Catalina vs Time Machine

Pokud si nevíte rady s operačním systémem MacOS X, jeho nastavením nebo aplikacemi týkajícími se právě práce s počítačem, tak zde můžete vznést svůj dotaz

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, AdamVyborny, yonah, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
Katerina
Příspěvky: 6
Registrován: 20 dub 2013 10:35

Catalina vs Time Machine

Příspěvek od Katerina » 11 lis 2019 14:25

Ahoj,
přešla jsem asi před měsícem na OS Catalina a minulý týden jsem zjistila, že když jsem se potřebovala podívat do Time Machine na nějakou starší zálohu, tak je tam jen posledních cca 48 hodin a víc se neukazuje. Zálohuji na Synology, tak jsem udělala veškeré poslední updaty a když se ve Finder proklikám souborem Diskstation, tak všechny ty zálohy vidím, ale bohužel přímo v TM se neobjevují, pogůglila jsem kde co, ale nic jsem nenašla, to je jedna věc. Druhá věc je ta, že TM neustále zálohuje, celý den, dokončí zálohu a hned začne další, to nikdy nedělala...to mi ani tak nevadí, ale vadí mi, že v TM nevidím ty zálohy...nesetkal jste se s tím už někdo? Děkuji moc :)

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: Catalina vs Time Machine

Příspěvek od Jirka_S » 11 lis 2019 15:19

OT: Catalinu nemám, zůstávám u Mojave, ale: kdysi jsem taky zálohoval na Synology, zálohy probíhaly v pohodě, ale když jsem pak jednou potřeboval obnovit celý disk, tak to prostě nešlo. Nemít současně ještě i zálohu na ext. HDD, tak bych byl nahraný. Od té doby už NAS na TM nepoužívám a mám jen dva externí HDD.

Katerina
Příspěvky: 6
Registrován: 20 dub 2013 10:35

Re: Catalina vs Time Machine

Příspěvek od Katerina » 11 lis 2019 15:35

Tak to já už obnovovala víckrát a vždy v pohodě...jen teď s Catalinou...četla jsem různě po forech, že s tím někdo má problém stejně jako já, ale řešením tam bylo jen stáhnout si zálohy na další disk a obnovit a spustit nové zálohy na TM, což se mi nechce...tak ještě zkouším, jestli to už někdo neřešil...

Uživatelský avatar
Korwin
Příspěvky: 218
Registrován: 10 dub 2012 17:41
Bydliště: Praha 4

Re: Catalina vs Time Machine

Příspěvek od Korwin » 12 lis 2019 15:56

Zkus TimeMachineEditor - má lepší možnosti nastavení...
https://tclementdev.com/timemachineeditor/
iPhone13pro_MAX: 128GB_16.1 iPadPRO 11: 256GB_GSM iPad Air2: 64GB_GSM iPad Mini2: 64GB_GSM AirPods_pro
MacBook Pro 15"Retina: Late2013 16GB RAM, 512GB SSD MacPRO: Late2013 16GB RAM, 2T SSD

martas38
Příspěvky: 40
Registrován: 03 srp 2019 00:23

Re: Catalina vs Time Machine

Příspěvek od martas38 » 13 lis 2019 01:19

Zdravím. Teď jsem zkoušel na Catalině smazat jeden soubor a obnovit ho ze zálohovacího disku na Synology. A vše funguje jak má. Pouze chvilku trvalo, než se na časové liště Time Machine objevily zálohy starší dvou dnů. Jinak Time Machine Editor taky používám, ale jen proto, aby se dělala velká záloha pouze 1x denně. Zálohy před nainstalováním Cataliny nejdou obnovit, tedy přesněji ukazuje to zálohy jen od chvíle instalace Cataliny (na disku je místa dost).

Katerina
Příspěvky: 6
Registrován: 20 dub 2013 10:35

Re: Catalina vs Time Machine

Příspěvek od Katerina » 21 lis 2019 09:21

Díky moc za reakce. Předevčírem mi TM ukázala i staré zálohy před OS Catalina, ale druhý den už zase ne, jen těch 48 hodin, vůbec to nechápu...

