Problém s rozlišením: Externí monitor + zrcadlení

Pokud si nevíte rady s operačním systémem MacOS X, jeho nastavením nebo aplikacemi týkajícími se právě práce s počítačem, tak zde můžete vznést svůj dotaz

Moderátoři: MichalM.Mac, Unreed, yonah, AdamVyborny, Macforum_Admin

Odpovědět
TomSpammer

Problém s rozlišením: Externí monitor + zrcadlení

Příspěvek od TomSpammer » 03 zář 2019 18:43

Ahoj,
zavařil jsem si sám a to použitím příkazu v terminálu. Procházel jsem zahraniční fóra a snažil jsem se docílit tohoto: Mám externí monitor a chtěl jsem, aby se mi při jeho připojení vypínal interní display na macbooku pro 2018. Při snížení jasu na minimum byl display stále zaplý. Používám interní klávesnici, proto ho nechci zavírat, dále ho nechci zavírat kvůli zvuku a zahřívání. Triky s magnetem také dělat nechci.

Každopádně jsem dohledal příkaz pro terminál, který by tento stav dokázal navodil.
sudo nvram boot-args="iog=0x0"
Pro vypnutí: sudo nvram -d boot-args.

Ten příkaz nefungoval. A příkaz pro deaplikaci také ne. Naopak se mi vyskytl problém, kdy se při připojení externího monitoru na interním displayi změní rozlišení. V režimu zrcadlení pak lze přispůsobit buď na externí monitor a nebo na interní display. Tzn. Že mám rozlišení vždy na jednom z monitorů s černými pruhy. Při volbě "nezrcadlení - tedy dvou monitorů je vše v pořádku. Domnívám se, že možná tento stav (tedy vypnutí displeje macbooku pro při připojeném externím monitoru) ani navodil nepůjde. Ale potřeboval bych zvrátit/ zresetovat ten příkaz, který jsem vložil do terminálu. Takže, dokážete mi někdo poradit, jak zresetovat tento stav?

PS: Obnova ze zálohy nepomohla. Možná tovární nastavení?
Děkuji. Tom.

Odpovědět