Macbook PRO uzamknutý - help

Pokud si nevíte rady s operačním systémem MacOS X, jeho nastavením nebo aplikacemi týkajícími se právě práce s počítačem, tak zde můžete vznést svůj dotaz

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, AdamVyborny, yonah, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
pcmisa
Příspěvky: 5
Registrován: 26 srp 2017 14:16
Bydliště: Teplice

Macbook PRO uzamknutý - help

Příspěvek od pcmisa » 26 srp 2017 14:31

Zdravím, prosím vás mám problém ze srandy jsem zkoušel pomocí find my iP uzamknout můj macbook možná jsem dal i ztrátu už si nepamatuji zadal jsem heslo, které znám Mac se bloknul ukázalo se prostředí pro zadání kodu, který jsem dal 2x jsem se spletl a kolonka zmizela ted mi mac ukazuje zkuste to za 60 minut po každé co dojede 60 min nemám už nikde možnost zadat kod a je stale bloknuty když si nabootovat nový osx nebo cokoliv boot menu chce to pin, ten zadám projde to a vždy mě to hodí zpět na obrazovku a znova zbytečně čekat 60 min nevíte co s tím prosím ? Už jsem zkusil plno věcí a stále nic, Heslo znám a iCloud také nejedná se o žádnou čorku nebo tak jen ze zvědavosti jsem to bloknul s tím že to zase odbloknu ale beznadějně, děkuji za každý info :)) posílám foto pro povšimnutí
Přílohy
photo.jpg
Čekání 60 min po každém restartu
IMG_0870.JPG
Po 60 min čekání toto

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

Macbook PRO uzamknutý - help

Příspěvek od SteveJSF » 26 srp 2017 17:34

Když vidím ten jazyk a cizí klávesnici - s tím bych sem ani nechodil. :-) Třeba je všechno OK, nevím, ale já se od toho distancuju.

Uživatelský avatar
Demonicus
Příspěvky: 1685
Registrován: 10 úno 2013 22:56
Bydliště: Morava

Re: Macbook PRO uzamknutý - help

Příspěvek od Demonicus » 26 srp 2017 20:58

Hele schválně, máš doklad o koupi? Hoď ho sem a poradím :)
Apple Watch 2 42mm, iPhone 12 PRO Max, Time Capsule, Macbook Air 13"
Synology NAS -412+ -> nejlepší kamarád Apple hraček

Skupina uživatelů Apple Watch >> https://www.facebook.com/groups/582857818814445/ <<

Uživatelský avatar
SharkeeCZ
Příspěvky: 1608
Registrován: 09 lis 2015 17:57

Re: Macbook PRO uzamknutý - help

Příspěvek od SharkeeCZ » 26 srp 2017 21:01

To není čočka, to je jen kradené


Sharkee
iPhone14Pro/MBA 2021/iPad Air 2020/iPAD2018/MBA early2014/aTV4/ AirPodsGen3

pcmisa
Příspěvky: 5
Registrován: 26 srp 2017 14:16
Bydliště: Teplice

Re: Macbook PRO uzamknutý - help

Příspěvek od pcmisa » 28 srp 2017 09:50

Kradený není, to že je kupován v cizině není snad nic špatného ? Já ho koupil od kámoše co občas přiveze nějakou apple hračku.. Bohužel se mi stále nedaří znovu aktivovat mac :( volal jsem přes hodinu s apple podporoua jejich vyšší podporou, kde jsme zkoušeli nějaký restart pokus do recovery modu apod. nic nezabralo, jediná možnost prý odnést do servisu, kde smažou data a nějak to udělají a prý je to poměrně drahý ale také je možnost i bez servisu ale to prý nevědí jak, nejhorší na tom je že iCloud i heslo prostě znám jen to nemám kam zadat aby se mohl odemknout :(
Prosím jestli víte jak to udělat byl bych vděčný když poradíte, mám ještě macbook air kde by mohli být stejné ssd tak přemýšlím že to prohodím jen se bojím aby se nestalo něco ještě s air tak to už bych asi nedal a navíc to asi nepomůže, dochazejí mi nápady co mám zkusit, děkuji Michal.

