Uživatelské účty v macOS

Pokud si nevíte rady s operačním systémem MacOS X, jeho nastavením nebo aplikacemi týkajícími se právě práce s počítačem, tak zde můžete vznést svůj dotaz

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, AdamVyborny, yonah, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
Kikan159
Příspěvky: 5
Registrován: 09 čer 2015 19:28

Uživatelské účty v macOS

Příspěvek od Kikan159 » 28 bře 2020 18:38

Ahoj všem,
poprosil bych o radu.. :-)

Máme teď v rodině více macbooků, kdy každý uživatel má samozřejmě svůj a napárovaný na svůj AppleID.
V budoucnu by jsme však chtěli místo macbooků pořídit do rodiny jeden iMac, který by používali všichni členové ( 3 ).

Teď dotaz:
Klasicky jsem zvyklí, že pokud si uživatel koupí macbook, tak přihlásí svůj účet a je hotovo.
Pokud by jsme pořídili iMac, tak například já vytvořím výchozí účet, tak iMac se bude tvářit jako "můj".
Když pak vytvořím další uživatele ( se standartním oprávněním ), tak mají možnost přihlásit se také ke svému AppleID a používat zařízení jako kdyby bylo jejich?? Jde mi o kompletní iCloud synchronizaci, zprávy, fotky, aplikace apod..?

Nebo ostatní účty krom výchozího nemají možnost používat svoje AppleID a jsou to pouze "lokální" účty.

Snad jsem to napsal srozumitelně :-)

Moc děkuji za radu.

Uživatelský avatar
ra3662
Příspěvky: 4643
Registrován: 14 srp 2012 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Uživatelské účty v macOS

Příspěvek od ra3662 » 28 bře 2020 20:41

Každý uživatel své vlastní Apple ID a vše co k tomu patří. Buď bez obav.

Uživatelský avatar
SharkeeCZ
Příspěvky: 1609
Registrován: 09 lis 2015 17:57

Re: Uživatelské účty v macOS

Příspěvek od SharkeeCZ » 29 bře 2020 08:27

Přeně tak, bude to stejné jako obnovit zálohu iOS na novém iPhonu. Jen je potřeba přesunout data uložená na disku, pokud nejsou zároveň na iCloudu.
iPhone14Pro/MBA 2021/iPad Air 2020/iPAD2018/MBA early2014/aTV4/ AirPodsGen3

Odpovědět