High Sierra 10.13.6 - automatické spuštění aplikací

Pokud si nevíte rady s operačním systémem MacOS X, jeho nastavením nebo aplikacemi týkajícími se právě práce s počítačem, tak zde můžete vznést svůj dotaz

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, AdamVyborny, yonah, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
Anonymos
Příspěvky: 62
Registrován: 18 pro 2016 09:53

High Sierra 10.13.6 - automatické spuštění aplikací

Příspěvek od Anonymos » 18 kvě 2020 14:40

Zdravím, po zkušenosti s Catalinou jsem se rozhodl přeinstalovat zpět na High Sierru, nicméně mi macbook po startu automaticky spustí všechny aplikaci, co jsem měl otevřené před vypnutím (stačí je nemít pořádně ukončené, ale jen zavřený projekt - Excel, Photoshop,..), je to docela otravující. V nastavení aplikací které se spustí na začátku žádná není, tím pádem mě nenapadá, kde bych mohl tuto funkci vypnout. nesetkal jste se s tím někdo? Díky moc :)

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: High Sierra 10.13.6 - automatické spuštění aplikací

Příspěvek od tlacenka » 18 kvě 2020 16:41

1 věc je nastavení po spuštění pro konkrétního uživatele
2 věc je nastavení spouštění pro všechny
3věc je automatické otevírání oken
řešení:
asi nejrychlejší je nastartovat do safe bootu (držet shift po spuštění macu) a pak z něj restartovat, tím pádem "zapomene" ty otevřená okna
pak to restartovat a nechat naběhnout...
pokud se to pouští, hledal bych to v předvolbách systému a spuštění...
ale tipuji, že to bude to automatické otevírání oken

Uživatelský avatar
SharkeeCZ
Příspěvky: 1608
Registrován: 09 lis 2015 17:57

Re: High Sierra 10.13.6 - automatické spuštění aplikací

Příspěvek od SharkeeCZ » 19 kvě 2020 08:09

Mně se tohle děje a dělo na MBA i MBP vždy když jsme měl zavřený MB a během té doby došlo k nabití baterie na 100%, následně po otevření na mne vyskakují všechna okna "otevřených" appek. Již se to zde řešilo, rada neexistuje, někomu to dělá, někomu ne.
iPhone14Pro/MBA 2021/iPad Air 2020/iPAD2018/MBA early2014/aTV4/ AirPodsGen3

Odpovědět