Uživatelský avatar
albertan
Příspěvky: 1857
Registrován: 30 črc 2012 15:08
Bydliště: Calgary, AB, Canada

Re: Macbook PRO uzamknutý - help

Příspěvek od albertan » 28 srp 2017 15:54

No zrovna v Norsku (vzhledem k jejich danim) bych Apple veci opravdu nekupoval.
.
A pokud by byl "reset" delan v originalnim Apple Store (pro vas v Nemecku) - tak lzete o tom, ze by to bylo drahe - bylo by to zadarmo.
iPhone 6S 128GB Samsung Galaxy S7 Edge
Samsung Gear S3 Frontier
iPad Pro 10.5 512GB LTE
Apple TV 4 & 3
MB Pro Retina 15 i7 2.7 GHz 16GB 768GB 2012
MB Air 13 i7 1.7 GHz 8GB 512GB 2013
MS Surface Book i7 with Performance Base 16GB 512GB
2x MacMini

pcmisa
Příspěvky: 5
Registrován: 26 srp 2017 14:16
Bydliště: Teplice

Re: Macbook PRO uzamknutý - help

Příspěvek od pcmisa » 28 srp 2017 16:27

Opravdu nevím jakým způsobem nakupuje a jak obchoduje a to tu ani nechci řešit já mac koupil za dobrý peníz a byl mi daný ve funkčním stavu a také v tovarním, žadný účty apod. nebyli já jsem tam přidal iCloud a ja jsem ho uzamkl ze zvědavosti jen se mi nedaří ho zpět odemknout to vše, ohledně servisu dnes jsem přes hodinu řešil s apple podporou a ke konci když už jsme zkusili všechny možnosti a to i s vyšší apple podporou mi technik či operátor řekl že oprava bude v řádech tisíců že je to poměrně drahá oprava hned jsem se zeptal na Dráždany, kde mi řekl že schůzka nebude problém ale ať počítám s velice podobnou sumou opravy což mě trochu zarazilo to u apple neznám mám téměř vše od apple a jakákoliv reklamace bez problému, pokud nevěříte sdělím vám veřejné číslo podpory, můj ticket s číslem servisu a oni Vám to rádi zopakují ale nechci tu řešit takové věci napsal jsem skrz pomoc nemám důvod si vymýšlet chci tu mašinu zase rozchodit měl jsem ho dva dny, mám ještě Air ale ten chci dát přítelkyni a prostě musí to nějak jít! Pokud víte jak na to prosím o pomoc jak to rozchodit pokud se povede i rád zaplatím rozumnou částku jen nechci aby mi tu ležel ve skříni.. :(

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

Re: Macbook PRO uzamknutý - help

Příspěvek od SteveJSF » 28 srp 2017 17:03

Těžko radit, pokud si s tím sama Apple podpora nevěděla rady. Mám strach to u sebe zkoušet. :-)

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Macbook PRO uzamknutý - help

Příspěvek od rony » 28 srp 2017 18:10

SteveJSF píše:Mám strach to u sebe zkoušet. :-)
v principe netreba ale zvedavy clovek si to dohlada na internete, presny popis ako to funguje a ako si to majitel ozivi urcite ma Apple aj vo svojich KB. Ja by som napriklad najprv cital originalny dokument od Apple.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

pcmisa
Příspěvky: 5
Registrován: 26 srp 2017 14:16
Bydliště: Teplice

Re: Macbook PRO uzamknutý - help

Příspěvek od pcmisa » 28 srp 2017 21:00

Jako nechápu, kdyby mi mac někdo vzal já ho blokul pak si pro něho přijel a nemohl bych ho normálně odemknout a apple řekne že to stojí několik tisíc v autorizáku že jiná ofiko cesta není tak jsem s toho docela zklamaný pravda je že mi mac nikdo nevzal ale když znám prostě všechny potřebné údaje k odemknutí tak nechápu proč nemůžu odemknout, zkoušel jsem i odpojit baterii dát jiný ssd a furt to stejný bez zadaní kodu je kod špatně to je hustý :(

