"Po najetí" žádná interakce od systému

Pokud si nevíte rady s operačním systémem MacOS X, jeho nastavením nebo aplikacemi týkajícími se právě práce s počítačem, tak zde můžete vznést svůj dotaz

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, AdamVyborny, yonah, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
fruhy
Příspěvky: 14
Registrován: 27 lis 2017 23:25

"Po najetí" žádná interakce od systému

Příspěvek od fruhy » 13 lis 2018 20:11

Ahoj,

možná trochu nešťastně zvolený nadpis... Nicméně k problému - používám MacBook pro 2017, který připojuji ke třem monitorům, následně MacBook zavírám a používám čistě monitory. Klávesnice historická kabelová Apple a myš "Mad Catz RAT 7", která mi vyhovuje svojí ergonomií. Nicméně po najetí na nějaký odkaz se "nepodbarví"/nepodtrhne. Na trackpadu funguje vše normálně... Nevím, jestli je to reálně chyba tý myši.. Každopádně jsem nikde nenašel nastavení, co by se mělo stát po najetí, nicméně to je snad normální, že se po najetí odkaz podtrhne/nějaká interakce od stránky. Čili to není problém myši, jako takový, ale systému, který asi díky tomu, že se nejedná o origo myš nepochopí, že jsem najel na odkaz? Setkal se s tím někdo?

EDIT: Našel jsem tu ejště originální starou drátovou Apple myšku, připojil a též nefunguje žádná interakce, čili myší to není.

Díky za rady. :)
Jiří.

Uživatelský avatar
ra3662
Příspěvky: 4638
Registrován: 14 srp 2012 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: "Po najetí" žádná interakce od systému

Příspěvek od ra3662 » 13 lis 2018 20:40

A při otevřeném víku?

fruhy
Příspěvky: 14
Registrován: 27 lis 2017 23:25

Re: "Po najetí" žádná interakce od systému

Příspěvek od fruhy » 13 lis 2018 21:19

Tak teď mě napadlo zapojit čistě jenom starou origo Apple a vypojit RATku a všechno funguje normálně. Po zapojení opět nefunguje. I se starou DELL myší funguje všechno normálně...

Tak poznatek a vyřešení: aplikaci od Mad Catz je nutné manutálně povolit v aplikacích. Nechápu tedy proč to neudělá instalace sama, nicméně. Už vše funguje tak, jak má i při zaklapnutém víku. :)

Odpovědět