Time Capsule jak propojit přes Ethernet

Pokud si nevíte rady s operačním systémem MacOS X, jeho nastavením nebo aplikacemi týkajícími se právě práce s počítačem, tak zde můžete vznést svůj dotaz

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, AdamVyborny, yonah, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
ABAB
Příspěvky: 47
Registrován: 02 črc 2013 20:11

Time Capsule jak propojit přes Ethernet

Příspěvek od ABAB » 27 dub 2020 21:01

Nevíte jak propojit TC přes Ethernet? Přenos je pak na TC rychlejší.
Redukci mám.
Jde mi o to; zda někdy na ni můžu zálohovat pres Ethernet větší soubory a někdy použit Wi-Fi na přenos menších souborů.
Děkuji

Zeggjk
Příspěvky: 836
Registrován: 15 bře 2013 11:17
Bydliště: Děčín

Re: Time Capsule jak propojit přes Ethernet

Příspěvek od Zeggjk » 01 kvě 2020 14:30

Patrně máte nějaký notebook. A co na tom není jasné? Když připojíte notebook do sítě ethernet kabelem a vypnete wifi, tak bude záloha na TC probíhat po kabelu. Když bude notebook bez zapojeného ethernet kabelu a na wifině, tak bude záloha probíhat přes wifi síť. Když bude notebook bez kabelu a wifi, tak záloha na TC neproběhne. Co v tom hledáte za vědu?

PS: A jakou máte redukci? Některé jsou jen na 100Mbps ethernet, to bude přes většinu wifi asi rychlejší. Jestli máte 1Gbps, tak to možná bude rychlejší, ale ne o moc. Když jsem s NTB v obýváku, kde mám nej signál, tak jedu cca 880Mbps.
iPhone 15 pro 128GB
Macbook Pro 14" 2021 M1 Pro, 512GB SSD, 16GB RAM
Mac mini 2014, Intel i5 1,4GHz, 250GB SSD, 4 GB RAM
AW Nike+ Series 4 GPS 44mm
Apple TV 4K

ABAB
Příspěvky: 47
Registrován: 02 črc 2013 20:11

Re: Time Capsule jak propojit přes Ethernet

Příspěvek od ABAB » 02 kvě 2020 21:34

Ano, děkuji za vysvětlení už mi to funguje a redukci mám 1Gbps takže pres Ethernet to mám rychlejší. Děkuji

Odpovědět