Firemní kalendář

Pokud si nevíte rady s operačním systémem MacOS X, jeho nastavením nebo aplikacemi týkajícími se právě práce s počítačem, tak zde můžete vznést svůj dotaz

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, AdamVyborny, yonah, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
Uživatelský avatar
Mailo
Příspěvky: 746
Registrován: 31 říj 2013 07:39
Bydliště: Zlín

Firemní kalendář

Příspěvek od Mailo » 16 čer 2015 14:21

Zdravím,
měl bych dotaz jak docílit v mém případě nějakého funkčního modelu sdílených kalendářů u nás na firmě.

Na firmě mám po sebou pár lidí, kterým organizuji práci. Ideální forma je pro mě sdílený kalendář. Já technikovi naplánuji v kalendáři práci a on ráno když přijde do kanclu tak už u sebe na počítači vidí kde co a jak, případě se podívá už doma na telefonu a ví kam ten den pojede. To je je v kostce má představa, které jsem sice nějak docílil, ale ne zcela funkčně, resp. ne dle mých představ.

Středobodem firmy je momentálně poštovní server na kterém běží ICE WARP. Všichni máme zde svou firemní schránku a kalendář. Zde mám nastaveno u mých dvou kolegů, že jsou delegáti mého pracovního kalendáře (s povolením jen číst) a já jsem delegát jejich kalendáře (s povolením čtení i zápisu). Toto funguje.

:arrow: Na OS X jsem připojen na můj pracovní kalendář pomocí CalDAV. V nastavení účtu vidím i ty dva delegáty, to je v pořádku. Kalendář funguje taky dobře, pokud zadám kolegovi práci, on ji vidí na svém počítači i na svém telefonu. Pokud ale třeba kolega u sebe v události změní čas, u mě se v nativním Apple kalendáři tato událost zdvojí. Jednak je tak ta moje s původním časem a poté nová s časem toho kolegy. Pokud v tomto případě smažu libovolnou z nich, smažou se obě. Kde je chyba :?:

:arrow: Na iOS delegace přes CalDAV nefunguje, resp. nevím jak ji nastavit. Proto mám vytvořené tři CalDAV kalendáře (můj + dva kolegové), zde funguje dobře (dvojení událostí probíhá i zde), nicméně systém iOS tyto kalendáře bere jako všechny mé vlastní. Pokud se tedy podívám do oznamovacího centra vidím tam událost kolegy (to by mi navadilo), v polože "dnes" a nebo dole v "souhrnu" mi to už ale vadí. Pokud se ráno podívám do oznamovacího centra vidím že např. "mám naplánovanou jednu událost", nicméně to je událost kolegy ne moje. O to horší je to ještě na Apple Watch, kde už tak je málo místa na displeji. Jak docílit toho, abych na iOS mohl ty kalendáře spravovat, ale samotný systém se k nim nechoval jako k mým vlastním :?:

:idea: Případně se nebráním vše přesunout někam jinak, jen potřebuji být multiplatformní, tzn. já čistě Apple, kolegové počítače s WIN a telefony s Androidem.
iOvce co ráda běhá a jezdí na kole. Momentálně blázen do HomeKitu :)

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: Firemní kalendář

Příspěvek od tlacenka » 16 čer 2015 14:36

tezko rici, jak to mate nastavene - zacal bych tim, ze bych zkusil namacu vytvorit noveho uzivatele a v nem to nastavit pomoci
https://itunes.apple.com/cz/app/id918986263


kazdopadne na iosu to dle meho bude problem (trosku)
protoze sync ofiko rika https://www.icewarp.cz/features/mobile/#

takze o iosu ani zminka.

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: Firemní kalendář

Příspěvek od Hajnejch » 16 čer 2015 20:34

Když kolega má jen povolení číst tak nemůže měnit čas ani nic dalšího. Pokud tam něco upraví tak to asi systém vyhodnotí jako novou událost. a přidá to do kalendáře navázanou na tu původní.

Uživatelský avatar
makatch
Příspěvky: 327
Registrován: 31 črc 2012 08:27

Re: Firemní kalendář

Příspěvek od makatch » 16 čer 2015 21:08

Ice warp riešenie je podľa mna shit. Tiež to mame v práci a raz to ide a raz to nejde. Mám na mysli konkrétne mail.
iPod, iPhone and iPad Firmware Download
Sprievodca Jailbreakom

MacBook Pro13, Early 2011, OS X Yosemite 10.10
iPhone6+,9 beta2

Uživatelský avatar
Mailo
Příspěvky: 746
Registrován: 31 říj 2013 07:39
Bydliště: Zlín

Re: Firemní kalendář

Příspěvek od Mailo » 17 čer 2015 06:49

Famtex píše:Když kolega má jen povolení číst tak nemůže měnit čas ani nic dalšího. Pokud tam něco upraví tak to asi systém vyhodnotí jako novou událost. a přidá to do kalendáře navázanou na tu původní.
On má povolení jako delegát číst můj kalendář. Samozřejmě do svého zapisovat můžu. Já jeho delegát jako kalendáře máme možnost čtení i zápisu ;) Omlouvám se, nenapsal jsem to zcela jasně. Ještě abych to víc zamotal, začalo to dělat až nedávno, "před tím" to fungovalo dobře, resp. nedocházelo k duplicitě.
iOvce co ráda běhá a jezdí na kole. Momentálně blázen do HomeKitu :)

Uživatelský avatar
Mailo
Příspěvky: 746
Registrován: 31 říj 2013 07:39
Bydliště: Zlín

Re: Firemní kalendář

Příspěvek od Mailo » 17 čer 2015 06:54

makatch píše:Ice warp riešenie je podľa mna shit. Tiež to mame v práci a raz to ide a raz to nejde. Mám na mysli konkrétne mail.
Souhlas, o mailu nemluvím vůbec. To co to předvádí je hrozné. Jen příklad :arrow: na poštovní server přijde nový mail. Mě se automaticky přes IMAP stáhne do Macu, a jsem informován o novém mailu (odznak na aplikaci, zvukem). Když pak vlezu do mailovené aplikace, nový email nevidím, jen se mi označí starý email jako nový. Pokud pak vlezu na webové rozhraní Ice Warpu, tak tam ten nový mail vidět je v příchozích zprávách. Ale nejde otevřít. Otevřít jej je možné až z archivu Ice Warpu ... Naštěstí se to děje jen tak jednou do týdne :roll:
iOvce co ráda běhá a jezdí na kole. Momentálně blázen do HomeKitu :)

Uživatelský avatar
makatch
Příspěvky: 327
Registrován: 31 črc 2012 08:27

Re: Firemní kalendář

Příspěvek od makatch » 17 čer 2015 07:50

Mne sa na macu v natívnej aplikacii mail ani nedarí nastaviť prístup na ice warp.Na iphone mam nastavené cez exchange,no na macu to nejde.Zaujímavé že v aplikácii Airmail (mac) mi mail ide.
iPod, iPhone and iPad Firmware Download
Sprievodca Jailbreakom

MacBook Pro13, Early 2011, OS X Yosemite 10.10
iPhone6+,9 beta2

Odpovědět