Mail.app - přidání účtu na Office365

Pokud si nevíte rady s operačním systémem MacOS X, jeho nastavením nebo aplikacemi týkajícími se právě práce s počítačem, tak zde můžete vznést svůj dotaz

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, AdamVyborny, yonah, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
LiboRAPTOR
Příspěvky: 27
Registrován: 15 srp 2012 15:44

Mail.app - přidání účtu na Office365

Příspěvek od LiboRAPTOR » 13 říj 2014 17:53

Mám aktuální verzi 10.9.5 a odebral jsem si email z aplikace firemní emailový účet hostovaný na Office365 (Exchange - Active Sync).
Bohužel zpátky nejde přidat. Mail.app v průběhu procesu přidání padá a přidání přes "Předvolby systému - Internetové účty" končí hláškou "Chyba předvoleb - Na panelu předvoleb Internetové účty se vyskytla chyba".

Další poznatky:
- nejde mě přidat i jiný email na jiné doméně hostovaný na Office 365
- iCloud účet nebo Gmail přidat jde
- stejně se to chová i na jiných OSx počítačích co mám k dispozici (MacBok Air, Mac Mini)
- na iPadu i na iPhonu vše funguje bez problémů
- na stejném Macu jsem sprovoznil Outlook 2011 a vše funguje správně

Volala jsem na Apple, ale moc mi neporadili, ikdyž jsem tím strávil půl dne .... a nic.
Zaznamenal někdo z Vás podobný problém? Případně napadá Vás co dělat?

Díky za tipy.
LiN

Uživatelský avatar
Mailo
Příspěvky: 746
Registrován: 31 říj 2013 07:39
Bydliště: Zlín

Re: Mail.app - přidání účtu na Office365

Příspěvek od Mailo » 13 říj 2014 18:00

Problém je v exchange, už se to tu řešilo jak s mailem tak i s kalendářem. Někomu to jede, někomu ne - to jen s ohledem na OS X, v iOS to jede všem. Já osobně čekám, doufám, na to že final Yosemitu to bude mít vyřešené. Možné, že kolegové s fóra budou mít přesnější a odbornější vysvětlení :)
iOvce co ráda běhá a jezdí na kole. Momentálně blázen do HomeKitu :)

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: Mail.app - přidání účtu na Office365

Příspěvek od Hajnejch » 13 říj 2014 19:21

Mailo (s váším dovolením) tady se to také řešilo a jak píše na konci toho vlákna Michal.M.Mac tak problém je v tom Active sync.

http://macforum.cz/viewtopic.php?f=1&t= ... nge#p74735

Nenám zkušenost z Exchange ale když jsem přecházel na Mac tak jsem si přetáhl i nastavení mailů a fungovalo to bez problémů ale když jsem ho chtěl vytvořit ručně tak se mi to nikdy nepovedlo rozchodit.

Uživatelský avatar
libor.novotny2
Příspěvky: 2
Registrován: 13 říj 2014 21:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Mail.app - přidání účtu na Office365

Příspěvek od libor.novotny2 » 13 říj 2014 22:08

Díky za příspěvky. Pravděpodobně je problém s Mail.app ve verzi 10.9.5, protože jsem tam ten účet před půl rokem normálně přidal. Fungovalo vše, kalendář, delegování, maily.
Vracím se ke včerejší záloze v Time Machine a doufám, že v 10.10 to bude pořešené.

Jen poznámka. V Outlook 2011 to funguje bez problému, takže se nepřikláním k názoru, že je chyba v Exchange Active Sync.

LiboRAPTOR
Příspěvky: 27
Registrován: 15 srp 2012 15:44

Re: Mail.app - přidání účtu na Office365

Příspěvek od LiboRAPTOR » 23 říj 2014 18:42

Office 365 (Exchange - Active Sync) na OS X 10.10 Yosemite funguje. Právě jsem zkusi přidat několik různých účtů na různých doménách, ke kterým mám přístup. :D

Odpovědět