Dotazy nováčka na Icloud na Macos

Pokud si nevíte rady s operačním systémem MacOS X, jeho nastavením nebo aplikacemi týkajícími se právě práce s počítačem, tak zde můžete vznést svůj dotaz

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, AdamVyborny, yonah, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
SonicxSonicx
Příspěvky: 4
Registrován: 30 črc 2018 21:20

Dotazy nováčka na Icloud na Macos

Příspěvek od SonicxSonicx » 20 zář 2019 21:41

Ahoj,

jsem nový uživatel macOS a některé věci neumím, žádám o radu, jak to udělat:

1) mám Macbook 12 s 512 GB SSD, ale mám tak 800 GB pracovních dat. Samozřejmě ne všechna data potřebuji mít na disku a konečně jsem u iphonu pochopil, jak se dá použít icloud, i když u iphone jej používám jen na fotky. Tedy, je možno nastavit, aby některé složky byly za každých podmínek kompletně na lokálním SSD a samozřejmě v kopii synchronizované na icloudu a jiné, že by se na lokální SSD stahovali jen v případě, že bude na disku dostatek volného místa? Tak jako to prostě dělá iphone s fotkama - pokud je interního uložiště hodně, tak fotky stahuje a pokud ne, stáhne jen náhledy a pro práci s nimi je stahuje, až jsou potřeba

2) dá se naopak nastavit, aby některé složky byly výhradně na icloudu, ale abych je viděl v adresářové struktuře na Macu? Pokud ano, budou soubory a jejich obsah indexovány, abych mohl vyhledávat v obsahu? (toto považuji za jednu z nejsilnějších výhod macos proti windows)

3) dá se nastavit a nebo nahradit prohlížeč obrázků tak, abych, když otevřu jednu fotku ve složce, tak abych šipkama mohl okamžitě zobrazovat předešlou/následující fotku ve složce? Tak jako to umí jakýkoli prohlížeč ve windows včetně toho defaultního?

Děkuji

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3637
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotazy nováčka na Icloud na Macos

Příspěvek od rony » 21 zář 2019 11:48

3. finder to vie - na subor tuknes medzernikom a sipkujes kolkochces

2. mozes si vyberat ci file ulozis do icloudu alebo lokalne
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: Dotazy nováčka na Icloud na Macos

Příspěvek od Mironet » 21 zář 2019 11:50

Nebo cmd+a na všechny obrázky ve složce a poté se otevřou hromadně v Náhledu, kde už se dá posouvat šipkami.

K 1) a 2) - selektivní sync iCloud neumí. Dá se vyžádat stažení konkrétní složky, ale systém si ji pak sám odstraní teprve až mu začne docházet místo.

Odpovědět