídala nebo co ses dočetl u různých "odborníků" někde na internetu ;)

Uživatelský avatar
pizuu
Příspěvky: 184
Registrován: 26 říj 2013 08:03

Re: Mac OS vs Windows

Příspěvek od pizuu » 28 led 2014 16:37

Mac OS vobec nieje taky uzavretý ako tvrdia ludia, ktori ho v živote nepouzivali. Prechadzal som z Win na Mac a som max. spokojný. S prenosom dát z win na mac a opačne nieje ziadny problem. K aplikaciam a software pouzivanym pod Win existuje alternativa aj na Mac. ;) Len do toho...
iPad 11 Pro

lovelyl3
Příspěvky: 7
Registrován: 11 led 2014 15:55

Re: Mac OS vs Windows

Příspěvek od lovelyl3 » 28 led 2014 16:40

Mám win 7... jde mi o to, jestli na OS jde v pohodě stahovat hudba z youtube, stahování filmů, vytváření prezentací, stříhání videí, úprava fotek, práce v Microsoft office, no a takové ty studenské prográmky, co se používaj na ekonomce/právech... popřípadě nějaký základní méně náročné hry :)... jo a s tou flashkou.. fakt to funguje, tak jak u windows.. prijdu píchnu flashku.. nahraju či zkopíruju to co potřebuju.. a pak přijdu do přístroje s Windows či Mac OS a v pohodě zkopíruju, nahraju.. prostě normální práce.. žádné omezení? Děkuju, že mi aspoň někdo odepsal :)

Dali
Příspěvky: 393
Registrován: 23 říj 2012 09:07

Re: Mac OS vs Windows

Příspěvek od Dali » 28 led 2014 16:55

Tak postupně :)

stahování samozřejmě jde, je to úplně stejné jako na Windows.
Stříhání videí ano přímo ve vestavěné aplikaci iMovie, úprava fotek ve vestavěné aplikaci iPhoto, Microsoft Office je ve verzi 11 (http://www.microsoft.com/cze/mac), takovéty studentské prográmky neznám nejsem student. Když tak specifikuj.

Hry bohužel nehraju, ale na Apple Mac store je jich celkem hodně https://itunes.apple.com/us/genre/mac-g ... 2006?mt=12

USB flashku když naformátuješ na FAT, tak jede univerzálně Windows/MAC. To není operačním systémem, ale souborovým systémem na flashce.

czhook
Příspěvky: 386
Registrován: 07 zář 2013 21:13

Re: Mac OS vs Windows

Příspěvek od czhook » 28 led 2014 16:56

přecházel jsem také z Win7 na maca, všechny programy jsou dostupné i na mac nebo jsou alternativní programy - čili pokud jde o software, je to ok

flash disky pokud jsou formátovány na FAT32, tak je to ok, pokud na NTFS - mac je umí přečíst, ale ne zapisovat, ale na to je program za pár euro, který to v pohodě zvládá

pro mě osobně je naopak OS X vyspělejší a promakanější systém než windows, ať už je to práce s plochami, zálohování, výdrž na baterii, spolehlivost atd
Macbook Air M1
iPhone 15 Pro Max
iPad Pro 11

Uživatelský avatar
davidhavir
Příspěvky: 212
Registrován: 15 črc 2012 22:05
Bydliště: Červený Kostelec/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Mac OS vs Windows

Příspěvek od davidhavir » 28 led 2014 17:09

Studuju hybrida informatiky a ekonomiky a s Macem žádný problém, ba naopak když budete dělat prace, prezentace, ... například v iWork, tak ostatní oslníte, jelikož všichni jsou zvyklí na humus a la Office (nadnesené, ale z vlastní zkušenosti) ;) s žádnou aplikací/alternativou jsem doposud neměl větší problém

flashky v pohodě

pokud navíc půjdeš cestou laptopu, tak ten rozdíl v přívětivosti používání a v produktivitě je fakt obrovský

na druhou stranu nebudu tvrdit, že Ti třeba chvilku dá se sžít, u každého to je předpokládám jiné, ale vždy máš na pomoc rohle fórum

já osobně, pokud bych měl odejít od OS X, tak jdu do Linuxu, Windows jsem používal přes 10 let, lidé kolem mě ho stále pořád mají, ve škole máme 8 a fakt ne, ač jsem celkem otevřený k experimentům ;) tak to dnes vidím
Apple Watch Sport
iPhone 6 Plus
MacBook 12 (2016)

Uživatelský avatar
Streeter
Příspěvky: 679
Registrován: 10 srp 2012 18:34
Bydliště: Pardubice/Brno

Re: Mac OS vs Windows

Příspěvek od Streeter » 28 led 2014 17:12

Já se uživatele teda nechci nějak osobně dotknout, ale fakt si myslíte, že by to používalo tolik lidí, pokud by to neumělo tyhle základní věci, které tady uvádíte?? Naopak většinu věcí uměl nejdřív Mac OS a pak až se je naučil Windows. Doporučuji si něco přečíst na netu, kouknout na nějaký videa z prostředí Mac OS apod.

Nejvíc ale doporučuju se zvednout a jít do nejbližší prodejny, kde disponují nějakým zařízením s Mac OS a vyzkoušet to! Rázem pochopíte, že je to daleko dokonalejší a vyspělejší systém než windows.

Možná jen ty hry budou trochu problém. O mě je známo, že prosazuju názor: "Chcete si zahrát? Kupte PS/Xbox" Ale spoustu uživatelů Vám potvrdí, že i hrát se dá. Jen ne všechny tituly na Mac vycházejí.

lovelyl3
Příspěvky: 7
Registrován: 11 led 2014 15:55

Re: Mac OS vs Windows

Příspěvek od lovelyl3 » 28 led 2014 17:29

Děkuji všem za rady.. vzal jsem si je k srdci a myslím, že teďka se už jen musím rozhodnout jestli MacBook air či Mabook Pro.. a jestli 4/8gb ram a jestli 128/256gb, popřípadě jestli vzít lepší procák :).... ještě jednou děkuju

venerea
Příspěvky: 18
Registrován: 24 led 2014 11:05

Re: Mac OS vs Windows

Příspěvek od venerea » 28 led 2014 17:53

pokud budeš házet na flešku nebo disk větší soubory než 4GB,musíš je naformátovat v Macu na EX-FAT,klasický FAT zvládá max. právě jen ty 4GB ;)

Uživatelský avatar
TomASI
Příspěvky: 279
Registrován: 08 srp 2013 13:11

Re: Mac OS vs Windows

Příspěvek od TomASI » 28 led 2014 18:08

Myslím si, že se snad žádným Macem chybu neuděláš. Zrovna o víkendu jsem se tak koukal po netu a zalíbilo se mi Vaio Fit multi-flip. Vážně jsem začal přemýšlet že svého Aira nechám přítelkyni a koupím si ho. Naštěstí jsem byl nucen něco zprovoznit na windows a to mě rychle vyléčilo :D takže se vůbec maca vůbec neboj!

Uživatelský avatar
MartyM
Příspěvky: 542
Registrován: 25 zář 2012 16:41

Re: Mac OS vs Windows

Příspěvek od MartyM » 28 led 2014 22:32

jestli air nebo pro, tak to je tu nekolik vlaken
rozhodne min 8GB pameti, ostatni dle pozadavku, pokud na notebooku nebudete mit zadne fotky, video, a hudbu jen par alb, tak staci i 128GB, ale to je celkem jednoduche, protoze se kouknete, kolik zabira vas win 7

Odpovědět