Zprávy – Zprávy na iCloudu vs přeposílání zpráv

Pokud si nevíte rady s operačním systémem MacOS X, jeho nastavením nebo aplikacemi týkajícími se právě práce s počítačem, tak zde můžete vznést svůj dotaz

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, AdamVyborny, yonah, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
Atrej
Příspěvky: 348
Registrován: 10 zář 2012 15:51
Bydliště: Ostrava - Zábřeh !!!

Zprávy – Zprávy na iCloudu vs přeposílání zpráv

Příspěvek od Atrej » 15 lis 2018 16:56

Zdravím přátelé,
víte někdo, jak přesně teďka fungují zprávy? Zajímalo by mě hlavně:
1. Jaký je rozdíl mezi nastavením "Zprávy na iCloudu" a "Přeposílání zpráv"
2. Proč se na iOS zapínají Zprávy na iCloudu v nastavení iCloudu, zatímco na macOS je to v nastavení aplikace Zprávy
aa

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: Zprávy – Zprávy na iCloudu vs přeposílání zpráv

Příspěvek od Mironet » 15 lis 2018 17:28

Nejdřív 2) protože to je jednodušší: Někdo prostě nemyslel a tipuji, že brzy se tato volba přesune pod iCloud.

1) Důvod existence obou těchto funkcí je nejspíš ten, že Přeposílání se dá používat i bez iCloudu + na nějakých starších zařízeních, které Zprávy na iCloudu už nepodporují. Přirovnal bych to k iCloud Photo Library a Photostreamu. To první je využíváno 95% uživatelů, to druhé je legacy služba, která tu zůstává pro velmi úzký okruh uživatelů, kteří nechtějí nebo nemohou používat to nejnovější řešení od Applu. U zpráv při zapnutí jak přeposílání tak iCloudu nejspíš jedna služba "přebije" tu druhou; tipoval bych, že má iCloud sync přednost před přeposláním z telefonu - je rychlejší a o několik kroků kratší (ze serveru hned na všechna zařízení, zpráva se nemusí pingnout přes iPhone). Jako uživatel to ale naštěstí nemusím řešit.

Atrej
Příspěvky: 348
Registrován: 10 zář 2012 15:51
Bydliště: Ostrava - Zábřeh !!!

Re: Zprávy – Zprávy na iCloudu vs přeposílání zpráv

Příspěvek od Atrej » 16 lis 2018 14:58

Tak zdá se, že to takto nebude, zkusil jsem pro zkoušku vypnout přeposílání zpráv a vypadá to, že se mi přestaly na Macu zobrazovat SMSky, i když na iPhonu mám zaplé Zprávy na iCloudu. Tím se nabízí hypotéza, že Zprávy na iCloudu pracují jen s iMessage.
aa

Odpovědět