Odkaz z webu pustí specifickou aplikaci

Pokud si nevíte rady s operačním systémem MacOS X, jeho nastavením nebo aplikacemi týkajícími se právě práce s počítačem, tak zde můžete vznést svůj dotaz

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, AdamVyborny, yonah, Macforum_Admin, Unreed

Uživatelský avatar
kmarty
Příspěvky: 117
Registrován: 08 srp 2012 20:19

Re: Odkaz z webu pustí specifickou aplikaci

Příspěvek od kmarty » 13 pro 2019 10:53

Diff funguje tak, ze kdyz to mas ve fajlu (rekneme ze treba winebottler.patch, tak v kdyz ses (v terminalu) v /Applications, tak pustis:

Kód: Vybrat vše

kmarty@Kmartys-MBP /Applications % patch -p0 < winebottler.patch 
patching file WineBottler.app/Contents/Frameworks/WBottler.framework/Versions/Current/Resources/bottler.sh
patching file WineBottler.app/Contents/Frameworks/WBottler.framework/Versions/Current/Resources/startwine.sh
kmarty@Kmartys-MBP /Applications % 
a je to hotove.

Prikaz patch je soucasti OS (nebo je soucasti XCode command-line tools, ted nevim). Da se pouzit i balicek gpatch z Homebrew, ten obsahuje stejny prikaz.

diff/patch soubor vyrabim prikazem "diff -Naur puvodni_soubor_ci_adresar mnou_zmeneny_soubor_ci_adresar > moje_upravy.patch". Proste standardni "unified diff".

Jde to pouzit i pro rucni upravu, ale je to s prominutim opruz. Radky zacinajici "diff"(to muze uplne chybet), "---" a "+++" je neco jako hlavicka (co se porovnavalo, jak se jmenoval puvodni soubor a jak se bude jmenovat novy soubor), radky zacinajici "@@" je info o menenem bloku ve tvaru od ktere radky puvodniho souboru se zmeni kolik radek, od ktere radky noveho souboru bude zmeneno kolik radek s tim ze se pocitaji i ty kontrolni), nasleduji tri kontrolni radky* zacinajici mezerou (ktera ve skutecnem fajlu neni), pak je meneny blok, kde radka zacinajici "-" znamena co bude odstraneno, radka zacinajici "+" co bude pridano do noveho souboru, a pak jsou zase tri kontrolni radky. Kontrolni radky jsou vzdy okolo kazdeho meneneho bloku.


*) Prikaz patch se dokaze do urcite miry vyrovnat s tim ze cislo radku uplne presne neodpovida a k tomu pouziva kontrolni radky. Pokud cisla radku nesedi, ale patch se chytl, tak navic vypisuje neco jako:

Kód: Vybrat vše

Hunk #1 succeeded at 39 (offset 3 lines).
Pokud se nechytl, pak vypise neco jako:

Kód: Vybrat vše

Hunk #1 FAILED at 36.
1 out of 5 hunks FAILED -- saving rejects to file ...
.

hafieror
Příspěvky: 18
Registrován: 06 bře 2019 14:08

Re: Odkaz z webu pustí specifickou aplikaci

Příspěvek od hafieror » 13 pro 2019 11:30

Děkuji moc, balík už mám. Tak doufám, že zase dlouho nebudu muset přispívat. Tvůj pohár trpělivosti je zatraceně velkej, ale jeho okraje jsem už dávno dosáhnul. Ještě jednou děkuji.

Uživatelský avatar
kmarty
Příspěvky: 117
Registrován: 08 srp 2012 20:19

Re: Odkaz z webu pustí specifickou aplikaci

Příspěvek od kmarty » 13 pro 2019 11:53

Ja taky nerikam ze tahle uprava je to spravne a jedine reseni :-)
Jen ze se mi to povedlo ohnout tak, ze se (nejak) winbox64.exe spustil.
Ale aspon mne to dokopalo k aktualizaci WineBottleru a Wine (i kdyz mam pocit ze to uz na nic nepouzivam).

Odpovědět