Záloha systému s licencema Office

Pokud si nevíte rady s operačním systémem MacOS X, jeho nastavením nebo aplikacemi týkajícími se právě práce s počítačem, tak zde můžete vznést svůj dotaz

Moderátoři: MichalM.Mac, Unreed, yonah, AdamVyborny, Macforum_Admin

Odpovědět
Uživatelský avatar
jerry00
Příspěvky: 194
Registrován: 14 črc 2012 15:03

Záloha systému s licencema Office

Příspěvek od jerry00 » 11 úno 2018 18:01

Používám EL Capitan. Zakoupil jsem druhotnou volume licnu Office 2016( instalace z jen z instalačního balíčku) asi jsou to licence z nových maců???, Licence je už součástí balíčku uvnitř, nic se nezadává.
Já používám zálohování systému formou naklonování disku na zálohový HDD, ze kterého v případě havárky, poškození atd naklonuji vše zpět. Nemusím zdlouhavě vše od znovu instalovat. Licence všeho softu( od Adobe, Quarku..) na té záloze zůstávají jen ty pojxxxxý Office se odaktivují. Licenční číslo tam zůstane ale chce to aktivovat. Zůstane zase Office aktivovaný, když zálohu naklonuji zase zpět na původní HDD? Jímá mě děs, že bych musel pracně odebrat ručně Office a znovu je od začátku instnout a stahovat 30 GB aktualizací!!!!

Uživatelský avatar
ra3662
Příspěvky: 3349
Registrován: 14 srp 2012 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Záloha systému s licencema Office

Příspěvek od ra3662 » 11 úno 2018 18:28

Tady je to jak kdy. Osobně obnova z Time machine někdy office nechá a někdy je musím instalovat znova. Nepodařilo se mi přijít na to proč tomu tak je. Dokonce jsem testoval obnovu z lokálního disku i z NAS a vždy to bylo vylej-nalej. Prostě žádný systém, ale pouze náhoda, buď office byly nebo nebyly.
Budu rád za jakýkoliv postřeh.

Uživatelský avatar
MichalM.Mac
Příspěvky: 3231
Registrován: 30 črc 2012 11:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Záloha systému s licencema Office

Příspěvek od MichalM.Mac » 11 úno 2018 20:43

Volume license se v praxi chovají dost benevoletně. Také jsou určené k hromadnému nasazení. Kdyžtak si ji nainstaluješ znova.
30 GB aktualizací opravdu tahat nemusíš, stačí poslední SKUless instalátor, který má v komprimované podobě 1.7 GB https://macadmins.software. Případně si můžes stahnout standalone instalátor konkrétní aplikace. Standalone + VL serializer taky funguje, byť to MS nedává jako podporovanou cestu.

K té záloze jsem četl nějaký blog post pár let zpět, ale nemůžu to najít. Bralo se tušim v úvahu SN desky, ale u toho disku nevim.
Na Mac Sys Admin slacku je kanál MS Office, kde se vyskytuje vývojář Paul Bowden. Zeptat bych se tam.

Toto je ke krabicové verzi, kdy zadáváš serial -> https://answers.microsoft.com/en-us/mso ... 131ac86af0
U O365 verze to jde spravovat -> https://clburlison.com/demystify-office ... serializer
https://clburlison.com/demystify-office ... serializer

Odpovědět