2 monitory a přeskakující dock na Yosemite (VYŘEŠENO)

Pokud si nevíte rady s operačním systémem MacOS X, jeho nastavením nebo aplikacemi týkajícími se právě práce s počítačem, tak zde můžete vznést svůj dotaz

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, AdamVyborny, yonah, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
Uživatelský avatar
Hyrogen
Příspěvky: 243
Registrován: 14 srp 2012 01:05

2 monitory a přeskakující dock na Yosemite (VYŘEŠENO)

Příspěvek od Hyrogen » 13 úno 2016 16:31

Děje se mi zvláštní, lehce nepříjemná věc. Jednou, někdy i víckrát za den, mi přeskočí dock z hlavního monitoru na sekundární. Nenašel jsem žádnou spojitost s nějakou konkrétní činností, někdy se mi to stane když si zobrazím plochu pomocí aktivního rohu, jindy je důvod jiný a někdy jakoby snad ani žádný. Když se podívám do nastavení monitorů na uspořádání, tak dock je klidně na monitoru, který není nastavený jako aktivní (lišta). Když přesunu lištu na monitor kde je dock a pak zpět, tak se poslušně vrátí a zase nějakou dobu zůstane tam kde má být.

Nevíte někdo čím to může být, případně jak "přišpendlit" dock natrvalo na hlavním monitoru?
Naposledy upravil(a) Hyrogen dne 16 úno 2016 12:53, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
capekfilip
Příspěvky: 430
Registrován: 30 črc 2012 15:02
Kontaktovat uživatele:

Re: 2 monitory a přeskakující dock na Yosemite

Příspěvek od capekfilip » 13 úno 2016 17:15

Dock se může přesouvat mezi monitory pokud najede kurzorem na spodní okraj obrazovky, ale musí se tam chvíli vydržet což by mělo zabraňovat náhodnému přehození.

Atrej
Příspěvky: 348
Registrován: 10 zář 2012 15:51
Bydliště: Ostrava - Zábřeh !!!

2 monitory a přeskakující dock na Yosemite (VYŘEŠENO)

Příspěvek od Atrej » 15 úno 2016 20:28

Funguje to tak že:

1. Pokud se Dock automaticky neskrývá (přepíná se to např. opt + cmd + d)
nestačí zajet myší na spodní okraj monitoru, ale musí se zajet jakoby ještě níže, jinak řečeno dojet kurzorem na hranu, ale myši jet po stole fyzicky dále, jako bychom chtěli aby kurzor jel ještě níže, to je pojistka proti tomu, aby dock nevyjížděl při náhodném zajetí kurzoru na kraj.

2. Pokud se Dock automaticky skrývá
stačí najet na spodní hranu monitoru
Naposledy upravil(a) Atrej dne 17 úno 2016 06:29, celkem upraveno 2 x.
aa

Uživatelský avatar
Hyrogen
Příspěvky: 243
Registrován: 14 srp 2012 01:05

Re: 2 monitory a přeskakující dock na Yosemite

Příspěvek od Hyrogen » 16 úno 2016 12:52

capekfilip píše:Dock se může přesouvat mezi monitory pokud najede kurzorem na spodní okraj obrazovky, ale musí se tam chvíli vydržet což by mělo zabraňovat náhodnému přehození.
Áhaa, díky! Tohle jsem nevěděl, a ta chvilka kdy se tam musí setrvat je poměrně dost krátká, tak jsem si to vůbec nespojil a dělal to nevědomky :P

Odpovědět