El Capitan

Pokud si nevíte rady s operačním systémem MacOS X, jeho nastavením nebo aplikacemi týkajícími se právě práce s počítačem, tak zde můžete vznést svůj dotaz

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, AdamVyborny, yonah, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
rakpo
Příspěvky: 5
Registrován: 29 zář 2018 12:44

El Capitan

Příspěvek od rakpo » 29 zář 2018 12:57

Dobrý den všem.
Jsem tu nový a potřeboval bych poradit. Potřeboval bych na mého iMaca nainstalovat El Capitana. Momentálně mám nainstalováno Mac Os 10.8.5. S tímto operačním systémemse nemůžu přihlásit na icloud k App Storu apod. Vím, že i El Capitan je starší, že nejlepší by bylo přejít na High Sieru nebo na Mojave, ale nemám zbytečný peníze na aktualizaci programů, které mi na vyšších verzích nepoběží a instalovat cracky se mi nechce.
Poradí mi prosím někdo, kde by se to dalo stáhnout, popř. má ho někdo z vás schovaný a poskytl by ho? Už to hledám na netu asi 3 měsíce a nemůžu to stáhnout.

Uživatelský avatar
rberan
Příspěvky: 24
Registrován: 21 led 2017 10:51
Bydliště: Praha, CZ

Re: El Capitan

Příspěvek od rberan » 29 zář 2018 19:47

Zdravím,

pokud chcete přejít na El Capitan, tak veškeré podrobnosti i s návodem by měly být zde: https://support.apple.com/cs-cz/HT206886. Ovšem pokud by se Vám nešlo připojit k App Store, tak si můžete El Capitana stáhnout z jiného Macu a dát na USB flash disk (to by mělo nahradit krok č.4 ve výše zmíněném návodu).

rakpo
Příspěvky: 5
Registrován: 29 zář 2018 12:44

Re: El Capitan

Příspěvek od rakpo » 30 zář 2018 16:59

Děkuji za reakci. Mám mackbook air s HighSierou a tam mi to píše, že El Capitana nelze stáhnout, protože je moje verze operačního systému moc nová. Když si ale rozkliknu podrobnosti, tak v popisu programu píšou, že highsierra je v pohodě. Tak nevím co dělám špatně... :-(

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: El Capitan

Příspěvek od Hajnejch » 30 zář 2018 20:07

Je to blbé řešení ale pokud neseženete instalačku El Capitána tak si smažte notebook nainstalujte si tam El Capitana a pak si tu instalačku na Airu vytvoříte sám. Nakonec upgradujete toho Aira na High Sieru. Pokud je na Macu novější systém než stahovaný tak to nejde. Apple tuto možnost blokuje. Zrovna tak nejde nainstalovat starší verze macOS pokud je tam systém aktuální. Vždy je třeba nainstalovat starší systém a až poté novější. To pokud instalujete na dvě různé partitons

lipon
Příspěvky: 1619
Registrován: 03 srp 2012 21:35

Re: El Capitan

Příspěvek od lipon » 01 říj 2018 20:43

mám na disku instalačku Capitana, jsem z Prahy, pokud bys měl zájem

rakpo
Příspěvky: 5
Registrován: 29 zář 2018 12:44

Re: El Capitan

Příspěvek od rakpo » 26 říj 2018 16:56

Já jsem z Jihlavy a do Prahy se moc často nedostanu. Nemohl by si mi to prosím poslat přes Úschovnu nebo něco podobného? Teda, jestli to nebude proti nějakým autorským právům... . ;)

haida
Příspěvky: 5
Registrován: 15 bře 2014 23:15
Bydliště: Nový Bor
Kontaktovat uživatele:

Re: El Capitan

Příspěvek od haida » 27 říj 2018 10:18

Ahoj, řeším podobný problém. mám jeden mac kde není systém a při zavádění přes app store napíše že není el capitán k dispozici, a na druhém macu kde chci stáhnout el capitan tak mi píše že není pro tuto zemi, tak jsem založil další app id usa a pořád to nejde. Poradil by mi někdo jak stáhnout instalačku?
knauto.cz
prodej autodílů
704 055 242

3g->3gs->4->4s->5s->6->7

Dell Latitude E6410
Macbook pro 2009
Macbook 2008

Odpovědět