Nemohu po upgradu nabootovat nové OS Yosemite

Pokud si nevíte rady s operačním systémem MacOS X, jeho nastavením nebo aplikacemi týkajícími se právě práce s počítačem, tak zde můžete vznést svůj dotaz

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, AdamVyborny, yonah, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
cervenyjiri
Příspěvky: 2
Registrován: 18 říj 2014 09:26

Nemohu po upgradu nabootovat nové OS Yosemite

Příspěvek od cervenyjiri » 18 říj 2014 09:32

Ahoj,

tak jsem večer nainstaloval nový OS Yosemite na mého Macbooka Air 2011 late. Výsledek vidíte na obrázku, instalace proběhne a pak to prostě nejde spustit. Zkoušel jsem CMDD + R a dát novou instalaci a to vůbec nepomohlo. :x Díky za každou radu!
Přílohy
IMG_3992.JPG
Chyba při spouštění OS

Uživatelský avatar
Zen
Příspěvky: 35
Registrován: 04 srp 2012 14:18
Kontaktovat uživatele:

Re: Nemohu po upgradu nabootovat nové OS Yosemite

Příspěvek od Zen » 18 říj 2014 09:54

kernel panic. :lol:

1) pokud nemas zalohovano, coz pred instalaci noveho systemu urcite mas, pak nahod nejaky live system a vytahni veci co potrebujes.
Nebo vyndat HDD a zajit za kamaradem.

2) prikaz CMD + R tedy funguje? Je mozne si u nekoho stahnout Yosemite, hodit na flashku a udelat cistou instalaci?

Navod na cistou instalaci napr zde: http://osxdaily.com/2014/10/16/make-os- ... all-drive/
Obrázek

cervenyjiri
Příspěvky: 2
Registrován: 18 říj 2014 09:26

Re: Nemohu po upgradu nabootovat nové OS Yosemite

Příspěvek od cervenyjiri » 18 říj 2014 10:23

Ja par dokumentu zalohovanych mam, nic vic z toho disku nepotrebuji. Kdyz dam CMD+R, tak mi to da na vyber instalovat znova System (to stahne z netu OS Yosemite). To jsem zkoušel, vše proběhlo ok, instalovalo se a při prvním spuštění se zas objevila tahle srágora. :) Když někde stáhnu OS Yosemite a budu chtít znova instalovat, v čem bude rozdíl, od výše zmíněné instalace, která se stáhne přes internet?
Doma mám ještě takovou tu klíčenku, na které je obnovovací cosi, má to nějaké využití? Díky za odpověd. :)

branok
Příspěvky: 52
Registrován: 30 črc 2012 14:34

Re: Nemohu po upgradu nabootovat nové OS Yosemite

Příspěvek od branok » 18 říj 2014 11:07

Pravdepodobne hardwerova chyba. Vymenit disk, pripadne pamet.

bradman
Příspěvky: 223
Registrován: 04 srp 2012 07:52
Bydliště: Brno

Re: Nemohu po upgradu nabootovat nové OS Yosemite

Příspěvek od bradman » 20 říj 2014 16:14

Opravdu může být HW problém. Pokud nepůjde restore, ozvěte se. Doprava zdarma, test v případě opravy zdarma (jinak 480 Kč), objednat můžete zde: http://macbookservis.cz/doprava-zdarma

Niethalf
Příspěvky: 387
Registrován: 04 kvě 2014 09:40

Re: Nemohu po upgradu nabootovat nové OS Yosemite

Příspěvek od Niethalf » 20 říj 2014 17:41

Že by HW odešel zrovna v době instalace nového systému? Před tím jste nepozoroval žádné problémy?
iMac 21.5-inch, Late 2013 + Magic Trackpad
taška Thule Stravan Deluxe Attache - všechno od Apple v ní nosím
iPad mini + LifeProof pouzdro
iPad mini 4 + diar pozdro
iPhone 6
iPhone 5SE
iPhone 5c
iPod nano
Apple TV
AirPort Express

Odpovědět