Selektivní obnova dat z Time Machine

Pokud si nevíte rady s operačním systémem MacOS X, jeho nastavením nebo aplikacemi týkajícími se právě práce s počítačem, tak zde můžete vznést svůj dotaz

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, AdamVyborny, yonah, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
Vlado42
Příspěvky: 4
Registrován: 01 zář 2018 13:23

Selektivní obnova dat z Time Machine

Příspěvek od Vlado42 » 01 zář 2018 14:10

Na starém Macu jsem měl poměrně rozsáhlou sbírku hudby, většinou nahrané z CD. U nového iMacu jsem se rozhodl začít "od nuly" a neobnovovat všechno z Time Machine. Tu sbírku hudby bych tam však rád dostal. Existuje nějaká možnost, jak obnovit z Time Machine selektivně jen soubory z iTunes?

Anndy
Příspěvky: 173
Registrován: 18 zář 2012 12:07

Re: Selektivní obnova dat z Time Machine

Příspěvek od Anndy » 01 zář 2018 15:05

No veď vstúp do TM a vyber si na obnovu len tie súbory ktoré chceš. Nie?

Vlado42
Příspěvky: 4
Registrován: 01 zář 2018 13:23

Re: Selektivní obnova dat z Time Machine

Příspěvek od Vlado42 » 01 zář 2018 16:18

Krajanovi odpoviem po slovensky. Nový iMac dostal iné meno a keď otvorim TM, ešte tam nič nemám. Na disku TM sú síce všetky zálohy starého počítača, ale ja sa nejakým spôsobom musím dostať do režimu obnovy. Takto si síce zvolím posledný backup starého počítača, ale tam nájdem pod menom iTunes len príslušnú aplikáciu a v knihovne ešte zložku iTunes, ale tam sú len nejaké pluginy. V tom bude ešte inakší fígeľ ;)

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: Selektivní obnova dat z Time Machine

Příspěvek od Hajnejch » 01 zář 2018 18:28

A ten starej Mac ještě máte? Pokud ano tak si najděte složku iTunes Media/Music a odtuď si vše překopírujte do nového Macu. Nebo jde použít aplikace Průvodce přenosem dat která je součástí každého Macu
CapturFiles.png

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: Selektivní obnova dat z Time Machine

Příspěvek od tlacenka » 02 zář 2018 10:13

ale no tak...
mate ikonu timemachine v radku nabidek ? pokud ne, tak apple menu/predvolby systemu/timemachine/zobrazit v radku nabidek

pripojte disk ze stareho maca

zmacknete a drzte na klavesnici OPTION (ALT) a kliknete na tu ikonu timemachine v radku nabidek
vyberte "prochazet dalsi zalohovaci disky..."
no a projdete si ten disk a na nem co potrebujete....
ne ?

Vlado42
Příspěvky: 4
Registrován: 01 zář 2018 13:23

Re: Selektivní obnova dat z Time Machine

Příspěvek od Vlado42 » 04 zář 2018 12:43

Na základě reakcí bych svůj dotaz rád upřesnil:
Z mého 10 let starého iMacu, který již nemám, jsem v domácí síti bez problémů překopíroval do nového Macu co jsem potřeboval. Problém jsem měl s hudbou, kde jsem měl pochybnosti, co všechno musím překopírovat, jelikož složka iTunes má dost rozvětvenou strukturu podsložek a nechtěl jsem si v novém počítači něco nabourat. Asi by bývalo nejjednodušší překopírovat celou složku iTunes, ale ta měla snad 30 GB. Děkuji paní Hajnejch za připomenutí Migračního asistenta, ale ten nabízí k výběru jen omezené volby (aplikace samostatně, nebo celou domovskou složku). Takže jsem odkázán na TimeMachine. (Díky tlačenkovi za tip). Tam mám problém v tom, že po volbě TimeMachine starého Macu sice vidím časovou osu, ale nejde mi zvolit datum, z kterého to chci obnovit (po kliknutí na časové ose se nic neděje). Asi jsem netrpělivý a ono se to dlouho načítá z toho záložního disku. Nebo je snad chybou to, že mám na jednom externím disku Time Machine starého i nového Macu? Pokud bych se dostal k žádané zaloze, co zvolit k obnovení? Stačí jen iTunes Media, nebo snad i složku Album Artwork (Měl jsem tam u všeho titulní obrázky CD)?

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: Selektivní obnova dat z Time Machine

Příspěvek od Hajnejch » 04 zář 2018 16:02

Paní Hajnejch je 56 letý chlápek, ale chápu že vás popletl můj avatar. To je nějaká brazilská modelka kterou jsem občas míval nastavenou jako tapetu. Teď už jí nepoužívám ale nechci tady na fóru měnit avatar protože to mám tak od založení účtu. A aby toho nebylo málo tak Hajnejch není jméno ale přezdívka z dětství.
No a teď k vaší otázce. Pokud jste měl a nebo máte v předvolbách iTunes ponechanou zaškrtnutou volbu "Soubory přidávané do knihovny kopírovat do složky médií iTunes" tak máte veškerou hudbu jen ve složce iTunes Média/Music. Překopírujte jen obsah této složky. Přebaly desek se neukládají zvlášť ale jsou součástí každé jednotlivé skladby. Takže nemusíte mít obavu že o ty přebaly desek přijdete. Počítač si nikdy nezaplevelíte datama typu mp3, pdf, dokumenty Office a podobně ale rozhodíte ho překopírováním nainstalovaných programů a jejich ruznými pomocnými soubory které si tvoří na pozadí. To je důvod proč vám tady bude většina lidí doporučovat přeformátování disku a nainstalování MacOS na prázdný(čistý) disk. Odtuď to slovo čistá instalace a s tím souvisí i nainstalování všech programů znova a nepřenášet je ze stařšího počítače nebo zálohy Time machine. Naopak čím nic nepokazíte je přenos fotek, muziky a dalších dokumentů ze starého do nového. To je to nejdůležitější co v počítači máte a je potřeba to střežit a zálohovat jak jen to jde.
Takže nějak se musíte dostat do zálohy Time Machine a odtut překopírovat složku iTunes Média aby jste o tu vaší muziku nepřišel. Že má složka 30 Gb dat je normální, já mám na disku desetkrát víc muziky.

Vlado42
Příspěvky: 4
Registrován: 01 zář 2018 13:23

Re: Selektivní obnova dat z Time Machine

Příspěvek od Vlado42 » 04 zář 2018 16:54

Děkuji za vysvětlení "panu Hajnejch" (krásná přezdívka, která by se mi líbila i jako příjmení), snad se mi podaří tu TimeMachine nějak přelstít. Mně je 75, ale ještě jsem stihl nastoupit do vlaku, jedoucího do digitálního věku. K přesedlání na  se mi podařilo přesvědčit i mé dospělé dcery a řadu přátel. Ještě jednou díky!

Odpovědět