Zabrání úložiště spuštěním Word

Pokud si nevíte rady s operačním systémem MacOS X, jeho nastavením nebo aplikacemi týkajícími se právě práce s počítačem, tak zde můžete vznést svůj dotaz

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, AdamVyborny, yonah, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
Milhausik
Příspěvky: 1
Registrován: 06 kvě 2019 14:58

Zabrání úložiště spuštěním Word

Příspěvek od Milhausik » 06 kvě 2019 15:08

Dobrý den,

včera jsem objevil problém na svém Mac Booku Air. Jsem studentem VUT a zjistil jsem, že naše škola poskytuje free verzi Microsoft office 365. Ihned jsem si ji stáhnul a byl jsem s ní velmi spokojen (momentálně píšu bakalářskou práci a velmi mi vyhovoval), nicméně mi začala vyskakovat hláška, že nemám dostatek místa v úložišti. Původně jsem myslel, že toto místo zabírá nový balíček office 365, proto jsem smazal některé jiné soubory a aplikace ve snaze uvolnit místo, ačkoliv hláška začala dále vyskakovat.

Přes monitor aktivity jsem zjistil, že tuto paměť zabírá spuštěný Microsoft Word. Pokusil jsem se tedy smazat novou verzi (365) a vrátit se ke staré verzi, kterou jsem měl doposud (2016). Bohužel i ten mi nyní dělá tento problém. Po spuštění ukazuje v monitoru aktivity, že zabírá cca 1,5 GB místa. Ale postupem času se (tzn. asi během 1 hodiny) naskakuje více a více místa, až Mac book začne hlásit nedostatek úložiště a poté mě vyzve, abych ukončil některé aplikace, protože na jejich běh není místo. Paměť této aplikace sahá až ke 14 GB (možná i více, jsem nucen při této paměti vypnout word). Neví někdo jak tento problém opravit? Bakalářskou práci mám již rozepsanou, ve wordu mám vytvořené styly aj, tedy přechod na jinou aplikaci nepřipadá v úvahu. Ještě před 3 dny jsem s wordem neměl žádné problémy.

Předem moc děkuji za odpověď.

Obrázek

Odpovědět