Instalace MacOS -Tato sluzba momentalni neni k dizpozici..

Pokud si nevíte rady s operačním systémem MacOS X, jeho nastavením nebo aplikacemi týkajícími se právě práce s počítačem, tak zde můžete vznést svůj dotaz

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, AdamVyborny, yonah, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
kkkubrick
Příspěvky: 13
Registrován: 13 led 2017 05:21

Instalace MacOS -Tato sluzba momentalni neni k dizpozici..

Příspěvek od kkkubrick » 25 říj 2018 22:56

Zdravim asi pred hodinou jsem preinstalovaval muj macbok air , delam to pravidelne jednou za par mesicu . Smazal jsem disk, pak kliknul na instalaci systemu chtelo to po me prihlaseni do apple id co jse mi predtim nikdy nestalo ale tak zdal sem udaje, a pote mi vyskocilo neco jako v Tato sluzba neni k dispozici zksute to pozdeji... :?: :?: :x Ted nevim co mam vubec delat z macbookem sem uz ted potreboval pracovat ale nemam jak :( Zkousel jsem to nekolikrat stale stejna zprava

Gwaihir
Příspěvky: 499
Registrován: 19 čer 2014 10:20

Re: Instalace MacOS -Tato sluzba momentalni neni k dizpozici..

Příspěvek od Gwaihir » 25 říj 2018 22:59

Kdosi psal, že by se mohlo jednat o výpadek na straně Applu, tak zkus to třeba ráno.

kkkubrick
Příspěvky: 13
Registrován: 13 led 2017 05:21

Re: Instalace MacOS -Tato sluzba momentalni neni k dizpozici..

Příspěvek od kkkubrick » 25 říj 2018 23:09

Diky za odpoved neco takoveho jsem cetl ale nevim , neni mozne ze se pri mazani disku smazalo i neco bez ceho to nejde nainstalovat? vubec se v tomhle nevyznam , nebo neni moznost nekde zkontrolovat jestli ma apple ten vypadek sem ted fakt zoufalej potreboval jsem notebook ted celou noc pouzivat .Na internet jsem se dostal jen z toho lobby kde je ta instalace a mazani disku a to je jen takove male okenko kde skoro nic nejde. Jinak ta zprava vyskakuje porad a presne to bylo ,Tato polozka momentalne neni k dispozici. Pride mi divne ze by apple melo takove vypdaky ktere by lidem takto znemoznovali se dostat do svych zarizeni kdyz zrovna v te doby reinstalovali.. :cry: :cry:

kkkubrick
Příspěvky: 13
Registrován: 13 led 2017 05:21

Re: Instalace MacOS -Tato sluzba momentalni neni k dizpozici..

Příspěvek od kkkubrick » 25 říj 2018 23:34

Prave jsem nasel tohle ale vubec nechapu o cem to pise.. :| https://www.letemsvetemapplem.eu/forum/ ... 328&t=2970

Uživatelský avatar
ra3662
Příspěvky: 4643
Registrován: 14 srp 2012 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Instalace MacOS -Tato sluzba momentalni neni k dizpozici..

Příspěvek od ra3662 » 26 říj 2018 04:23

Obnovit ze zálohy?

kkkubrick
Příspěvky: 13
Registrován: 13 led 2017 05:21

Re: Instalace MacOS -Tato sluzba momentalni neni k dizpozici..

Příspěvek od kkkubrick » 26 říj 2018 07:01

Nevím co tím myslíte,? aktuálně mě to po podrzeni cmd+r už ani nepustí tam kde je ta instalace, disk atd jen naskočí země a časomira že stále zvětšuje než vyskočí vykřičník a pod ním text Apple com support -2003F :cry:

Uživatelský avatar
ra3662
Příspěvky: 4643
Registrován: 14 srp 2012 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Instalace MacOS -Tato sluzba momentalni neni k dizpozici..

Příspěvek od ra3662 » 26 říj 2018 07:42

Obnovit ze zálohy je obnovit ze zálohy pokud je k dispozici.
Jinak bylo by asi dobré napsat o jaký srtoj se jedná, Air je kapku málo.
Je zajímávé že píšeš "preinstalovaval muj macbok air , delam to pravidelne jednou za par mesicu . Smazal jsem disk, pak kliknul na instalaci systemu chtelo to po me prihlaseni do apple id co jse mi predtim nikdy nestalo ale tak zdal sem udaje" , dle mne by to Apple ID mělo chtít při každé instalaci. Asi chyba mezi židlí a klávesnicí :lol: :lol:

Zde je výpis zkratek pro spouštění:
Command (⌘)-R: Spuštění vestavěného systému Zotavení macOS. Nebo podržením kláves Alt-Command-R nebo Shift-Alt-Command-R spusťte internetovou verzi nástroje Zotavení macOS. Zotavení macOS nainstaluje různé verze macOS podle toho, kterou kombinaci kláves při spouštění počítače stisknete. Pokud na Macu máte nastavené heslo firmwaru, zobrazí se výzva k jeho zadání.

