Obnovení puštěných programů po restartu

Pokud si nevíte rady s operačním systémem MacOS X, jeho nastavením nebo aplikacemi týkajícími se právě práce s počítačem, tak zde můžete vznést svůj dotaz

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, AdamVyborny, yonah, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
Uživatelský avatar
pheek
Příspěvky: 465
Registrován: 01 srp 2012 07:53
Bydliště: Olomoucký kraj

Obnovení puštěných programů po restartu

Příspěvek od pheek » 02 srp 2012 14:05

Ahoj, měl bych dotaz. Při restartu mám zatrhnuto že chci vše otevřené zonuvu spustit. Po restartu a následném přihlášení do systému, se zdá všechno korektně pustí. Ale omyl je pravdou, skype, adium sice svítí u ikony v docku že jsou spuštěné ale nejsou. Teprve až na ně kliknu tak se spustí a přihlásí. To samé iTunes, Twitter atd... Nevíte kde může být krpa? Systém je čistě nainstalovaný a myslím si že mi to dělá od samého začátku. Abych nezapomněl, systém je ML.

Uživatelský avatar
pheek
Příspěvky: 465
Registrován: 01 srp 2012 07:53
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: Obnovení puštěných programů po restartu

Příspěvek od pheek » 02 srp 2012 15:53

Tak částečně pomohl restart PRAM a NVRAM, skype už po restartu startuje samo, ale adium nikoliv :) ale to se třeba časem spraví :) uvidíme.

Wamer
Příspěvky: 118
Registrován: 30 črc 2012 15:16
Bydliště: Holešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Obnovení puštěných programů po restartu

Příspěvek od Wamer » 02 srp 2012 16:15

Jak poznáš, že jsou spuštěny ikdyž nejsou? Nemáš je pouze dané v docku na tvrdo? Svítí pod něma tečka (Lion)/čárka (ML)?
Zdeněk Topič - Stormio - vývoj kvalitních iOS aplikací

Uživatelský avatar
pheek
Příspěvky: 465
Registrován: 01 srp 2012 07:53
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: Obnovení puštěných programů po restartu

Příspěvek od pheek » 02 srp 2012 16:32

no tak poznám to tak, že když nastartuje systém tak se u nich rožně bílá tečka, ale app není puštěná, teď jsem ještě vyrestartoval SMC a už mi startuje i Adium. A poznám to tak, že se mi u něj objeví tečka, a na ploše mi najede seznam. To se před tím nedělo. Najel až jsem na Adium klikl. A u skype bylo vidět přihlašovací okno. Skype jsem měl teď při restartu vypnuté, tak nevím zda funguje i to.

Wamer
Příspěvky: 118
Registrován: 30 črc 2012 15:16
Bydliště: Holešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Obnovení puštěných programů po restartu

Příspěvek od Wamer » 02 srp 2012 23:15

Pokud ti opravdu jen něco neuniká, tak bych doporučil spíš přeinstalovat celý systém protože se při updatu pravděpodobně něco pokazilo a může se vyskytnout mnohem více chyb a nestabilita systému.
Zdeněk Topič - Stormio - vývoj kvalitních iOS aplikací

Uživatelský avatar
casey
Příspěvky: 3156
Registrován: 30 črc 2012 16:56
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Obnovení puštěných programů po restartu

Příspěvek od casey » 02 srp 2012 23:20

V prvním příspěvku je "Systém je čistě nainstalovaný" ;)

Wamer
Příspěvky: 118
Registrován: 30 črc 2012 15:16
Bydliště: Holešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Obnovení puštěných programů po restartu

Příspěvek od Wamer » 02 srp 2012 23:26

Tak to se omlouvám, zapomněl jsem za tu dobu :)

Každopádně má rada se nemění ikdyž je to divné, že by tohle udělal čistý systém.
Zdeněk Topič - Stormio - vývoj kvalitních iOS aplikací

Odpovědět