Duplicita všech fotek v macu?

Pokud si nevíte rady s operačním systémem MacOS X, jeho nastavením nebo aplikacemi týkajícími se právě práce s počítačem, tak zde můžete vznést svůj dotaz

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, AdamVyborny, yonah, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
Tom Roske
Příspěvky: 5
Registrován: 15 říj 2019 15:17

Duplicita všech fotek v macu?

Příspěvek od Tom Roske » 10 čer 2020 15:36

Zdravím, když se koukám na využití uložiště mám dojem že je duplicitní celá knihovna fotek.
Fotky: 111 GB a pak je pod dokumenty souhrná položka "Knihovna fotografií" která má 133 GB.

V nastavení jsem zadal aby se fotky posílali na cloud + v plné velikosti byly v macu. Nerozumím tom proč jsou ale na 2 místech v přehledu využití úložiště. Přitom vím jistě že celkově nepřesahují 150 GB.

Poraďte mi prosím.
Přílohy
Snímek obrazovky 2020-06-10 v 16.35.22.png

MichalJ
Příspěvky: 1053
Registrován: 31 črc 2012 14:16
Bydliště: Slezsko

Re: Duplicita všech fotek v macu?

Příspěvek od MichalJ » 10 čer 2020 17:50

Fotky jsou podle mně podmnožina dokumentů.

Tom Roske
Příspěvky: 5
Registrován: 15 říj 2019 15:17

Re: Duplicita všech fotek v macu?

Příspěvek od Tom Roske » 19 čer 2020 08:24

To mi právě nedává smysl. Když otevřu úložiště jsou tam Fotky zvlášť a pak pod dokumenty je tam knihovna fotografií. Dávalo by mi prostě smysl kdyby ve fotkách byly fotky které jsou prostě v macu protože nemám zapnutou optimalizaci úložiště a ta knihovna byla na Cloudu...

Můžete se prosím někdo kouknout jak to máte u sebe? Jestli jsem se náhodou někdy nepokoušel to zálohovat a pak to třeba zapomněl smazat z macu...

MichalJ
Příspěvky: 1053
Registrován: 31 črc 2012 14:16
Bydliště: Slezsko

Re: Duplicita všech fotek v macu?

Příspěvek od MichalJ » 19 čer 2020 08:40

Documents - v podstatě všechno co máte ve svém profilu.
Photos - knihovna fotek. Ta je ve výchozím stavu uložená ve vašem profilu, proto se ukazuje pod Documents.

Odpovědět