Google a MAC (mail, kalendář) - Safari 13.0

Pokud si nevíte rady s operačním systémem MacOS X, jeho nastavením nebo aplikacemi týkajícími se právě práce s počítačem, tak zde můžete vznést svůj dotaz

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, AdamVyborny, yonah, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
Hnata
Příspěvky: 348
Registrován: 21 led 2015 09:43

Google a MAC (mail, kalendář) - Safari 13.0

Příspěvek od Hnata » 23 zář 2019 13:45

Vážení měl bych otázku jestli jste nezaznamenali po poslední aktualizaci Safari (13.0) nějaké potíže s přihlašováním ke službám google.
Hledal jsem na netu informace, ale překvapuje mě, že je celkem ticho po pěšině a nikde si nikdo na nic nestěžuje ... jelikož u jiných chyb po aktualizacích softwaru Apple je toho vždy plný internet, tak se pomalu začínám smiřovat s tím, že chyba bude někde u mě a ne u softwaru:

Na Macu používám standardní aplikaci Mail a to s třemi účty mezi kterými je jeden google (gmail), stejně tak využívám aplikaci kalendáře kde kromě icloud kalendářů mám i jeden sdílený google kalendář (stejný účet jako gmail). Vše mi fungovalo bez potíží až do aktualizace Safari minulý týden. V ten den přestal nejprve fungovat kalendář a pak maily. Zkusil jsem různé možnosti odhlášení, přihlášení atd až jsem nakonec zkusil v macu účty odstranit a přidat znovu - narazil jsem na chybu safari která dle dostupných info je už od letošního února, kdy aplikace macu chce ověřit nově zadaný účet google přes okno v safari ale to se neotevře. Řešení jsem tedy udělal, dle rad na webu, klasickým zřízením speciálního hesla aplikace v nastavení účtu google (obejde dvoufaktorové ověření). To vyřešilo kalendář a příchozí mejly, ale vůbec nedokážu rozchodit server odchozí pošty ...

Máte někdo podobné potíže? Nějaké nápady na řešení? Nastavení serveru odchozí pošty je jasné, ale zřejmě je chyba v jeho ověření - pro jistotu zkouším jak heslo klasické k účtu, tak i ono speciální heslo aplikace, ale obojí nefunguje ...

rudo.ba
Příspěvky: 138
Registrován: 10 srp 2012 12:04

Re: Google a MAC (mail, kalendář) - Safari 13.0

Příspěvek od rudo.ba » 23 zář 2019 21:18

Kukni sem, nejaké čiastkové riešenie tam našli, kým to apple pofixuje:
https://apple.stackexchange.com/questio ... afari-13-0

Hnata
Příspěvky: 348
Registrován: 21 led 2015 09:43

Re: Google a MAC (mail, kalendář) - Safari 13.0

Příspěvek od Hnata » 23 zář 2019 21:51

Jojo - super - diky za odkaz. Je to presne to co jsem si prosel i ja a presne tohle reseni jsem zvolil - google app password pro mail a caldav ucet pro kalendar. Bohuzel to ale nefunguje na odchozi server. Nicmene dobre vedet ze v tom nejsem sam a je chyba asi fakt v safari :-) Diky. Ulevilo se mi

Hnata
Příspěvky: 348
Registrován: 21 led 2015 09:43

Re: Google a MAC (mail, kalendář) - Safari 13.0

Příspěvek od Hnata » 25 zář 2019 15:27

právě vydané safari 13.1 problémy vyřešilo a i ověřování google funguje

Odpovědět