Alt (⌥): Spuštění do Správce spouštění, který umožňuje zvolit jiný startovací disk, pokud je k dispozici. Pokud na Macu máte nastavené heslo firmwaru, zobrazí se výzva k jeho zadání.

Alt-Command-P-R: Resetování NVRAM nebo PRAM. Pokud máte na Macu nastavené heslo k firmwaru, je tato kombinace kláves ignorována nebo se spustí Zotavení macOS.

Shift (⇧): Spuštění v bezpečném režimu.

D: Spuštění do vestavěného nástroje Apple Hardware Test nebo Diagnostika Apple, podle modelu vašeho Macu. Můžete taky stisknutím kláves Alt-D spustit počítač do internetové verze tohoto nástroje.

N: Spuštění z kompatibilního serveru NetBoot, pokud je k dispozici. Jestli chcete použít výchozí spouštěcí obraz ze serveru NetBoot, podržte místo toho klávesy Alt-N. Počítače s čipem Apple T2 tuto klávesu při spouštění nepodporují.

Command-S: Spuštění v režimu jednoho uživatele. Tato kombinace kláves vyžaduje macOS High Sierra nebo starší.

T: Spuštění v režimu cílového disku.


Jinak si myslím že disk byl smazám asi dokonale a není už na něm bootovací odíl, tím pádem zbývá pouze instalace přes internet.

kkkubrick
Příspěvky: 13
Registrován: 13 led 2017 05:21

Re: Instalace MacOS -Tato sluzba momentalni neni k dizpozici..

Příspěvek od kkkubrick » 26 říj 2018 10:12

Je z roku 2016 nevim jake dalsi udaje jsou potreba. Ano opravdu to po mne chtelo apple id prvnikrat . Postupoval sem tak jako vzdy, vymazal disk a chtel nainstalovat system nikdy sem nemel zadny problem.Tak nevim jak by jsem mohl tentokrat neco zmazat co by sem nemel :oops: . Jinak mel jsem nainstalovny high sierra sel sem do reinstalace z tim ze se udela update na Mojave ale intalovat to chce Yosemite ... nechapu :| Aj tak diky za tvuj cas z vypisem zkratek

Gwaihir
Příspěvky: 499
Registrován: 19 čer 2014 10:20

Re: Instalace MacOS -Tato sluzba momentalni neni k dizpozici..

Příspěvek od Gwaihir » 26 říj 2018 10:17

Jestli to chce instalovat yosemite, zmáčkl jsi blbou klávesovou zkratku :)
https://support.apple.com/cs-cz/HT204904

Sephirot
Příspěvky: 242
Registrován: 07 bře 2015 23:04

Re: Instalace MacOS -Tato sluzba momentalni neni k dizpozici..

Příspěvek od Sephirot » 26 říj 2018 12:01

Mě spíše zajímá ta potřeba reinstalace každých pár měsíců. Neberte to jako urážku nebo nějaký posměch, jen jsem zvědavý co k tomu člověka vede a jaké k tomu má důvody (pokud nejsou tajné)...

Uživatelský avatar
ra3662
Příspěvky: 4643
Registrován: 14 srp 2012 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Instalace MacOS -Tato sluzba momentalni neni k dizpozici..

Příspěvek od ra3662 » 26 říj 2018 16:22

Tak instaluj Yosemite a pak aktualizuj.

haida
Příspěvky: 5
Registrován: 15 bře 2014 23:15
Bydliště: Nový Bor
Kontaktovat uživatele:

Re: Instalace MacOS -Tato sluzba momentalni neni k dizpozici..

Příspěvek od haida » 27 říj 2018 10:35

dobrý den, toto mi také píše. a když jsem chtěl že stáhnu na jinym macku tak to píše že není pro toto id dostupný. je tedy možné že není pro čechy?
knauto.cz
prodej autodílů
704 055 242

3g->3gs->4->4s->5s->6->7

Dell Latitude E6410
Macbook pro 2009
Macbook 2008

Odpovědět