Přepisování IP exchange serveru

Pokud si nevíte rady s operačním systémem MacOS X, jeho nastavením nebo aplikacemi týkajícími se právě práce s počítačem, tak zde můžete vznést svůj dotaz

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, AdamVyborny, yonah, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
RadimT
Příspěvky: 2
Registrován: 30 črc 2012 16:05

Přepisování IP exchange serveru

Příspěvek od RadimT » 02 srp 2012 12:38

Zdravím,

mám takový nepříjemný problém a nevím co s ním:

Mám v ML nastavený účet pro Exchange (mejl, kalendář, kontakty...). Abych se mohl připojit k serveru, tak musím skočit do VPN. Tzn. Připojím se do VPN. Zkontroluju nastavení serveru - vše tak jak má být (adresa serveru je IP). Stahuju mejly (Mail), kalendář běží krásně (iCal)... Jenže v okamžiku, kdy aplikaci vypnu/nechám běžet a uspím MBA, tak chytrý systém ML vleze do nastavení Exchange serveru a IP mi přepíše na adresu xxxxxxxx.cz a po zapnutí aplikace/vzbuzení MBA už exchange server nekomunikuje. Musím ručně opět přepsat adresu na IP adresu. Takhle se to drží až do doby než vypnu aplikaci/uspím notebook.

Nevíte někdo prosím, jestli existuje možnost natvrdo zadat IP adresu, aby si ji ML nemohl změnit?


Díky moc
Někteří lidé nejsou zvyklí na prostředí, v němž je očekávána excelence. - Steve Jobs

Uživatelský avatar
casey
Příspěvky: 3156
Registrován: 30 črc 2012 16:56
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Přepisování IP exchange serveru

Příspěvek od casey » 02 srp 2012 20:53

Udělej si v hosts souboru falešný DNS záznam, ten pak dej do nastavení Exchange a máš klid :D

skarjuu
Příspěvky: 44
Registrován: 30 črc 2012 20:20

Re: Přepisování IP exchange serveru

Příspěvek od skarjuu » 03 srp 2012 06:46

Něco podobnýho se mi děje u pracovního Exchange účtu v Outlooku 2011. Když se připojím k exchange serveru v práci tak cesta k serveru je https://exchange.doména.local/ews/exchange.asmx. Kdekoliv jinde to musím ručně změnit na https://mail.doména.cz/ews/exchange.asmx.
cMP x5680, 32GB RAM, Lycom DT-120 se Samsungem 970 EVO v Pcie 16x, GeForce RTX2060 a mám tam Windows a hraju na tom hry.
Macbook Pro M1.
iPad Air 3 ve zlatě.

Uživatelský avatar
casey
Příspěvky: 3156
Registrován: 30 črc 2012 16:56
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Přepisování IP exchange serveru

Příspěvek od casey » 03 srp 2012 13:10

Což je v podstatě logické.
Já jsem to teda uživatelům ulehčil vlastním interním DNS serverem, který ve vnitřní síti ukazuje na interní adresu, takže mohou používat pouze server.domena.cz a nemusí to střídat s server.domena.local.

looky
Příspěvky: 1
Registrován: 04 srp 2012 02:08

Re: Přepisování IP exchange serveru

Příspěvek od looky » 04 srp 2012 02:16

Nevím jestli ti to pomůže, ale já mám nasteveno v Mail App jako "Internal Server" nazev_serveru.nazev_domeny.local a jako "External Server" veřejnou IP adresu sítě, kde je Exchange server... Funguje to jak s připojenou VPN, tak s odpojenou a je jedno jestli jsem ve stejné síti jako je Exchange server nebo kdekoliv jinde a nastavení zůstává pořád stejné, IP adresa se mi nepřepíše...

TomAnt
Příspěvky: 32
Registrován: 30 črc 2012 15:12

Re: Přepisování IP exchange serveru

Příspěvek od TomAnt » 04 srp 2012 07:12

Ako pise Casey, bud cez split DNS, alebo potom, ak je dobry router, tak to vie otocit sam na sebe. Napriklad nejaka ASA od Cisca... Ale aj x lowendovych routrov. Cize, zacal by som otazkou na spravcu siete, ci je router nakonfigurovany aby toto zvladol. Typicky na Ciscu staci dat do statickeho mapovania portov na zaver riadku tri carovne pismena "dns".

RadimT
Příspěvky: 2
Registrován: 30 črc 2012 16:05

Re: Přepisování IP exchange serveru

Příspěvek od RadimT » 04 srp 2012 11:30

Díky za rady, vyzkouším a dám vědět, jak jsem dopadl.
Někteří lidé nejsou zvyklí na prostředí, v němž je očekávána excelence. - Steve Jobs

Odpovědět