Vyčistenie procesov

Pokud si nevíte rady s operačním systémem MacOS X, jeho nastavením nebo aplikacemi týkajícími se právě práce s počítačem, tak zde můžete vznést svůj dotaz

Moderátoři: MichalM.Mac, Unreed, yonah, AdamVyborny, Macforum_Admin

Odpovědět
Veterans97

Vyčistenie procesov

Příspěvek od Veterans97 » 01 srp 2019 08:13

Čaute, chcel by som sa spýtať či existuje nejaký tool prípadne rada ako odstrániť/zredukovať počet "procesov" v Activity Monitor?

Problém je v tom že v Activity Monitor mám fakt dlhý zoznam Procesov, pritom niektoré ani neviem čo sú (napr. distnoted,UserTrackingAgent, dprivacyd, mdworker...). Viem že ich môžem ručne vypnúť no problém znova nastane po vypnutí/reštartovaní Macbooku. Preto by som skôr chcel nájsť nejaký spôsob ako ich zredukovať a vlastne aj vyčistiť hlbšie Macbook. Bežne používam ccleaner na mac ale ten mi nedokázal pômôcť tak ako potrebujem.

+ vypýnať ručne sa ich celkom bojím keďže neviem na 100% čo je čo aby som to nejak nepokazil. + nerozumiem prečo v procesoch (CPU) ako je uživateľ tak mám svoje konto, root, _mdnsrespod, _windowserver, _spotlight, _softwareupda, _coreaudiod, _locationd, _fpsd, _analyticsd, _hidd, _ctkd.....

Mna napadla len možnosť tovarenskeho resetu, čiže všetkeho sa zbaviť, no tuto môžnosť by som si nechal asi ako poslednú, keďže mám v Macu nejaké súbory (sketch, PS, font-y ktoré by som prv musel zalohovať).

mberdych

Re: Vyčistenie procesov

Příspěvek od mberdych » 01 srp 2019 09:58

Otázka je, proč to dělat? Cc cleaner a podobné aplikace jsou svinstvo a většina těch procesů má nějaký smysl. Ve finále to víc ublíží než něčemu pomůže.

Zeggjk

Re: Vyčistenie procesov

Příspěvek od Zeggjk » 01 srp 2019 18:41

Sakra Veterans97 to fakt myslíš vážně? Tak to je bomba příspěvek, nerozumím tomu, ale mažu co nevím co to je. To trumfne už jen ten případ z 90.let: "Hele otevřel jsem si Norton Commander a vpravo disk C, vlevo disk C a na obou úplně stejný soubory a adresáře. Tak jsem ten disk vlevo smazal a teď mi nejde zapnout počítač."

Nic nemaž, to jsou procesy, která běží pod systémovými účty a jsou nutné pro běh operačního systému. Jestli to chceš pochopit, tak si dej přihlášku např. na FIT na ČVUT, to se tady fakt nedá vysvětlovat.
iPhone 6 64GB
iPad 4.gen 32GB WiFi
Macbook Air 13" 2012 Intel i5 1,8 GHz, 480GB SSD, 8GB RAM, modul WIFI AC - odemykání pomocí AW
AW Nike+ Series 4 GPS 44mm
TimeCapsule na routeru s OpenWRT
Apple TV 3.gen

Odpovědět