Numbers - jak zautomatizovat funkce v buňkách

Pokud si nevíte rady s operačním systémem MacOS X, jeho nastavením nebo aplikacemi týkajícími se právě práce s počítačem, tak zde můžete vznést svůj dotaz

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, AdamVyborny, yonah, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
jablecnysvet
Příspěvky: 109
Registrován: 31 říj 2017 13:47

Numbers - jak zautomatizovat funkce v buňkách

Příspěvek od jablecnysvet » 11 úno 2020 11:34

Zdravíčko,

zkouším obchodovat na eBay a udělal jsem si tabulku pro výpočet poplatků Paypalu a eBay. Zajímá mě, jak mohu udělat automatické přidávání vzorce pro výpočet poplatků s každým dalším řádkem tabulky a zda je to vůbec takto možné.

příklad:
mám tabulku o 15 řádcích, ve které řádek celkem je pro zjednodušení hned na začátku a tabulka automaticky vypočítává a sčítá poplatky z prodejní ceny. Chci, aby jakmile dojdu na 15. řádek a klávesou TAB přidám 16. řádek, aby se automaticky přidaly také ty funkce tabulky na 16. řádek, aníž bych musel něco měnit.
Lze to nějak udělat klidně přes Automator? Děkuji za radu.

Atrej
Příspěvky: 348
Registrován: 10 zář 2012 15:51
Bydliště: Ostrava - Zábřeh !!!

Re: Numbers - jak zautomatizovat funkce v buňkách

Příspěvek od Atrej » 14 bře 2020 17:52

Stačí kliknout na tu buňku, kde má být ten součet (řádek ale musí být nastavený na "Záhlaví" což se nastavuje v pravém sloupci Formát > Tabulka > Záhlací a zápatí) pak, zmáčknout klávesu rovná se (=), nebo kliknout na "Přidat > Vzorec > Nový vzorec, do vzorce napsat slovo "sum" vybrat toto slovo z nabízených, zmáčknout klávesu Return pro potvrzení výběru té funkce Sum a pak kliknout na ten sloupec. Tím se vytvoří vzorec, který říká "sečti všechny hodnoty v buňkách ve zvoleném sloupci, kromě první buňky (protože ta je nastavena jako Záhlaví)"

Martin
aa

Odpovědět