Jak probudit iMac na dálku přes iPhone

Pokud si nevíte rady s operačním systémem MacOS X, jeho nastavením nebo aplikacemi týkajícími se právě práce s počítačem, tak zde můžete vznést svůj dotaz

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, AdamVyborny, yonah, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
Vojta2160
Příspěvky: 4
Registrován: 17 črc 2012 13:19

Jak probudit iMac na dálku přes iPhone

Příspěvek od Vojta2160 » 06 úno 2018 08:34

Ahoj,

potřeboval bych poradit jak probudit iMac na dálku přes iPhone, poradí někdo? Mám totiž v iMac aplikaci Plex a ve složkách knihovnu filmů. A s Plexem jsem přihlášený na několika adresách v ruzných TV. A také jej někdy používám na iPhone. Vše funguje dokud se neuspí iMac. Proto bych potřeboval někdy na dálku probudit iMac. Je to možné? Něco jsem se dočetl na těchto stránkách od Apple: https://support.apple.com/cs-cz/HT201960 kde jsem nastavil „Povolit probuzení přes síť“. také mám Apple TV 4gen. kde se o tom zmiňují. Prosím tedy o pomoc jak to nastavit aby to fungovalo přes iphone na mobilním signálu nejlépe.

Díky Vojta
 iMac 27  iPhone 3/4/6/8 plus  iPad  TV4  WATCH 2

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak probudit iMac na dálku přes iPhone

Příspěvek od rony » 06 úno 2018 09:12

PLEX server nema v sebe konfiguracnu volbu, aby pri behu na ten cas prehravania filmu neuspaval pocitac? Vacsina takychto softwarov na video toto maju...
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Vojta2160
Příspěvky: 4
Registrován: 17 črc 2012 13:19

Re: Jak probudit iMac na dálku přes iPhone

Příspěvek od Vojta2160 » 06 úno 2018 09:23

Ano to má. Ale jedná se mi o to, že nechám iMac zapnutý. Odjedu pryč ale po čase se iMac uspí. A zde je můj dotaz jak jej zase probudit na dálku abych si mohl přes iPhone přehrát film na aplikaci PLEX. Píše mi to že je iMac nedostupný. Jakmile se ale vrátím zpět a probudím jej. Tak zase vše funguje jak má.
 iMac 27  iPhone 3/4/6/8 plus  iPad  TV4  WATCH 2

Uživatelský avatar
ra3662
Příspěvky: 4638
Registrován: 14 srp 2012 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Jak probudit iMac na dálku přes iPhone

Příspěvek od ra3662 » 06 úno 2018 09:28

Neuspávat HDD (SSD)? Uspat pouze monitor?

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak probudit iMac na dálku přes iPhone

Příspěvek od rony » 06 úno 2018 15:56

tak potom ta volba vo Plex nepracuj, lebo mac sa uspi...

btw preco nepouzivas Infuse? to nepotrebuje taku zbytocnost ako beziaci Mac len preto,aby ti prechrumal videosubor aj tak ulozeny na NAS ;)
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Uživatelský avatar
casey
Příspěvky: 3156
Registrován: 30 črc 2012 16:56
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak probudit iMac na dálku přes iPhone

Příspěvek od casey » 11 úno 2018 23:43

rony píše: btw preco nepouzivas Infuse? to nepotrebuje taku zbytocnost ako beziaci Mac len preto,aby ti prechrumal videosubor aj tak ulozeny na NAS ;)
Protože PLEX má jednu společnou databázi na serveru, takže ji mám na všech zařízeních v rodině (iPady, iPhony, MacBook, Apple TV, Samsung TV - celkem asi devět) ... :-)

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak probudit iMac na dálku přes iPhone

Příspěvek od rony » 12 úno 2018 07:32

Ooookej ale to predsa nebrani pouzivat Infuse. Tiez nema videosubory umiestnene v kazdom zariadeni zvlast. Ma schopnost citat nazdielanu zlozku - idealne z NAS. Takze na jednom mieste mas vsetko a Infuse v zariadeniach ju vidi. ALebo viac zloziek. Alebo kludne aj lokalne - kvoli cestovaniu si mozes z tej zlozky stiahnut do zariadenia vybranu vec... Asi rozumiem, ze si nenasiel vhodny sposob ako to urobit s tou telkou bez Apple TV4.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Uživatelský avatar
casey
Příspěvky: 3156
Registrován: 30 črc 2012 16:56
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak probudit iMac na dálku přes iPhone

Příspěvek od casey » 13 úno 2018 22:12

Hlavně jde o tu jednu databázi. Stáhnu nějakou starou českou pohádku, ke které se nedoplní info z netu. Doplním jednou ručně a hotovo. Plus je tam sdílení stavu viděných/neviděných dílů seriálů. Plus děti začnou koukat v posteli na iPadu a dokoukají to v obýváku na TV od stejné pozice.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odpovědět