Problem aktualizace z High Sierra na vyssi

Pokud si nevíte rady s operačním systémem MacOS X, jeho nastavením nebo aplikacemi týkajícími se právě práce s počítačem, tak zde můžete vznést svůj dotaz

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, AdamVyborny, yonah, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
janda.filip
Příspěvky: 5
Registrován: 27 pro 2019 14:17

Problem aktualizace z High Sierra na vyssi

Příspěvek od janda.filip » 27 pro 2019 14:28

Dobry den, mam velikou prosbu s Mackem Pro 2011, kterem jsem mel nainstalovanou High Sierru a vytvorene dva ucty, ktere byly bez hesel. Nedaval jsem ani zadny kod pro sifrovani atd. iOS mi hlasil 5 aktualizaci a tak jsem dal, ze je chci aktualizovat s tim, ze mam dojem ze byla aktualizace na Catalina s tim, ze jsem vse potvrdil. Po aktualizaci iOS se vypl a zapl Mac a na obrazovce se objevil preskrtnuty krouzek. Hledal jsem po forech a nasel jsem, ze nei podporovano nebo chybna instalace... Zkousel jsem podle navodu CMD+R a zkusit vratit do puvodniho nastaveni, ale pri jakekoliv zkratce mi vyskoci na obrazovce ZAMEK... zadne heslo jsem nenastavoval a proto jsem potvrzovat pouze ENTEREM, ale nic nenabiha... Kontaktoval jsem podporu, ale volali myslim z Dublinu a nikdo mi neodpovidal, na jejich foru zatim take ne. Uz si nevim rady. Dekuji za pomoc

janda.filip
Příspěvky: 5
Registrován: 27 pro 2019 14:17

Re: Problem aktualizace z High Sierra na vyssi

Příspěvek od janda.filip » 28 pro 2019 11:33

Koukam, ze je to forum, na kterem stejne nikdo nereaguje... :roll:

Uživatelský avatar
ra3662
Příspěvky: 4640
Registrován: 14 srp 2012 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Problem aktualizace z High Sierra na vyssi

Příspěvek od ra3662 » 28 pro 2019 12:36

janda.filip píše:
28 pro 2019 11:33
Koukam, ze je to forum, na kterem stejne nikdo nereaguje... :roll:

A nebude to tím že jsou svátky?

Uživatelský avatar
ra3662
Příspěvky: 4640
Registrován: 14 srp 2012 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Problem aktualizace z High Sierra na vyssi

Příspěvek od ra3662 » 28 pro 2019 13:41

Aktualizace ti nenabízel iOS, ale OS X.
Nejsem si jist, ale MBP 2011 má myslím nanejvýš 10.13.x. Pokud ale nabízel v aktualizacích Catalinu, tak by ji podporovat měl.
Kombinace při startu: https://support.apple.com/cs-cz/HT201255
No a heslo se tam asi zadalo "Samo", možná se stavil "Seto", ten v tom má taky někdy prsty.

Jedna asi zbytečná otázka na závěr, záloha je?

janda.filip
Příspěvky: 5
Registrován: 27 pro 2019 14:17

Re: Problem aktualizace z High Sierra na vyssi

Příspěvek od janda.filip » 28 pro 2019 16:23

Dekuji moc za odpoved. Zkousel jsem kombinace klaves, ale vzdy mi vyskocil zamecek a kolonka pro zadani hesla, zadne heslo jsem nenastavoval, protoze mame Mac s pritelkyni tak neni proc. Zalohu bohuzel nemam, ani me nenapadlo ze by se neco takoveho mohlo stat. Byl jsě dnes v App storu, tam mi rekli, ze to poslou do Prahy a oprava bude stat od 5-20 tis, coz mi prijde jako absurdni. Moc dekuji ta rady, ted se snazil stahnout ios instalaci na flash disk z jineho notebooku zda, alespon toto pomuze.

janda.filip
Příspěvky: 5
Registrován: 27 pro 2019 14:17

Re: Problem aktualizace z High Sierra na vyssi

Příspěvek od janda.filip » 09 led 2020 13:52

Jenom pro informaci, dneska po celkem dlouhe dobe jsem se dostal k zaveru. Kazdy den jsem se tim zabyval a stravil nad tim nemalo casu a svatky. Je to pozor pro vsechny s Mackem, otevrel jsem email tvarici se jako od Applu, nic jsem nepoznal ale smazalo mi cely disk a zamknulo EFI na motherboardu. Tim padem tam je ted zamek a chce to heslo, ktere jsem nikdy nenastavoval. Apple si stim zatim nevi rady a kazdy den se ozyvaji lide s timto problemem. Jedina moznost je vymena zakladni desky za 20 tis a nebo oprava chipu, ktery ma na starosti prave EFI za cca 5000. Takze super prace, mam doma akorat disk a sasi...

Uživatelský avatar
ra3662
Příspěvky: 4640
Registrován: 14 srp 2012 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Problem aktualizace z High Sierra na vyssi

Příspěvek od ra3662 » 09 led 2020 14:57

janda.filip píše:
09 led 2020 13:52
otevrel jsem email tvarici se jako od Applu, nic jsem nepoznal ale smazalo mi cely disk a zamknulo EFI na motherboardu.
Tak to asi ne ee.
Otevřít e-mail je co? Pouze si jej přečíst, nebo otevřít přílohu v e-mailu?
Jinak když mám podezření na nekalou aktivitu tak se podívám kdo to poslal, to alespoň trošku napoví. Nechce se mi věřit že to bylo posláno z xxx@apple.com.
Pokud se ti chce klidně rozepiš postup otevření e-mailu pro všechny ostatní. Já osobně si jej rád přečtu.

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: Problem aktualizace z High Sierra na vyssi

Příspěvek od Jirka_S » 09 led 2020 15:06

Bohužel mnoho uživatelů stále ještě nepozná (a ani se nepodívá), jaká je skutečná adresa odesílatele. Spolehnout se jen na to, že se v záhlaví objeví Apple, PayPal atd. je cesta do pekel. A klikání na pofidérní přílohy tím tuplem.

janda.filip
Příspěvky: 5
Registrován: 27 pro 2019 14:17

Re: Problem aktualizace z High Sierra na vyssi

Příspěvek od janda.filip » 09 led 2020 15:28

Ja jsem se jen snazil varovat ostatni... jinak mi to muze byt jedno, muze to stvat me ze jsem prisel o nemale penize a nemusel jsem se tu sverovat ostatnim... nekoncilo to apple.com ale v emailu bylo neco v tom smyslu ze moje Apple ID bylo pouzito jinde a jestli souhlasim, jelikoz jsem pripojoval Watchky tak jsem souhlasil, tohle nohl byt ten dusledek...

Odpovědět