Apple Mail se neustále samovolně spouští

Pokud si nevíte rady s operačním systémem MacOS X, jeho nastavením nebo aplikacemi týkajícími se právě práce s počítačem, tak zde můžete vznést svůj dotaz

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, AdamVyborny, yonah, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
efrankie
Příspěvky: 49
Registrován: 04 lis 2012 18:41

Apple Mail se neustále samovolně spouští

Příspěvek od efrankie » 28 led 2020 15:32

Ahoj, mám problém s Apple Mail aplikací na macOS Catalina. Jde o to, že pokud je spuštěná aplikace Mail, tak se několikrát za den sama hodí přes celou obrazovku když pracuji v jiném programu. Příklad, mám spuštěný film přes VLC na celou obrazovku, po chvíli se mi rozdělí obrazovka a na jedné straně běží film, na druhé je maximalizované okno Mailu. Toto se děje několikrát za den, Mail si spouští aplikaci do popředí jak se mu zachce. Jediné řešení zatím je, že je aplikace uplně vypnutá, ale potom člověk musí neustále kontrolovat a zapínat jí pokud chce zkontrolovat maily, což je dost obtěžující.

Tento problém se objevoval i na Mojave. První co jsem zkusil, bylo čistá instalace Cataliny, ale bez úspěchu. Mail se stále spouští jak se mu zachce. Na zahraničních forech se to řešilo, ale rady nepomohly. Někdo řešešní? Díky

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: Apple Mail se neustále samovolně spouští

Příspěvek od Mironet » 28 led 2020 17:37

Je to známá chyba a je neuvěřitelné, že je po letech stále neopravená. Můžete tak akorát schovávat Mail přes cmd+H.

MichalJ
Příspěvky: 1053
Registrován: 31 črc 2012 14:16
Bydliště: Slezsko

Re: Apple Mail se neustále samovolně spouští

Příspěvek od MichalJ » 29 led 2020 09:39

Originální Mail App používám už léta, je puštěná v podstatě pořád, většinu času minimalizovaná a nikdy se mně nic podobného nestalo. Nebude to spíš kolizí s něčím dalším? Nějaký soft na ovládání oken např.?

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: Apple Mail se neustále samovolně spouští

Příspěvek od Mironet » 29 led 2020 09:52

Ne ne, nikdy jsem Magnet ani nic podobného nepoužíval. Je to fakt známý bug, dělá mi to na všech macích, hned po čisté instalaci, někdy ani nejdou za den, někdy třikrát za hodinu. Matně si vzpomínám, že jsem někde četl, že je to vázané na Gmail účty, tak možná proto to nepozoruješ...?

martas38
Příspěvky: 40
Registrován: 03 srp 2019 00:23

Re: Apple Mail se neustále samovolně spouští

Příspěvek od martas38 » 29 led 2020 20:42

Aplikace Mail se mi spouští automaticky po startu a nikdy jsem tento problém neměl. V současnosti Catalina 10.15.3, Mail verze 13.0 na iMacu 2017.
Magnet používám.

MichalJ
Příspěvky: 1053
Registrován: 31 črc 2012 14:16
Bydliště: Slezsko

Re: Apple Mail se neustále samovolně spouští

Příspěvek od MichalJ » 30 led 2020 12:32

Mironet píše:
29 led 2020 09:52
Matně si vzpomínám, že jsem někde četl, že je to vázané na Gmail účty, tak možná proto to nepozoruješ...?
To by mohlo být, žádný gmail účet napřímo přidaný nemám. Pak je test jednoduchý, dočasně ho vypnout, dá se to normálně v internet accounts.

Odpovědět