Vyčistenie procesov

Pokud si nevíte rady s operačním systémem MacOS X, jeho nastavením nebo aplikacemi týkajícími se právě práce s počítačem, tak zde můžete vznést svůj dotaz

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, AdamVyborny, yonah, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
Veterans97
Příspěvky: 2
Registrován: 22 lis 2018 08:02

Vyčistenie procesov

Příspěvek od Veterans97 » 01 srp 2019 08:13

Čaute, chcel by som sa spýtať či existuje nejaký tool prípadne rada ako odstrániť/zredukovať počet "procesov" v Activity Monitor?

Problém je v tom že v Activity Monitor mám fakt dlhý zoznam Procesov, pritom niektoré ani neviem čo sú (napr. distnoted,UserTrackingAgent, dprivacyd, mdworker...). Viem že ich môžem ručne vypnúť no problém znova nastane po vypnutí/reštartovaní Macbooku. Preto by som skôr chcel nájsť nejaký spôsob ako ich zredukovať a vlastne aj vyčistiť hlbšie Macbook. Bežne používam ccleaner na mac ale ten mi nedokázal pômôcť tak ako potrebujem.

+ vypýnať ručne sa ich celkom bojím keďže neviem na 100% čo je čo aby som to nejak nepokazil. + nerozumiem prečo v procesoch (CPU) ako je uživateľ tak mám svoje konto, root, _mdnsrespod, _windowserver, _spotlight, _softwareupda, _coreaudiod, _locationd, _fpsd, _analyticsd, _hidd, _ctkd.....

Mna napadla len možnosť tovarenskeho resetu, čiže všetkeho sa zbaviť, no tuto môžnosť by som si nechal asi ako poslednú, keďže mám v Macu nejaké súbory (sketch, PS, font-y ktoré by som prv musel zalohovať).

mberdych
Příspěvky: 1746
Registrován: 30 srp 2012 12:14

Re: Vyčistenie procesov

Příspěvek od mberdych » 01 srp 2019 09:58

Otázka je, proč to dělat? Cc cleaner a podobné aplikace jsou svinstvo a většina těch procesů má nějaký smysl. Ve finále to víc ublíží než něčemu pomůže.

Zeggjk
Příspěvky: 836
Registrován: 15 bře 2013 11:17
Bydliště: Děčín

Re: Vyčistenie procesov

Příspěvek od Zeggjk » 01 srp 2019 18:41

Sakra Veterans97 to fakt myslíš vážně? Tak to je bomba příspěvek, nerozumím tomu, ale mažu co nevím co to je. To trumfne už jen ten případ z 90.let: "Hele otevřel jsem si Norton Commander a vpravo disk C, vlevo disk C a na obou úplně stejný soubory a adresáře. Tak jsem ten disk vlevo smazal a teď mi nejde zapnout počítač."

Nic nemaž, to jsou procesy, která běží pod systémovými účty a jsou nutné pro běh operačního systému. Jestli to chceš pochopit, tak si dej přihlášku např. na FIT na ČVUT, to se tady fakt nedá vysvětlovat.
iPhone 15 pro 128GB
Macbook Pro 14" 2021 M1 Pro, 512GB SSD, 16GB RAM
Mac mini 2014, Intel i5 1,4GHz, 250GB SSD, 4 GB RAM
AW Nike+ Series 4 GPS 44mm
Apple TV 4K

Odpovědět