Karol
Příspěvky: 1
Registrován: 11 úno 2020 14:53

Re: Catalina vs Time Machine

Příspěvek od Karol » 11 úno 2020 15:06

A nepoužívate náhodou bezpečnostný systém Eset Cyber Security (ECS)?

Mňa tento problém tak isto trápi od nainštalovania Cataliny. Dovtedy všetko v poriadku, striedavo sa mi vytvárali zálohy na Apple Airport Time Capsule a NAS Synology.

Na internete som "vypátral", že problém by mohol spôsobovať ECS. Diskutujúci odporúčali vypnúť rezidentnú kontrolu sieťových diskov, čo som urobil, ale nepomohlo. Preto som dočasne v ECS vypol rezidentnú ochranu súborového systému a problém sa už neobjavil. Po nejakom čase som pre skúšku opätovne zapol rezidentnú kontrolu súborového systému a problém sa vrátil.

O tomto probléme si cca mesiac dopisujem s podporou Esetu, ale problém naďalej pretrváva. Podľa pokynov podpory (poslali mi príslušný skript) som v ECS vylúčil z kontroly zložky a súbory týkajúce sa Time Machine a samotných záloh.

Uvidím ako nakoniec dopadnem.

Ak je problém v zálohovaní naozaj v kombinácii Time Machine a ECS, tak to nie je vôbec dobré. Obidva systémy / programy používam kvôli bezpečnosti, ale každý z trochu iného pohľadu. Inak na internete som sa dočítal, že Apple údajne v Cataline zmenil systém zálohovania, čo mi potvrdila aj podpora Esetu, ale navonok tieto zmeny (ani vo vzťahu k vývojárom tretích strán) nekomunikoval.

Gwaihir
Příspěvky: 499
Registrován: 19 čer 2014 10:20

Re: Catalina vs Time Machine

Příspěvek od Gwaihir » 12 úno 2020 08:38

Já jsem teda nevybojoval, jak nastavit tm na synology. Máte někde funkční postup? Klidně i anglicky. Děkuji.

MichalJ
Příspěvky: 1053
Registrován: 31 črc 2012 14:16
Bydliště: Slezsko

Re: Catalina vs Time Machine

Příspěvek od MichalJ » 12 úno 2020 10:35

Vždyť na to má Synology návod přímo na svém webu....
https://www.synology.com/cs-cz/knowledg ... me_Machine

Gwaihir
Příspěvky: 499
Registrován: 19 čer 2014 10:20

Re: Catalina vs Time Machine

Příspěvek od Gwaihir » 12 úno 2020 13:28

Díky, zkoušel jsem to asi před rokem a nefungovalo mi to. Zkusím znovu.

Uživatelský avatar
jeyare
Příspěvky: 19
Registrován: 03 dub 2020 14:09
Kontaktovat uživatele:

Re: Catalina vs Time Machine

Příspěvek od jeyare » 04 dub 2020 06:35

Ak skusite Synology Drive, tak sa uz nevratite.
Dovody:
- Synology Drive je Vas vlastny cloud, ktory zabezpecuje dve funkcie. Synchronizaciu vasich devices s aktualnou verziou dat (vratane verzioningu). Automatizovany (manunualny dtto) Backup Vasich dat z Vasho Macu do Synology.
- v pripade backupu sa nejedna o backup Vasej system partition. Jedna sa o backup selektivne nastavenych folders.
- v pripade cloudu sa jedna o realtime synchro podobne ostatnym sluzbam. Ktore dokaze navyse synchronizovat vsetky ostatne bezne cloud sluzby cez Vase Synology do jedneho bodu. Jednoduche a funkcne riesenie. Vratane podpory pre vsetky OS a smart OS.
- v pripade verzioningu, podporuje az 32 verzii dokumentu v historii (da sa nastavit). Alebo tzv. inteligentny verzioning.
- dokazete priamo namapovat vlastne foldre na synchronizaciu obsahu
- selektivne dokazete nastavit zlozky, subory, ktore sa sice uvidite, ale nebudu stahovane k Vam (prilis velke subory). To je skvela funkcia, pre on demand synchronizaciu.
Bezi mi na tom firma i domace data. A hlavne, nikto Vam do tych dat nevidi.
staff member from independent Synology (not only) forum at https://synoforum.com partner of macforum.cz

Odpovědět