zmena hesla bez odemceni

Pokud si nevíte rady s operačním systémem MacOS X, jeho nastavením nebo aplikacemi týkajícími se právě práce s počítačem, tak zde můžete vznést svůj dotaz

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, AdamVyborny, yonah, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
Uživatelský avatar
looke
Příspěvky: 657
Registrován: 23 čer 2014 15:42

zmena hesla bez odemceni

Příspěvek od looke » 26 zář 2019 06:49

Je prosimvas normalni, ze jde zmenit heslo v ovladacim panelu zabezpeceni a soukromi bez odemceni? Googlil jsem, ale nic ohledne teto varianty nenasel :( Mam zapnuty File Vault, jestli to treba neni tim... diky
zmena_hesla_bez_odemceni.jpg
iMac 21,5" late 2015 i5 / 16 GB - Mojave / Monterey
iPhone SE 32 GB

KarelP
Příspěvky: 138
Registrován: 17 úno 2013 21:24

Re: zmena hesla bez odemceni

Příspěvek od KarelP » 26 zář 2019 06:57

Ono ale asi nepůjde změnit bez zadání původního hesla, ne? Nejsem teď u Maca, abych to zkusil, ale řekl bych, že po kliknutí na “ změnit heslo” to bude chtít zadat to současné heslo a pak nové.

Zeggjk
Příspěvky: 836
Registrován: 15 bře 2013 11:17
Bydliště: Děčín

Re: zmena hesla bez odemceni

Příspěvek od Zeggjk » 26 zář 2019 08:55

Tazatel myslí odemkout tím "Kliknutím na zámek povolte změny". Ano je to normální, kdyby to bylo naopak vyžadováno bylo by to nenormální.
Musíte myslet na to, že ten zámek je pro změny, které vyžadují přístup administrátora. Na Macu budete mít např. 2 účty administrátorské a 3 účty běžné. Kdyby si chtěl majitel běžného účtu změnit své heslo, musel by klikat na zámek a zadávat heslo administrátorského účtu? To asi ne že.
iPhone 15 pro 128GB
Macbook Pro 14" 2021 M1 Pro, 512GB SSD, 16GB RAM
Mac mini 2014, Intel i5 1,4GHz, 250GB SSD, 4 GB RAM
AW Nike+ Series 4 GPS 44mm
Apple TV 4K

Uživatelský avatar
looke
Příspěvky: 657
Registrován: 23 čer 2014 15:42

Re: zmena hesla bez odemceni

Příspěvek od looke » 27 zář 2019 16:18

Je to jak pise Zeggjk ale stejne mi to prijde podezrely, mam za to, ze minimalne ta polozka pod tim bvala seda bez odemceni... Mate to tak taky, jak je na sreenshotu? Omlouvam se za paniku, ale ty moje dva kompy se porad chovaj divne, dnes mi zmizela jedna skladba z iTunes, napr... Jenom, jesti byste nekoukli, jak to mate vy... Je to z El Capitana... Zatim nemam nic nainstalovany a Capitana potebuju kvuli starymu softu, pak to chci ugradnout na Sierru, taky kvuli softu, ale az budu mit jistotu, ten vsivak mi menil hesla a to by se clovek uinstaloval, doted nechapu, jak je mohl tak rychle louskat... To se se..te celej den a pak se ani neprihlasite do vlastniho kompu... diky moc

ad "Musíte myslet na to, že ten zámek je pro změny, které vyžadují přístup administrátora. Na Macu budete mít např. 2 účty administrátorské a 3 účty běžné. Kdyby si chtěl majitel běžného účtu změnit své heslo, musel by klikat na zámek a zadávat heslo administrátorského účtu? To asi ne že."

Ja mel za to, ze kazdy ucet ma sve vlastni system preferences, to ma opravdu system jedny preference pro vsechny ucty? Ja jsem jedinej majitel pocitace, a k nekterym polozkam nemam pristup, i kdyz jsou chraneny heslem... To mi docela vyrazilo dech... Kdo to teda ma pravo menit?
iMac 21,5" late 2015 i5 / 16 GB - Mojave / Monterey
iPhone SE 32 GB

Odpovědět