Uživatelský avatar
Honza.Mac
Příspěvky: 3016
Registrován: 11 kvě 2015 22:12

Re: Macbook PRO uzamknutý - help

Příspěvek od Honza.Mac » 28 srp 2017 21:13

pcmisa píše:Jako nechápu, kdyby mi mac někdo vzal já ho blokul pak si pro něho přijel a nemohl bych ho normálně odemknout a apple řekne že to stojí několik tisíc v autorizáku že jiná ofiko cesta není tak jsem s toho docela zklamaný pravda je že mi mac nikdo nevzal ale když znám prostě všechny potřebné údaje k odemknutí tak nechápu proč nemůžu odemknout, zkoušel jsem i odpojit baterii dát jiný ssd a furt to stejný bez zadaní kodu je kod špatně to je hustý :(
Koukněte se na váš první post ...
Cituji jen úvod : “ Ze srandy ...”
No příteli, trošku drahá srandička ne ?
Za blbost se holt platí tak už to tu na tom světě chodí.
A přestaňte tu nadávat na Apple, ten vám řešení sdělil, holt to “home made” nejde, jelikož jen autorizovaný servis má přístup (placený) do servisní databáze Apple a přes to prostě vlak nejede.
Malému děcku taky 1000x říkáte nesahej na ty kamna, stejně si sáhne, spálí se a pak už dá pokoj. Budiž tato vaše “sranda” ponaučením i pro další děcka, doufám že vy už se příště nespálíte.
Pak sem jen písněte cenu servisního zásahu a kde jste s tím byl.
Honza.Mac
iPhone 8,8+,X 4dev
iPad Air 2 64 GB
Apple Watch Sport 42 mm
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/480GB SSD
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 4TB WD Red

MichalJ
Příspěvky: 1053
Registrován: 31 črc 2012 14:16
Bydliště: Slezsko

Re: Macbook PRO uzamknutý - help

Příspěvek od MichalJ » 28 srp 2017 21:48

Podle mně je to celý nesmysl. Když to vezmete logicky - co by to asi mohlo být za opravu že by stála "v řádu tisíců".

Možná se pletu, ale z mého pohledu to vypadá jasně - jde o kradený macbook který majitel zablokoval. Sám píšete že nevíte a nechcete vědět kde ten vás známý ty notebooky bere.

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: Macbook PRO uzamknutý - help

Příspěvek od tlacenka » 29 srp 2017 03:22

OT jen na okraj
https://support.apple.com/kb/PH2700?loc ... cale=cs_CZ

cituji:
Poznámka: V případě, že přístupový kód zapomenete (nebo v počítači Mac před jeho ztrátou nastavíte heslo firmwaru EFI) a uzamčené zařízení nebo počítač získáte zpět, bude třeba ho odnést do autorizovaného servisu, kde ho odemknou.

pro Vas je dulezita ta poznamka o heslu firmware...
vas znamy urcite to heslo bude vedet...
/OT

Uživatelský avatar
albertan
Příspěvky: 1857
Registrován: 30 črc 2012 15:08
Bydliště: Calgary, AB, Canada

Re: Macbook PRO uzamknutý - help

Příspěvek od albertan » 29 srp 2017 05:23

Jinak si dejte pozor abyste nedopadl jako wanker (honibrk) a farmarka ... treba vas nekdo chvili sledoval a daval to na web ...
iPhone 6S 128GB Samsung Galaxy S7 Edge
Samsung Gear S3 Frontier
iPad Pro 10.5 512GB LTE
Apple TV 4 & 3
MB Pro Retina 15 i7 2.7 GHz 16GB 768GB 2012
MB Air 13 i7 1.7 GHz 8GB 512GB 2013
MS Surface Book i7 with Performance Base 16GB 512GB
2x MacMini

pcmisa
Příspěvky: 5
Registrován: 26 srp 2017 14:16
Bydliště: Teplice

Re: Macbook PRO uzamknutý - help

Příspěvek od pcmisa » 29 srp 2017 09:04

Zdravím, no nic jiného nezbývá než to tam odnést, chtěl jsem to prostě udělat sám jako většinu jsem vždy zvládl sám s tímto nemám zkušenost proto jsem psal, heslo firmwaru EFI znám dával jsem ho tam já a taky mi to mac vezme ale po zadání skočí logo a opět čekat 60 min zbytečně.. na Apple nenadávám jsem fanoušek už několik let jen mě tento postup docela zaskočil.. Jsem zvědavý na další postup až budu chytřejší napíšu jak dopadlo, děkuji za komunikaci.

Michal.

Odpovědět