Finder - položky bez data

Pokud si nevíte rady s operačním systémem MacOS X, jeho nastavením nebo aplikacemi týkajícími se právě práce s počítačem, tak zde můžete vznést svůj dotaz

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, AdamVyborny, yonah, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
sallvator
Příspěvky: 1030
Registrován: 28 úno 2013 17:29

Finder - položky bez data

Příspěvek od sallvator » 06 led 2020 11:14

Zdravím, už od nepaměti co používám OSX (cca 8 let) mě trapí bug ve fideru ze kterým sem do ted neřišel na to jak bojovat a jen mě zajímalo zda to trapí i jiné uživatele a zda třeba nemají radu co stím.

Jde o to ze mi finder casto ukazuje certve vytvořené soubory "bez data" a tudiz mi je neukazuje nahoře v pořadí jako "nejnovější" ale usím zaject až uplně na konec sezamu se soubory kde jsou umístěny v kolonce bez data.

Deně vytvořím desítky souboru co hned odesílám klientum a tak e to docela traí, dělá to hlavne ve finderu v dalších aplikacích jako je safari. Kdyz jdu poslat soubor co sem vytvořil v posledních minutách tak mi ho finder v safari v mailu ukazuje bez data.

Někdy se to srovná za par minut, někdy to zustane bezdata i par dní.

Krasná ukazkde hned ted, kdyz nahrávám přílohu sem do příspěvku tak mi v "bez data" vysej dva soubory co sem vytvořil v poslední pul hodine. Mimochodem i ten screenshot se udělal "bez data"
Přílohy
Snímek obrazovky 2020-01-06 v 11.12.51.png

dandas
Příspěvky: 41
Registrován: 16 zář 2013 10:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Finder - položky bez data

Příspěvek od dandas » 08 led 2020 18:34

Tohle je jedna z velkých Apple záhad. Jak jste psal, už to tam je velkou řadu let. V podstatě řešení na to (nejspíš) neexistuje. Finder si to po čase sám uvědomí a doplní to tam. Pokud potřebujete soubor ihned přiřadit k určitému datu, mělo by pomoc restartování Finderu, případně ve Finderu přepnout zobrazení na sloupce, automatické řazení nastavit na None (macOS používám v angličtině) a v hlavičce nastavit řazení vzestupně/sestupně podle data. Finder by se pak už měl "probrat" a přiřadit správné datum.

Uživatelský avatar
minimalista
Příspěvky: 16
Registrován: 19 lis 2019 22:17

Re: Finder - položky bez data

Příspěvek od minimalista » 15 led 2020 20:12

Zkus tohle: https://support.apple.com/cs-cz/HT203538 , mi to vyřešilo mraky problémů :)
MacBook AIR M1 + iPad PRO 2018 + iPhone 11 PRO + malá žena + 2x malý pes

Odpovědět