Finder - problém

Pokud si nevíte rady s operačním systémem MacOS X, jeho nastavením nebo aplikacemi týkajícími se právě práce s počítačem, tak zde můžete vznést svůj dotaz

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, AdamVyborny, yonah, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
Uživatelský avatar
mkmiki
Příspěvky: 120
Registrován: 14 zář 2013 11:16

Finder - problém

Příspěvek od mkmiki » 04 črc 2014 17:22

Zdravím, (zřejmě po poslední aktualizaci) mi začal blbnout finder. Když něco uložím ve photoshopu, tak se uložený soubor ve finderu neukáže, to stejný s print-screenem. jediné řešení je ukončit finder, ten se hned načte znovu hned vše vidím...
Stává se to i někomu jinému? Asi to bude tou aktualzací co? (Když mi to předtím nedělalo)
Macbook Pro Retina 15 - 2013 Late, iPhone 6s

Uživatelský avatar
JancakV
Příspěvky: 82
Registrován: 08 srp 2012 08:28

Re: Finder - problém

Příspěvek od JancakV » 07 črc 2014 10:37

Tak tento problém mám s Mavericks již dlouho. Zvláštní je, že na SSD jede vše normálně, ale na ostatních discích prostě Finder nechce aktualizovat obsah v okně (tj. soubory fyzicky v místě jsou na 100 %, ale Finder je proste v náhledu složky neukáže a pomůže jen restart Finderu - dočasně).

Občas však například při kopírování dat z připojeného iPhone přes aplikaci "přenos obrázků" zapomíná kopírovat (tj. vše proběhne velmi rychle, ale žádná data nejsou vidět a asi nejsou ani zkopírovaná, jelikož opětovné přetažení souborů do stejné složky nehlásí problém). Po přetažení na SSD je vše normální. Data na klasickém disku se objeví po desítkách vteřin. To vše i bez současného vytížení počítače a disků - tj. v klidovém stavu.

Nepodařilo se mi dohledat v čem je problém. Pokud někdo ví proč a co s tím, uvítám pomoc.


P.S. Všechny disky jsou připojené přes interní SATA (včetně SSD), RAM je více než dostatek.
grafik, fotograf a snílek

Pokud něčemu nerozumíte, je lepší se zeptat, než si vytvářet domněnky. ;-)

Odpovědět