Finder pádá při otevření složky "Aplikace"

Pokud si nevíte rady s operačním systémem MacOS X, jeho nastavením nebo aplikacemi týkajícími se právě práce s počítačem, tak zde můžete vznést svůj dotaz

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, AdamVyborny, yonah, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
vztekloun
Příspěvky: 91
Registrován: 29 lis 2018 19:51

Finder pádá při otevření složky "Aplikace"

Příspěvek od vztekloun » 22 dub 2019 12:54

Ahoj, netušíte jak vyřešit problém s padajícím Finderem?
Spadne pouze když se snažím otevřít složku "Aplikace" (je jedno, zda použiju odkaz z bočního panelu, nebo se snažím ke složce proklikat na disku apod.)

Nevím od kdy to zlobí, ale:
- před pár dny jsem instaloval sw "Logitech Options" pro svou myš (používám běžně i na jiných Mac)
- dnes jsem také instaloval v jiném uživatelském profilu z App Store sw "All-in-One Messenger" od vývojáře Henrik Wenz.
Messenger moc nefungoval a když jsem ho chtěl odinstalovat přetažením do koše z Applikací ve Finderu, tak mi Finder padal a tak jsem ho následně odstranil v Launchpadu takovým tím podržením a kliknutím na křížek u appky. Pak jsem se přepnul do svého uživatelského profilu a zjistil jsem, že mi Finder také spadne když v něm chci otevřít aplikace.

Trochu mám podezření na ten Messenger, zda mi nepo.urvil systém on, ale těžko říct.

Zkusil jsemi i takový ten fígl s odstraněním souboru "com.apple.finder.plist" ale nepomohlo to. Nějaká rada jak to opravit?

Odpovědět