Jak nastavit uživatele a heslo pro přihlášení k síťové tiskárně

Pokud si nevíte rady s operačním systémem MacOS X, jeho nastavením nebo aplikacemi týkajícími se právě práce s počítačem, tak zde můžete vznést svůj dotaz

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, AdamVyborny, yonah, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Jak nastavit uživatele a heslo pro přihlášení k síťové tiskárně

Příspěvek od Mironet » 12 lis 2018 17:10

Dnes jsem si několik hodin hrál s nastavením tisku po síti. Ač se nakonec zadařilo, byla to taková zkušenost a anabáze, že bych se o ni zde rád podělil, bude-li někdo v budoucnu řešit podobný problém (např. já za pár let, až postup opět zapomenu, budu rád, že ho zde najdu).

Situace: síťová tiskárna (konkrétně Konica Minolta C224e), vyžaduje pro tisk přihlášení username+password a Macbook s 10.14 Mojave.

Na webu výrobce stáhnu drivery, přidám tiskárnu přes IP adresu, vše ok. Problém vzniká s tím, kam vložit username a password. Tato možnost se totiž zcela nelogicky nenachází v Předvolbách –> Tiskárny, ale v okně Možnosti tisku, před tiskem dokumentu. Ok, otevřu tedy Pages, zkusím vytisknout prázdnou stránku, v nabídce, kde se nachází možnosti spojování stran, barvy apod. (!!) přepnu na Funkce tiskárny, viz screen 1. Ok, user authentication vidím, zaškrtávám, ale žádné pole pro zápis se neobjevuje. Zkouším všechna nastavení, zkouším to samé přes Náhled, zkouším googlovat, všichni píšou o možnostech, které se mi v nabídce ani neobjevují (Job Log).

Řešení? Pages ani Náhled neumožnují jméno ani heslo zadat. Je třeba to udělat přes nějaký soft, co to umí. Acrobat Reader –> Print –> Output Method –> zaškrtnout User Authentication (viz. screen 2) a voilá, vyskočí okno pro zadání údajů. Pak je ještě třeba nastavení uložit jako předvolbu pro tisk a přes Pages tisknout v této předvolbě.

Budu rád, když mě někdo doplníte/opravíte, jak tohoto na Macu dosáhnout bez softu třetí strany přímo v systému. Podle mě to prostě nelze. Opravdu definice uživatelské přívětivosti.
Přílohy
screen1.png
screen2.png

Uživatelský avatar
MichalM.Mac
Příspěvky: 3342
Registrován: 30 črc 2012 11:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak nastavit uživatele a heslo pro přihlášení k síťové tiskárně

Příspěvek od MichalM.Mac » 12 lis 2018 19:02

Teď jsem nastavoval macOS, kde byla Konica a tisk přes PIN "uživatele" tiskárny, který uživatelem vlastně úplně nebyl.
Bylo třeba v jít v nastavení Output Method hlouběji a právě tam byla políčka pro zadání uživatele a dvou hesel. Jedno z hesel (první) bylo k uživatelovi, proto se muselo použít to druhé, což byl ten PIN, který se to prokazovalo. Logika nejvíc.
Po několika hodinách pokus omyl se podařilo

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: Jak nastavit uživatele a heslo pro přihlášení k síťové tiskárně

Příspěvek od Mironet » 12 lis 2018 19:21

Pozor, ale Output Method byla jedna z těch věcí, na kterou jsem při googlování pořád narážel, ale já ji tam neměl! V Pages prostě ta volba chybí, Acrobat Reader ji tam má.

Odpovědět