Mojave - chyba instalace core storage

Pokud si nevíte rady s operačním systémem MacOS X, jeho nastavením nebo aplikacemi týkajícími se právě práce s počítačem, tak zde můžete vznést svůj dotaz

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, AdamVyborny, yonah, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
kamil_m
Příspěvky: 52
Registrován: 21 říj 2014 11:06

Mojave - chyba instalace core storage

Příspěvek od kamil_m » 02 led 2020 14:41

Jsem poměrně konzervativní v používání novinek, proto mám na imacu (late 2013, i7 / 16 RAM) systém high sierra. Také používám hodně 32 bitových aplikací (hlavně adobe CS6 i jiné), takže catalinu určitě neužiji a bránil jsem se i Mojave. Po té co jsem zjistil některé nekompatibility stran Applu mezi novým iOS13 a High Sierra (nejdou už safari tabs - nemůžu pokračovat v safari na telefonu tam kde jsem skončil na macu a naopak, včetně historie, díky Apple …). Přemýšlel jsem tedy o vyzkoušeni systému Mojave který jako poslední umožňuje spouštění 32 bitových aplikací.

Formou upgrade u AppStore mi však nejde nainstalovat, instalátor hlásí se že verze core storage není podporována.

Je to tím, že v iMacu mám 128 GB flash paměť od apple + SSD disk samsung 1TB, místo původního HDD který odešel. Takto mi to udělali a nastavili v servisu, nechtěl jsem sám iMac rozlepovat. Obojí je potom sloučeno ve fusion drive ze dvou SSD. Formát souborů je mac OS journaled. Na help page od Apple píší abych vyměnil SSD za HDD :)

Je mi jasné že problém bude v tom že instalátor nemůže přeformátovat tuto jednotku na APFS a proto instalace skončí. Nemáte někdo tušení, pokud bych instaloval z USB, můžu potom před vlastní instalací fusion drive bez porušení integrity přeformátovat na APFS? A potom si soubory a aplikace stáhnout z time machine…„Nerozpadne“ se mi na dva disky? To bych byl nerad.

Děkuji za případné rady

Paradoni4
Příspěvky: 6
Registrován: 24 pro 2018 16:55

Re: Mojave - chyba instalace core storage

Příspěvek od Paradoni4 » 07 led 2020 09:43

Ahoj, nějaký progres u Tvého problému? Mám stejný, nemohu nainstalovat upgrade z Mojave na Catalina kvůli APFS. MacMini 2014, SSD Samsung..
Díky, Michal

kamil_m
Příspěvky: 52
Registrován: 21 říj 2014 11:06

Re: Mojave - chyba instalace core storage

Příspěvek od kamil_m » 07 led 2020 12:20

Ahoj, akorát jsem pročítal zahraniční fóra, moc toho není, nebo jsem nenašel, ale někteří píší že při instalaci z USB klíčenky ten disk (fusion drive ze 2 SSD) na APSF naformátovat jde. A potom provedli normálně instalaci Mojave z USB a následně přesun dat z time machine.
Takže jsem si akorát připravil USB instalátor a zatím se mi do toho moc nechce, protože když si představím že se to náhodou nepovede, budu muset znovu slučovat fusion drive a vracet se na High Sierru ... a bude to na celý den :) Další věc je že si nejsem (opět na základě zkušeností z fór) úplně jistý jak poběží InDesign CS6 v Mojave pokud by se podařilo tento systém nainstalovat (opět - někdo bez problémů, někdo ne...). Takže zatím vyčkávám, cítím že rizik je dost a nemám to správné rozpoložení :)

kamil_m
Příspěvky: 52
Registrován: 21 říj 2014 11:06

Re: Mojave - chyba instalace core storage

Příspěvek od kamil_m » 07 led 2020 12:47

Ještě si všímám, ty píšeš o upgrade z Mojave na Catailnu - tam už by snad myslím ten system apfs měl být?

kamil_m
Příspěvky: 52
Registrován: 21 říj 2014 11:06

Re: Mojave - chyba instalace core storage

Příspěvek od kamil_m » 08 srp 2021 09:06

Po dlouhé době si jen sám odpovídám a uzavírám tento problém. Z důvodu upgrade placeného Adobe CC jsem nakonec risknul přesun na 10.14. (Poslední verze Adobe CC jdou už právě spustit jen na Mojave a výše). Po pročtení několika webů s tématem formátování fusion drive vytvořené ze dvou ssd na APFS se podařilo. iMac nabootován z vytvořeného USB instalátoru, v diskové utilitě se pak podařilo fusion drive přeformátovat na APFS bez ztráty intergrity fusion drive. Následně instalace a přesun zálohy z time machine.

Odpovědět