Otvírání nového okna na druhém monitoru

Pokud si nevíte rady s operačním systémem MacOS X, jeho nastavením nebo aplikacemi týkajícími se právě práce s počítačem, tak zde můžete vznést svůj dotaz

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, AdamVyborny, yonah, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
Posednak
Příspěvky: 6
Registrován: 04 čer 2015 20:58

Otvírání nového okna na druhém monitoru

Příspěvek od Posednak » 09 lis 2018 16:52

Zdravim,

už dělší dobu mě rozčiluje jedna věc, mám druhý monitor, který je posazený nad macbookem. Pokaždé když pracuji v nějakém programu a otevřu v programu nové okno tak mi vyskočí na druhé obrazovce, je to neskutečně nepraktické a otravné. V liště pokud kliknu levým, tak tam je nastavení hlavní obrazovky pouze občas a i přesto mě to nebaví nastavovat při každém otevření programu. Nevíte jak nastavit, aby fungovalo otvírání nových oken programu na stejné obrazovce pořád?

Mockrát děkuji za rady

Uživatelský avatar
JancakV
Příspěvky: 82
Registrován: 08 srp 2012 08:28

Re: Otvírání nového okna na druhém monitoru

Příspěvek od JancakV » 17 lis 2018 21:14

Bohužel asi radu ani pomoc nenajdeš. Apple dlouhodobě prdí na PRO uživatele používající více monitorů. Od Snow Leopard je to na pikaču. A samozřejmě je to problém i vývojářů non Apple aplikací, kteří často jakoby ani nevědí, že člověk může mít více monitorů. Některé aplikace si zvládnou zapamatovat monitor pro nové okno (např. Safari), ale většína má problém si zapamatovat i jen kde se vlastně mají spustit (na kterém monitoru). Je to věc se kterou se budeš muset sžít.

Trochu by ti mohlo pomoci mít nastaven monitor, který používáš jako hlavní, jako hlavní v preferencích (má na zástupci obrazovky pruh menu, který se dá přetáhnout na libovolného zástupce ostatních monitorů). Nevím zda to alespoň trochu vyřeší problém.
grafik, fotograf a snílek

Pokud něčemu nerozumíte, je lepší se zeptat, než si vytvářet domněnky. ;-)

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Otvírání nového okna na druhém monitoru

Příspěvek od rony » 18 lis 2018 15:52

tototo ti funguje?

Obrázek
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Uživatelský avatar
JancakV
Příspěvky: 82
Registrován: 08 srp 2012 08:28

Re: Otvírání nového okna na druhém monitoru

Příspěvek od JancakV » 20 lis 2018 22:32

Jak máš nastavené preference abys měl zobrazeny tyto možnosti u aplikace? Protože u mě se nic takového nekoná.
grafik, fotograf a snílek

Pokud něčemu nerozumíte, je lepší se zeptat, než si vytvářet domněnky. ;-)

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Otvírání nového okna na druhém monitoru

Příspěvek od rony » 21 lis 2018 06:37

no mam pocitac, k nemu pripojeny cez displayport dalsi monitor. Na kazdom monitore je nieco ine (Extended), nie Duplikate (rovnaky obraz na oboch). To je asi zaklad. A nic zvlastne som nikdy nenastavoval. Mam Mojave ale toto tam mam asi odjakziva.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

lipon
Příspěvky: 1617
Registrován: 03 srp 2012 21:35

Re: Otvírání nového okna na druhém monitoru

Příspěvek od lipon » 21 lis 2018 14:45

klikneš pravou myší na ikoně aplikace v Docku, pak Options (je to vidět na Ronyho screenshotu) a tam je pak ta zmiňovaná nabídka

Uživatelský avatar
JancakV
Příspěvky: 82
Registrován: 08 srp 2012 08:28

Re: Otvírání nového okna na druhém monitoru

Příspěvek od JancakV » 21 lis 2018 15:34

To je v poho. Já ze screenu dobře vidím odkud je to otevřené, nepotřebuji navigovat. Díky. Jde o to, že tam v defaultním nastavení Mojave tohle prostě nevidím, natož abych to mohl zvolit. Proto jsem se ptal jak to má Rony nastavené v preferencích (jsou možnosti rozlišného nastavení).

Jinak jsme na tom s nastavením dle všeho stejně. Jen mám monitor připojený přes USB-C hub. Mám také nastavené rozšíření plochy + každý monitor má svou vlastní plochu (páč to Apple před časem trochu dokur… a původní rozšíření plochy dělá víc problémů než užitku). Jsem tak nucený mít Dock a Menu na každém monitoru. :-(

Ale řešit to asi nemá cenu. Dneska mě Mojave nas… novou "feature" - Apple jen tak vypl v aplikaci Přenos obrázků funkci Drag&Drop. Mimochodem odjakživa jedna z hlavních předností OS X, která jej dělá tím skvělým systémem (Drag&Drop totiž funguje v podstatě všude). Tedy až do nového "báječného" Mojave, s nepoužitelným Darkmodem (zkuste si otevřít pár e-mailů a dalších dokumentů a oken, v Darkmodu jste během chvilky v prd… s očima i oientací) a přiblble nastavenými Stacks na ploše (totální zarovnávání všeho k pravému okraji bez možnosti vlastních úprav) nebo nemožnosti některé z aplikací spustit ze Spotlightu. Apple v Mojave porušuje své vlastní ideály, zažité funkce a ničí ergonomii systému. Steve rotuje v hrobě vysokými otáčkami. :-(
grafik, fotograf a snílek

Pokud něčemu nerozumíte, je lepší se zeptat, než si vytvářet domněnky. ;-)

Uživatelský avatar
JancakV
Příspěvky: 82
Registrován: 08 srp 2012 08:28

Re: Otvírání nového okna na druhém monitoru

Příspěvek od JancakV » 03 pro 2018 08:56

Tož jsem to našel. Google sice nepomohl, ale navedl mne alespoň správným směrem. Assigned menu se mi začalo zobrazovat jakmile jsem si vytvořil další plochu. To mi přijde dost divný, ale funguje to.
grafik, fotograf a snílek

Pokud něčemu nerozumíte, je lepší se zeptat, než si vytvářet domněnky. ;-)

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Otvírání nového okna na druhém monitoru

Příspěvek od rony » 03 pro 2018 09:44

dobre vediet, ja som totiz mal tych ploch vzdy viacej.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Odpovědět