Rozdělení disku - chyba

Pokud si nevíte rady s operačním systémem MacOS X, jeho nastavením nebo aplikacemi týkajícími se právě práce s počítačem, tak zde můžete vznést svůj dotaz

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, AdamVyborny, yonah, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
deeny111
Příspěvky: 1
Registrován: 29 zář 2018 13:09

Rozdělení disku - chyba

Příspěvek od deeny111 » 29 zář 2018 13:14

Ahoj,

můj problém spočívá v tom, že bych chtěl double bootovat svůj macbook abych na něm mohl mít i windows 8. Klasicky jsem zkoukl pár videí a pročetl několik anglických fór jak na to a začal.

Chtěl jsem začít s rozdělením disku pomocí diskové utility, bohužel jsem na konci dostal chybovou hlášku, a celá operace skončila tak, jak můžete vidět na obrázku.
Nicméně, všude vidím, že i přes toto byl disk rozdělen a mohu vidět nový disk, který jsem pojmenoval " Windows 8".

Chtěl bych se tedy zeptat, co s tím. Jestli tam můžu zkusit nainstalovat ten win nebo radši udělat celé rozdělení znovu, či jiné návrhy.
Předem moc děkuji za pomoc :?
Přílohy
macc.png

Uživatelský avatar
Honza.Mac
Příspěvky: 3016
Registrován: 11 kvě 2015 22:12

Re: Rozdělení disku - chyba

Příspěvek od Honza.Mac » 29 zář 2018 21:13

Nevím na jaká videa jste koukal ale zkuste na YT vyhledat BootCamp assistant, snad vás to navede.
Nicméně jsem toto řešil s uživatelkou tohoto fóra někdy před 1/2 rokem a končilo to kompletním formátem disku na 1 partition. Pak se BootCamp assistent rozeběhl a umožnil rozdělení disku. Ale stejně to dopadlo tak že se Win oddíl přes BootCamp assistent odebral a Windows se instalovali do virtuálu.
Honza.Mac
iPhone 8,8+,X 4dev
iPad Air 2 64 GB
Apple Watch Sport 42 mm
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/480GB SSD
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 4TB WD Red

Odpovědět