integrace FB chatu do Zpráv (Jabber)

Pokud si nevíte rady s operačním systémem MacOS X, jeho nastavením nebo aplikacemi týkajícími se právě práce s počítačem, tak zde můžete vznést svůj dotaz

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, AdamVyborny, yonah, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
dxpavel
Příspěvky: 57
Registrován: 01 led 2013 16:00

integrace FB chatu do Zpráv (Jabber)

Příspěvek od dxpavel » 24 pro 2015 12:50

Zdravím, funguje někomu FB chat ve zprávcách, od včerejšku mi nejde se přihlásit a ani když vypnu "generátor kodů" a používám heslo. Účet jsme odebral přidal...ale výsledek je stejný, chat na www mi funguje normálně. díky za typy
P

Uživatelský avatar
Jurasch
Příspěvky: 259
Registrován: 01 dub 2013 16:14

Re: integrace FB chatu do Zpráv (Jabber)

Příspěvek od Jurasch » 24 pro 2015 14:23

Taky mi to přestalo fungovat ...

dxpavel
Příspěvky: 57
Registrován: 01 led 2013 16:00

Re: integrace FB chatu do Zpráv (Jabber)

Příspěvek od dxpavel » 24 pro 2015 15:21

Díky bohu, myslel jsem si, že to je rukama, jako vždy :-)

Uživatelský avatar
MichalM.Mac
Příspěvky: 3342
Registrován: 30 črc 2012 11:03
Kontaktovat uživatele:

Re: integrace FB chatu do Zpráv (Jabber)

Příspěvek od MichalM.Mac » 24 pro 2015 15:36

Neřikali něco ve smyslu, že Jabber přestanou pro FB chat podporovat?

dxpavel
Příspěvky: 57
Registrován: 01 led 2013 16:00

Re: integrace FB chatu do Zpráv (Jabber)

Příspěvek od dxpavel » 24 pro 2015 17:26

Jako , že pro chat budu muset být přihlášen na stránce FB a nebo mít instalovánu další nenativní aplikaci? To je špatné...na zprávy jsem měl jednu apku a stačila na všechno (Adium), pak se něco omezilo pak zase a ted uz to nefunguje vubec, inu asi je potreba se bud zbavit potreby být na chatu nebo se přizpůsobit, kdo ví.

dxpavel
Příspěvky: 57
Registrován: 01 led 2013 16:00

Re: integrace FB chatu do Zpráv (Jabber)

Příspěvek od dxpavel » 29 pro 2015 07:15

včera se mi to"chytlo" po vytvoření nového účtu ve zprávách, ale po 5 min to vypadlo. Opět jsme vyzkoušel vypnout i zapnout ověření kódem, ale bezeze změn. Nenašel jsem ani ve světě, nějaký link, kde by se tomu někdo věnoval, vznesl jsme i dotaz na FB, no ale nečekám, že mi odpoví....

dxpavel
Příspěvky: 57
Registrován: 01 led 2013 16:00

Re: integrace FB chatu do Zpráv (Jabber)

Příspěvek od dxpavel » 04 led 2016 07:02

Nezaznamenal někdo nějakou změnu? FB nereaguje na komunikaci a na ostatním webu jen stejná situace, že se nejde přihlásit...

Uživatelský avatar
lulu
Příspěvky: 2606
Registrován: 31 črc 2012 10:44

Re: integrace FB chatu do Zpráv (Jabber)

Příspěvek od lulu » 04 led 2016 07:12

kdysy jsem tohle provozoval, ale podporuje to pouze nezabezpecene pripojeni - i heslo je posilano v plaintextu. Na jednom evropskem letisti jsem se pripojil na verejnou wifi a do 10 min. mi prislo varovani od fb, ze registruji prihlaseni odkudsi z Egypta a zda je to v poradku..takze tak.

Karel Giebisch
Příspěvky: 101
Registrován: 08 čer 2014 11:56
Kontaktovat uživatele:

Re: integrace FB chatu do Zpráv (Jabber)

Příspěvek od Karel Giebisch » 04 led 2016 07:41

Já jsem dříve používal nějakou externí aplikaci třetích stran na Macu, ale ta po jisté době přestala fungovat. Propojení se zprávami jsem sice nezkoušel, ale mohu doporučit aplikaci z App Storu Go For Facebook.
Tato aplikace nabízí přístup k rozhraní Facebooku jak v mobilní, tak i v běžné uživatelské verzi. Je zdarma a já jsem s ní spokojen. Viz:
https://itunes.apple.com/cz/app/go-for- ... l=cs&mt=12
Díky VoiceOveru mohou s Apple produkty efektivně pracovat i zrakově handicapovaní lidé.

dxpavel
Příspěvky: 57
Registrován: 01 led 2013 16:00

Re: integrace FB chatu do Zpráv (Jabber)

Příspěvek od dxpavel » 04 led 2016 08:28

Dobré ráno a díky za typ, apek na kecálky je mnoho, tato vypadá dobře i s prohlížečem. To že FB asi vypnul Jabber protokol a nebo zablokoval nejak přihlašování... musím akceptovat, to chápu. Inu asi každý hájí své zájmy a reklama a sběr informací je primárním účelem a obživou nejen FB, což v aplikacích, které nemají pod kontrolou asi nejde. Zkusím zaurgovat FB aby mi dali odpověď. Uvidíme.

Uživatelský avatar
lulu
Příspěvky: 2606
Registrován: 31 črc 2012 10:44

Re: integrace FB chatu do Zpráv (Jabber)

Příspěvek od lulu » 04 led 2016 21:51

zkuste goofy.app
http://www.goofyapp.com

dxpavel
Příspěvky: 57
Registrován: 01 led 2013 16:00

Re: integrace FB chatu do Zpráv (Jabber)

Příspěvek od dxpavel » 05 led 2016 12:20

Už jsme se s tím smířil, kamarád v USA včera začal taky nadávat, že mu to nejde, takže to je asi vypnuté kompletně...budu moci nesouhlasit a nebude se mi to možná líbit, ale asi nic nenadělám. Za chvíli bude mít každý svuj kalendář, svůj emailový formát a na všechno budu muset mít speciální aplikaci od poskytovatele, aby ji mohl ovládat a vytěžil maximum informací o uživateli a ty zpeněžil a tím zajistil zisk a další chod aplikace...... přece jen FB není charita, ale dobře vydělávající firma, tak jí to přeji a asi budu chca nechca pomáhat k lepším ziskům :-)

Okacko
Příspěvky: 51
Registrován: 12 srp 2012 10:59

Re: integrace FB chatu do Zpráv (Jabber)

Příspěvek od Okacko » 07 led 2016 09:33

Díval jsem se sem:
http://osxdaily.com/2015/04/25/set-face ... ages-os-x/

V příspěvcích pod článkem je i vysvětlení viz: https://developers.facebook.com/docs/chat

Škoda škoda...také jsem toho hojně využíval.

Odpovědět