Nefunkční náhledy fotek na smb svazku

Pokud si nevíte rady s operačním systémem MacOS X, jeho nastavením nebo aplikacemi týkajícími se právě práce s počítačem, tak zde můžete vznést svůj dotaz

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, AdamVyborny, yonah, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
Uživatelský avatar
chodec
Příspěvky: 97
Registrován: 04 čer 2013 15:30

Nefunkční náhledy fotek na smb svazku

Příspěvek od chodec » 27 kvě 2020 18:58

Ahojte,
mám takový "blbý" problém. Zkoušel jsem Googlit, ale těžko se kombinují klíčová slova.

Běžně mám síťový disk připojený do systému přes AFP protokol, no načítání adresářů s mnoha soubory zabírá pokaždé hromadu času. Zkouším tedy připojovat síťový disk přes SMB protokol. Rychlostně (kopírování) je již na úrovni AFP protokolu (v minulosti tam byl značný propad) a načítání obsahu složek je proti AFP bleskové. Objevil jsem ale jiný problém...

Ve Finderu načtu obsah libovolné složky s fotkami, která je umístěna na síťovém disku. Ve Finderu zvolím zobrazení položek jako náhledy a vidím fotky. Doposud vše v pořádku. Jakmile ale do řádku hledání napíšu např. JPG, tak se mi sice vyfiltrují JPG, ale místo fotek vidím jen ikony přiřazené aplikace.

1. na přiřazené aplikaci nezáleží (klidně to může být systémový Náhled)
2. na tom, jaký formát hledám nezáleží. Dělá to i Tiff nebo ARW (raw).
3. dělá to jen přes SMB. AFP funguje korektně.

Síťový disk běží na Ubuntu 16.06.6, SMB je verze 4.3.11, MacOS 10.15.4/10.15.5

Není tu někdo, kdo má doma síťový disk na linuxu a kdo by mohl výše uvedené vyzkoušet?

Uživatelský avatar
chodec
Příspěvky: 97
Registrován: 04 čer 2013 15:30

Re: Nefunkční náhledy fotek na smb svazku

Příspěvek od chodec » 06 čer 2020 21:00

Update Ubuntu na 20.04 (samba verze 4.11.6) nepomohl :-/

edit: zkoušel jsem NeoFinder a ten pracuje správně, tj. vyfiltruje obsah sdílené složky dle zadaného klíče a výsledky zobrazí jako náhledy fotek a nikoliv pouze jako ikony přiřazené aplikace. Problém tedy asi nebude přímo na straně SMB protokolu v Ubuntu, ale přímo v Catalině.

Uživatelský avatar
casey
Příspěvky: 3156
Registrován: 30 črc 2012 16:56
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkční náhledy fotek na smb svazku

Příspěvek od casey » 18 čer 2020 15:57

otestováno. Synology to dělá taky

Uživatelský avatar
chodec
Příspěvky: 97
Registrován: 04 čer 2013 15:30

Re: Nefunkční náhledy fotek na smb svazku

Příspěvek od chodec » 18 čer 2020 20:49

Děkuji za tvůj čas.
V mezidobí jsem nahodil virtuálku 10.14 a tam to dělá taky. Více do minulosti jsem nešel. No což, zkusím poladit AFP, aby tak dlouho neotvíral objemnější síťové adresáře a SMB zase přestanu řešit.

Odpovědět